PDA

View Full Version : خواهش : نگوییم جاوا، بگوییم جاوا اسکریپت

I,Nobody
دوشنبه 11 خرداد 1388, 14:04 عصر
بارها دیده شده که خیلی از دوستان وقتی میخوان در مورد جاوا اسکریپت صحبت کنن، از لفظ جاوا استفاده میکنن.
خواهش می کنم این دو رو با هم قاطی نکنیم تا مشکلی برای تازه کارها ایجاد نشه.
همه می دونیم که JAVA با JavaScript کاملاً متفاوت هستند.(حتی JScript هم با JavaScript تفاوت داره ولی اشتراک های زیادی دارند ) ولی در بیان رعایت نمی کنیم.
لطفاً رعایت کنیم.
mojtaba00
دوشنبه 11 خرداد 1388, 14:15 عصر
من فکر نمی کنم این اشتباه لفظی باعث سر در گمی کسی بشه، چون زمینه کاری فرق می کنه.وقتی در مورداسکریپت وب صحبت میشه ، کسی فکرش سمت جاوا نمیره و بالعکس. البته این اشتباهات باید مرتفع بشه ولی جای نگرانی نداره.

I,Nobody
دوشنبه 11 خرداد 1388, 15:05 عصر
چرا فكر ميكنيد اسكريپت وب ربطي به جاوا نداره؟
ضمناً اين اشتباه داره فراگير ميشه. حتي اگر اشكالي هم پيش نياره، به هيچ وجه براي ايراني ها صورت خوشي نداره

as13851365
دوشنبه 11 خرداد 1388, 16:14 عصر
من با I,Nobody کاملا موافق هستم چون خودم قبل از این که برنامه نویسی تحت وب رو شروع کنم کلا java,jscript,javascript, vbscript,... همه رو قاطی کرده بودم وقتی جستجو می کردم می دیدم که مثلا گفتم با جاوا می تونی دکمه ها ی html رو غیره فعال کنی حالا من وقتی که خود جاوا رو جستجو می کردم کلا تعطیل رسمی می شدم :گیج:

خلاصه : اگه دوستان کمی زحمت به خرج بدن و دست و پای بعضی از اسم و ابزارها رو نشکنند و نامشان را کامل بگن کاربرانی هم که می آن از مطالب استفاده کنند خیلی راحت می دونند باید دنبال چه چیزی بگردن

البته تا اونجایی هم که به من مربوط می شده سعی میکنم تمام کلمات و نام ها رو کامل بگم و از کوتاه کرده اسم ها خودداری کردم