PDA

View Full Version : مشکل در اجرای برنامه با sqlserver

s.iran
دوشنبه 11 خرداد 1388, 11:54 صبح
سلام دوستان
یه برنامه داشتم که چند بار اجراش کردم مشکل نداشت و هیچ تغییری هم ندادم ولی حالا errore زیر را می دهد، لطفا راهنمایی کنید که مشکل از کجاست.

error:
Failed to generate a user instance of SQL Server due to a failure in starting the process for the user instance. The connection will be closed.

با تشکر

iman_22a
دوشنبه 11 خرداد 1388, 12:07 عصر
سلام ، برنامه با Sql Express کار می کنه ؟ (اگر بله ، احتمالا قاطی کرده ، با یک بار Restart کردن Server از بخش Services از Administrator Tools از کنترل پنل مشکل برطرف میشه )

behzadzh
دوشنبه 11 خرداد 1388, 12:30 عصر
سلام دوست من
احتمالا يا از يوزري که براي اتصال به بانک استفاده مي کردي از بين رفته يا اينکه اگه حالت دسترسي ويندوز استفاده مي کني ، يوزرت از Administrator به Limited تغيير يافته.
در هر حال اين مشکل مربوط به نحوه اتصال از طرف کاربر مي باشد.

s.iran
دوشنبه 11 خرداد 1388, 17:45 عصر
سلام ، برنامه با Sql Express کار می کنه ؟ (اگر بله ، احتمالا قاطی کرده ، با یک بار Restart کردن Server از بخش Services از Administrator Tools از کنترل پنل مشکل برطرف میشه )

سلام
ممنون از جواب.
بله با sqlexpress کار میکنم.
من نتونستم Services را پیدا کنم لطفا توضیح دهید.

من سیستم خاموش کردم و دوباره روشن کردم درست شد، ولی بعد از مدتی دوباره این جوری میشه....

iman_22a
دوشنبه 11 خرداد 1388, 19:07 عصر
در مورد Services این لینک مستقیمشه : %SystemRoot%\system32\services.msc /s در این بخش باید Sql Server( SqlExpress) را انتخاب و با ابزار موجود Restart کنین .
این مشکل موقعی بوجود میاد که هنگام اجرای برنامه بانک شما به SqlExpress اتچ شده باشه . حتی وقتی که از طریق Server Explorer خود محیط دیزاین هم اتچ کنید و کانکشن رو Close کنین (و حتی حذفش کنین) نمی تونین برنامه رو درست اجرا کنین و ارور دریافت می کنین . احتمالا مشکل توی کانکشن استرینگ باشه . با این راهی که من گفتم فقط موقت درست میشه !