PDA

View Full Version : سوال: ایجاد یک رویه

hobab-theme
دوشنبه 11 خرداد 1388, 22:35 عصر
سلام به همگی
یه سوال دارم
من میخوام دستورات sql مثل ساخت جداول بانک اطلاعات و آپدیت و ... رو توی یک رویه با نام مثلاً test.sql قرار بدم و بعد دیگه دستورات رو توی صفحات ننویسم و از این رویه استفاده کنم .
حالا میخواستم ببینم چطور باید این رویه رو بنویسم و چطور اونو به دستور command ربط بدم تا اونو بشناسه؟؟
ممنون

hobab-theme
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 00:58 صبح
سلام دوستان
میشه خواهش کنم جواب تاپیک منو بدید . آخه واجبه کارم گیره اینه
ممنون میشم اگه کسی میدونی منو راهنمایی کنه
ممنون

anooshiran
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 03:36 صبح
سلام دوست عزيز

پروژه ضميمه محتوي يك كلاس به نام SQL_Utility است كه طريقه ساخت ديتابيس و جدول، افزودن يك فيلد به جدول حاوي اطلاعات و همچنين كنترل وجود ديتابيس را در آن گنجانده ام.

مي توان روال هاي بسيار زيادي را نيز به آن اضافه نمود.
اين پروژه را صرفا جهت آشنايي اوليه شما با اين مفاهيم نوشته ام . خواهشمندم اگر به تكميل آن اقدام كرديد لطف كنيد و نتيجه فعاليت هاي خود را در اختيار ديگر دوستان نيز قرار دهيد.
در ضمن اگر باز هم سئوالي بود در خدمت هستم.
از همكاري كليه دوستان براي تكميل اين پروژه پيشاپيش سپاسگزارم.

hobab-theme
پنج شنبه 14 خرداد 1388, 14:11 عصر
سلام
بسیار منون از پاسختون
ولی راستشو بخواید من اصلاً از این کد چیزی سر در نیاوردم :لبخند: من یه فایل ضمیمه کردم تا شما ببینید .
هدف کلی من توی فایل ذکر شده .
بازم ممنون
در ضمن این اولین باریه که میبینم مدیر انجمنی برای پاسخ به کاربران یه برنامه جدید مینویسه . واقعاً تحسین بر انگیزه!!

anooshiran
پنج شنبه 14 خرداد 1388, 15:58 عصر
سلام
بسیار منون از پاسختون
ولی راستشو بخواید من اصلاً از این کد چیزی سر در نیاوردم :لبخند: من یه فایل ضمیمه کردم تا شما ببینید .
هدف کلی من توی فایل ذکر شده .
بازم ممنون
در ضمن این اولین باریه که میبینم مدیر انجمنی برای پاسخ به کاربران یه برنامه جدید مینویسه . واقعاً تحسین بر انگیزه!!

سلام دوست عزيز

بايد خدمت شما عرض كنم كه بنده مدير انجمن نبوده و فقط افتخار عضويت در اين سايت را دارم.

من هنوز خواسته شما را دقيق متوجه نشده ام.
اگر شما فقط خواستار اين هستيد كه commandstring شما در برنامه نباشد مي توانيد آن را در يك فيلد جدول ذخيره كنيد و موقع اجرا خوانده و از آن استفاده كنيد.

ولي اگر منظور شما اين است كه كل رويه را مثلا به عنوان يك متن ذخيره و سپس آن را اجرا كنيد، نياز به نوشتن يك كلاس runtime compiling داريد

hobab-theme
جمعه 15 خرداد 1388, 11:49 صبح
من هنوز خواسته شما را دقيق متوجه نشده ام.
اگر شما فقط خواستار اين هستيد كه commandstring شما در برنامه نباشد مي توانيد آن را در يك فيلد جدول ذخيره كنيد و موقع اجرا خوانده و از آن استفاده كنيد.

ولي اگر منظور شما اين است كه كل رويه را مثلا به عنوان يك متن ذخيره و سپس آن را اجرا كنيد، نياز به نوشتن يك كلاس runtime compiling داريد

با سلام خدمت استاد عزیز
ببینید من یه مثال عملی میارم . قطعاً تا حالا سیستم نیوک فارسی رو دیدید . این سیستم یه برنامه install داره که تمام کدهایی که برای ساخت جداول بانک اطلاعاتی و درج مقادیر پیش فرض نیاز هست رو توی یک فایل جدا با نام و پسوند nuke.sql قرار دهده شده و از طریق یکی از صفحه های نصب که به ساخت جداول ربط داره احضار میشه .
حالا منم میخوام یه همچین کاری رو انجام بدم . چون واقعاً روش مناسبیه. میخوام یه صفحه install درست کنم و از این روش برای ساخت جداول بانک اطلاعاتی سایت استفاده کنم .
با تشکر
موفق و پیروز باشید

HamidNazari
جمعه 15 خرداد 1388, 15:08 عصر
ببینید یه راه حل نسبتاً غیراصولی برای سناریوی شما اینه که Queryهاتون رو در Resource برنامه اضافه کنین و بعداً هر جا خواستین صداشون کنین .

برای این کار در Solution Explorer روی آیکون Show All Files کلیک کنید ، در فولدر My Project روی فایل Resources.resx دابل کلیک کنید و در پنجره ای که باز میشه ، در ستون Name یک نام دلخواه به کوئری مثلاً SelectMembers وارد کنین و در Value هم اصل Query که باید اجرا بشه مثلاً SELECT * FROM Members و بعد هرجا که احتیاج داشتین بهش صداش کنین مثلاً :

Dim command As New SqlClient.SqlCommand
command.CommandText = My.Resources.SelectMembers

آپدیت : حواستون باشه که نوع Resource باید String باشه .

hobab-theme
جمعه 15 خرداد 1388, 20:59 عصر
سلام به همگی و ممنونم از جوابای بسیار مفیدتون
ولی من فکر میکنم که تمامی جوابها به پروژه هایی که تحت ویندوز عمل میکنن متعلق داره . در صورتی که من اینو برای کدنویسی تحت وب و برای برنامه نویسی یک وب سایت شخصی احتیاج دارم
با تشکر از دوست گرامی hamidNazari بخاطر جوابشون

HamidNazari
جمعه 15 خرداد 1388, 22:08 عصر
خواهش میکنم . در وب دو نو Resource وجود داره یکی Local و دیگری هم Global که برای استفاده ازشون باید به ترتیب فولدرهای App_LocalResources و App_GlobalResources رو به پروژه وب سایت اضافه کنین . و بعد هم Resource File(های) دلخواه رو بهش اضافه کنین .
Resource خیلی عمومی و پرکارده . حتی در پروژهای Smart Phone و CLR و حتی XNA هم داریمشون .

hobab-theme
جمعه 22 خرداد 1388, 02:51 صبح
ممنون از همگی دوستان
کارم راه افتاد
بازم ممنون
موفق باشید