PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد استفاده از برنامه ها و کامپوننتهای اماده

hamide_kh
سه شنبه 12 خرداد 1388, 00:00 صبح
با عرض سلام
دوستان یک سوال داشتم،من چند از اون برنامه های در تاپیک برنامه های مفید در c#را دانلود کردم مثل FarsiMessageBox
اما طریقه استقاده از اونا را در برنامه ام نمیدونم
اگه لطف کنید و راهنماییم کنید ممنون میشم،
و اگه میشه در حالت کلی بهم بگید که ایا در ویژوال استادیو هم مثل دلفی باید کامپیوننت ها رانصب کرد یا راه دیگه داره

NewFoxStudent
سه شنبه 12 خرداد 1388, 10:02 صبح
توی C# باید فایلهای کتابخاه رو به صورت رفرنس به برنامه اضافه کنید
برای این کار باید توی پنجره Solution Explorer روی پوشه رفرنس کلیک راست کنید و گزینه AddRefrence رو انتخاب کنید

hamide_kh
سه شنبه 12 خرداد 1388, 21:42 عصر
با سلام و تشکر از توجهتون
ببخشید بعد از اینکار باید از اونا چظور در برنامه ام استفاده کنم،
وهمچنین دوست عزیز آیا همیشه اینطوریه،منظورم اینه که من چون با دلفی کار کردم در اونجا ما کامپوننتها را تصب میکردیم آیا دراینجا هم همینطوریه
البته ببخشید چون من خیلی تازه کارم

merced
سه شنبه 12 خرداد 1388, 23:34 عصر
اضافه كردن رفرنس براي اضافه كردن كلاسها و namespace هاست.
روش ديگه روي پالت Toolbox راست كليك و گزينه Choose Items ‌رو كليك كن. حالا ديگه همه چي واضحه

sd.CSharpProgrammer
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 00:08 صبح
سلام دوست عزیز

مطابق عکس هایی که ضمیمه کردم عمل کن. دستورات عکس ها رو به ترتیب شماره که مشخص کردم عمل کن.

sd.CSharpProgrammer
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 00:14 صبح
با سلام مجدد

تو تاپیک قبلی عکسها رو به ترتیب از راست به چپ ببین.
و اما برای سوالی که پرسیدی چطوری از کلاس FarsiMessageBox استفاده کنی باید بگم پیشنهاد من اینه که همیشه از کلاسهایی که به این روش به پروژت اضافه میکنی از نام کامل اونا (اول فضای نام و بعد اسم کلاس) استفاده کنی تا کار برات راحت تر باشه.

اینم طرز استفاده از FarsiMessageBox :

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
DialogResult dlgResult;
dlgResult = FarsiMessageBox.MessageBox.Show("خروج", "آیا مایلید از برنامه خارج شوید؟", FarsiMessageBox.MessageBox.Buttons.YesNo, FarsiMessageBox.MessageBox.Icons.Question);

if (dlgResult == DialogResult.Yes)
{
FarsiMessageBox.MessageBox.Show("خروج", "شما از برنامه خارج شدید", FarsiMessageBox.MessageBox.Buttons.OK, FarsiMessageBox.MessageBox.Icons.Information);
this.Close();
}
}

موفق باشی

hamide_kh
دوشنبه 18 خرداد 1388, 23:24 عصر
سلام
دوست عزیز معذرت می خوام
یک فایل به نام persian date در سایت هست که من اونا دانلود کردم،اما به طریق بالا نشد از اون استفاده کنم
اگه ممکنه یک راه حل کلی بهم ارائه بدید که در مورد همه فایلها و ... جواب بده

hamide_kh
چهارشنبه 20 خرداد 1388, 19:33 عصر
سلام
دوستان اگه ممکنه راهنماییم کنید یا یک لینک بهم بدید
ببخشید