PDA

View Full Version : اتصال از طریق ADO به بانک ACCEESS (خیلی فوری)

reza5
سه شنبه 21 مرداد 1382, 08:34 صبح
سلام
من می خواهم با دلفی به یک بانک اکسس متصل شوم قبلا از کنترهای table و ds استفاده کرده ام ولی می دانم راه بهتری (احتمالا با استفاده از ADO )وجود دارد . ولی نمی دانم چگونه این کار را انجام دهم.لطفا؟
من لنگ این اتصال هستم لطفا فوا.

Mashatan
سه شنبه 21 مرداد 1382, 10:19 صبح
یک ADOConnection و یک ADOTable رو فرم قرار دهید بعد با DbClick کردن روی ADOConnection و بعد build و بعد تب Provider رو انتخاب کنید وبعد در لیست ،Microsoft.Jet.OLEDB.4.0 انتخاب کنید ، Next رو بزنید و بعد مسیر Database رو مشخص کنید ! بعد Test Connection کنید ببینید متصل شده یا نه ! بعدم OK ! :wink:

این در مورد Design Time بود در مورد Run Time هم در FormCreate میتونید این کد رو وارد کنید

ADOConnection1.ConnectionString:='Provider=Microso ft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=D:\test\Test.mdb;Mode=ReadWrite|Share Deny None;Persist Security Info=False';
ADOConnection1.Connected:=True;
ADOTable1.Connection:=ADOConnection1;

reza5
سه شنبه 21 مرداد 1382, 11:21 صبح
متشکرم
اما من این راه را قبلا رفته بودم مشکل اصلی من نمایش اطلاعات در DATA GRID و یا DF است
آیا نیاز به DATA SOURCE دارم؟ البته این را هم امتحان کرده ام.

Microsoft
سه شنبه 21 مرداد 1382, 12:30 عصر
بله که نیاز دارید .
اگر امتحان کرده اید پس چرا میپرسید ؟ هنوز مشکلی دارید ؟

reza5
سه شنبه 21 مرداد 1382, 12:46 عصر
آقای خوش اخلاق :!:
منظور من این است که این راه نتیجه نداده است حالا شما تنظیمات را بگویید تا من SET کنم.

Mashatan
سه شنبه 21 مرداد 1382, 13:54 عصر
این مثال رو براتون نوشتم http://ams.free-host.com/delphi/testado.zip
ببیندی به دردتون میخوره :) فقط کافیه یه مقایسه انجام بدید !

ارادتمند مشاطان

شفیعی
دوشنبه 05 بهمن 1383, 15:22 عصر
سلام
برای ارتباط به فایل اکسس از ALIAS می توانیم استفاده کنیم اگر می شود به چه شکل اینکار را باید انجام داد