PDA

View Full Version : سوال: يك مقاله فارسي توپ درمورد DATAGRIDEVIEW

BANKER
سه شنبه 12 خرداد 1388, 00:41 صبح
اگر ميشه يك مقاله درباره DATAGRIDE ونحوه پركردن آن با درج يك TEXT و فشردن يك BUTTENابه من معرفي كنيد تامشكلم بهتر وزودتر برطرف بشه:چشمک::لبخند:
يعني يك دلسوز نيست كه مرا آنطور كه نياز دارم راهنمايي كنه::عصبانی++::متفکر:
شما كمكي ميتواني در اين زمينه به
من بكني آقاي sedghi_7020@yahoo.com

BANKER
سه شنبه 12 خرداد 1388, 03:20 صبح
من توي پروژهام به مشكل بر خوردم كسي نيست من :متفکر:را راهنمايي كند

NewFoxStudent
سه شنبه 12 خرداد 1388, 09:45 صبح
سوالتون رو واضح بیان کنید
میخواهید چه کاری انجام بدید

BANKER
سه شنبه 12 خرداد 1388, 17:44 عصر
من مي خواهم عمليات جستجو را با كمك يك ديتا گريد انجام دهم به نحوي كه مثلا در يك تكس باكس كد يك ناشر را وارد كنم وبا فشردن دكمه جستجو جزئيات اطلا عات ناشر در ديتا گريدم نمايش داده شود
كمك كمك!!
:کف:

asefy2008
سه شنبه 12 خرداد 1388, 21:24 عصر
سلام دوست من این رو داخل باتن سرچت بنویس

SqlConnection ObjConnection = new

SqlConnection("Data Source=Localhost;Initial
Catalog=Sample;Integrated Security=True");

SqlDataAdapter ObjDataAdapter = new

SqlDataAdapter("Select * From Table1 where Name=@Name",
ObjConnection);
ObjDataAdapter.SelectCommand.Parameters.AddWithVal ue("@Name
", txtName.Text);

asefy2008
سه شنبه 12 خرداد 1388, 21:25 عصر
راستی فکر بعدش باید دیتا ست رو دوباره پر کنی
فکر کنم کدش درست باشه .
موفق باشی

gavanbakht
سه شنبه 12 خرداد 1388, 21:46 عصر
كنترلهاي پيشرفته GridView و DetailView (http://www.developercenter.ir/forum/showthread.php?t=29)

BANKER
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 08:59 صبح
راستی فکر بعدش باید دیتا ست رو دوباره پر کنی
فکر کنم کدش درست باشه .اتفاقا ديتا ستش بيشتر مورد سوال براي من است اگرميشه اين قسمت را هم توضيح دهيد لطفا:خجالت:
راستي تايادم نرفته اگر مي خواستيم با كد اين جستجو را انجام دهيم بايد چگونه در قسمت
ObjDataAdapter.SelectCommand.Parameters.AddWithVal ue("@IDWriter

", txtIDWriter.Text);
كد ناشر كهBigint است در تكست باكس كه رشته مي پذيرد بريزيم

asefy2008
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 09:48 صبح
اگرمنظورت رو درست متوجه شده باشم. نمی دونم درسته یا نه ولی من برای تبدیل رشته به int از کد زیر استفاده می کنم:

int.parse(txtIDWriter.text);

ممکنه اشتباه باشه.

BANKER
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 09:58 صبح
ببخشيد پس چرا قسمت اول سوالم را بي پاسخ گذاشتيددر مورد اينكه چگونه ديتاست را پر كنم من در اين تكه از كارم خيلي مشكل دارم چه در زمان باند كردن ديتا گريد چه در موقع كد نويسي اگر كاري از شما برمي آيد كمك كنيد ,:قلب:خدا عوضش را به شما بدهد انشا...:لبخندساده::چشمک:
درمورد جوابتان نميشه از اين كد استفاده كرد؟
private void textBox1_TextChanged(object sender, EventArgs e)
{
textBox1.Text = System.Double.Parse(textBox1.Text, System.Globalization.NumberStyles.Float).ToString( );
}

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
برنامه نویسی که با زبان برنامه نویسی عشق برنامه ی این عالم را نوشت یک try ... catch قرارا داده است که بدین شرح است:
((هر کس خدا ترس شود ، خدا راه بیرون شدن از گناه و سختی را برای او می گشاید و از جایی که گمان نبرد به او روزی عطا می کند
و هر کس بر خدا توکل کند او کفایتش خواهد کرد ، که خدا امرش نافذ است و خدا برای هر چیزی اندازه ای قرار داده است))
*آیاتی از قرآن کریم*

BANKER
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 10:54 صبح
خيلي عذر مي خواهم ولي فكر نمي كنم درجمع مهندسان كامپيوتر كسي نباشه به ابن تازه وارد جواب نده البته بازم خيلي ببخشيد:خجالت:

BANKER
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 15:31 عصر
ببخشيد در سيستم برقي كامپيوترم مشكل پيش آمد همين الان آمدم هنوز كسي به اين تازه كار جواب نداده
ببينيد من مي خواهم جستجويي انجام دهم با راهنمايي قبلي كه در صفحه 1 شد تا نيمه رفتم ولي الان توي پر كردن ديتا ست وباند كردن ديتا گريد به صورت كدنويسي وطراحي مشكل دارم ودر ضمن مي خواهم كد ناشر راكه در تكس باكس وارد مي كنم با وجود Bigint بودنش تبديل به رشته كند لطفا به من كمك كنيد!!:کف::ناراحت:
كد

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
SqlConnection objconnection = new SqlConnection("Data Source=BANKNEGAR;Initial Catalog=library;Persist Security Info=True;User ID=SITE022;Password=123");
SqlDataAdapter objDataAdaptor = new SqlDataAdapter("Select * From Table where WriterID=@writerID ");
objDataAdaptor.SelectCommand.Parameters.AddWithVal ue("@writerID", textBox1.Text);
}

متن خطا:

Error 2 Argument '1': cannot convert from 'string' to 'System.Data.SqlClient.SqlCommand' H:\folderSetareh\آزمايشي\WindowsApplication 6\WindowsApplication6\Form1.cs 27 64 WindowsApplication6

----------------------------------------------------------------
برنامه نویسی که با زبان برنامه نویسی عشق برنامه ی این عالم را نوشت یک try ... catch قرارا داده است که بدین شرح است:
((هر کس خدا ترس شود ، خدا راه بیرون شدن از گناه و سختی را برای او می گشاید و از جایی که گمان نبرد به او روزی عطا می کند
و هر کس بر خدا توکل کند او کفایتش خواهد کرد ، که خدا امرش نافذ است و خدا برای هر چیزی اندازه ای قرار داده است))
*آیاتی از قرآن کریم*

BANKER
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 16:01 عصر
ببخشيد اين نقل قول را از

غیر فعال کردن ستونی از گرید
برداشتم اين جملات چه معني ميدهند؟

در ضمن اگه ابتدای پروژه هستی و با datagridview خیلی کار داری پیشنهاد می کنم از همین حالا با یه datagridview عالی کار کنی وگر نه اذیت میشه که من این ها رو پیشنهاد می کنم
componentone
syncfusion
janus مشيه يكي توضيح بدهد

asefy2008
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 17:01 عصر
ببخشید یادم رفت قسمت دومش رو براتون بزارم :

DataSet DataSet = new DataSet();

ObjConnection.Open();
ObjDataAdapter.Fill(DataSet, "Table1");
ObjConnection.Close();
grd.AutoGenerateColumns = true;
grd.DataSource = DataSet;
grd.DataMember = "Table1";

asefy2008
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 17:19 عصر
متوجه نشدم می خوای رشته به دابل کنی یا دابل به رشته.
برای تبدیل دابل به رشته:

double a;

a.tostring();

و برای رشته به دابل (فکر کنم نمی دونم):

double a = double.Parse(textbox1.Text);

در مورد خطا هم ستونی که می خوای جست و جو رو بر طبق اون انجام بدی از چه جنسی؟

h_r_sh
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 21:05 عصر
private void txtSearch_textChanged(object sender, eventargs e){
using(oledbconnection cn=new oledbconnection(myconnectionstring){
oledbdataAdapter da=new oledbddataadapter("select [name]+' '+[family] as [fullname] from myTable",cn);
dataset ds=new dataset();
da.fill(ds);
ds.tables[0].defaultview.rowfilter = "[fullname] like'%" + txtSearch.text.trim() + "%'";
myDatagridview.datasource=ds.tables[0];
}}

BANKER
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 21:35 عصر
ازشما عزيزان كه منو كمك كرديد تشكر مي كنم:تشویق::چشمک: اما يك قسمت باقي ماند وآن هم اينكه من در قطعه كد زير"كد ناشر WriterID را كه BIGINT ي هست " وارد كردم اگر بخواهم اين دستوراتي كه گفتيديد بدون TEXTBOX انجام بدهم تبديلاتي كه گفتيد كجا انجام بدهم:ناراحت::افسرده:

SqlConnection objconnection = new SqlConnection("Data Source=BANKNEGAR;Initial Catalog=library;Persist Security Info=True;User ID=SITE022;Password=123");
SqlDataAdapter objDataAdaptor = new SqlDataAdapter("Select * From Table where WriterID=@writerID] ");
DataSet objdataset = new DataSet();

DataGridView Dgridwriter = new DataGridView();
خطاي زير را ميدهد

Error 2 Argument '1': cannot convert from 'string' to 'System.Data.SqlClient.SqlCommand' H:\folderSetareh\آزمايشي\WindowsApplication 6\WindowsApplication6\Form1.cs 15 60 WindowsApplication6

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*آیاتی از قرآن کریم*

h_r_sh
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 21:48 عصر
متوجه منظور شما نشدم.
مشكل با تبديله يا مشكلتون اونيه كه نوشتين؟

BANKER
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 21:56 عصر
مشكل من در مورد اونيه كه نوشتم
SqlDataAdapter objDataAdaptor = new SqlDataAdapter("Select * From Table where WriterID=@writerID] ");
كد خطا:

Error 2 Argument '1': cannot convert from 'string' to 'System.Data.SqlClient.SqlCommand'

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*آیاتی از قرآن کریم*

h_r_sh
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 22:09 عصر
//try this,

using(sqlconnection cn=new sqlconnection(myConnectionString)){
sqldataAdapter da=new sqldataAdapter("select * from myTable where ([myField]=@a)
,cn);

sqlparameter ap=new sqlparameter("@a",textbox1.text.trim());
da.selectcommand.parameters.add(ap);
dataset ds=new dataset();
da.fill(ds);
}

BANKER
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 22:19 عصر
ازشما عزيزان كه منو كمك كرديد تشكر مي كنم اما يك قسمت باقي ماند وآن هم اينكه من در قطعه كد زير"كد ناشر WriterID را كه BIGINT ي هست " وارد كردم اگر بخواهم اين دستوراتي كه گفتيديد بدون TEXTBOX انجام بدهم تبديلاتي كه گفتيد كجا انجام بدهم

BANKER
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 22:27 عصر
ازشما عزيزان كه منو كمك كرديد تشكر مي كنم اما يك قسمت باقي ماند وآن هم اينكه من در قطعه كد زير"كد ناشر WriterID را كه BIGINT ي هست " وارد كردم اگر بخواهم اين دستوراتي كه گفتيديد بدون TEXTBOX انجام بدهم تبديلاتي كه گفتيد كجا انجام بدهم

public partial class Form1 : Form
{
SqlDataAdapter objDataAdaptor = new SqlDataAdapter("Select * From Table where WriterID=@writerID ");

public Form1()
{
InitializeComponent();
}

private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{
objDataAdaptor.SelectCommand = new SqlCommand();
objDataAdaptor.SelectCommand.Connection = objconnection;
objDataAdaptor.SelectCommand.CommandText = "Select Fname,Lname,WriterID From writer where WriterID=@writerID";
objDataAdaptor.SelectCommand.CommandType = CommandType.Text;
objconnection.Open();
objDataAdaptor.Fill(objdataset,"writer");
objconnection.Close();
Dgridwriter.AutoGenerateColumns = true;
Dgridwriter.DataSource=objdataset;
Dgridwriter.DataMember="writer";
objDataAdaptor = null;
objconnection = null;

}

------------------------------------------------------------------------------------------------------
*آیاتی از قرآن کریم*

asefy2008
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 22:28 عصر
این طور بنویس ببین چی میشه:

SqlConnection ObjConnection = new
SqlConnection
("Data Source=Localhost;Initial
Catalog=Sample;Integrated Security=True");

SqlDataAdapter

ObjDataAdapter = new

SqlDataAdapter

("Select * From Table1 where Name=@Name",
ObjConnection);
ObjDataAdapter.SelectCommand.Parameters.AddWithVal ue("@Name

", double.Parse(textbox1.Text);
);

DataSet

DataSet = new DataSet();

ObjConnection.Open();
ObjDataAdapter.Fill(DataSet,

"Table1");ObjConnection.Close();grd.AutoGenerateColumns = true;
grd.DataSource = DataSet;
grd.DataMember = "Table1";

BANKER
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 22:44 عصر
كد را وارد كردم
public partial class Form1 : Form
{

public Form1()
{
InitializeComponent();
}

private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{
objDataAdaptor.SelectCommand.CommandText = "Select Fname,Lname,WriterID From writer where WriterID=@writerID";
objDataAdapter.SelectCommand.Parameters.AddWithVal ue("@writerID, double.Parse(textbox1.Text)");

objconnection.Open();
objconnection.Close();
objDataAdaptor = null;
objconnection = null;

}
كد خطا
Error 1 The best overloaded method match for 'System.Data.SqlClient.SqlDataAdapter.SqlDataAdapt er(System.Data.SqlClient.SqlCommand)' has some invalid arguments H:\folderSetareh\آزمايشي\WindowsApplication 6\WindowsApplication6\Form1.cs 15 41 WindowsApplication6

Error 2 Argument '1': cannot convert from 'string' to 'System.Data.SqlClient.SqlCommand' H:\folderSetareh\آزمايشي\WindowsApplication 6\WindowsApplication6\Form1.cs 15 60 WindowsApplication6

Error 3 The name 'objDataAdapter' does not exist in the current context H:\folderSetareh\آزمايشي\WindowsApplication 6\WindowsApplication6\Form1.cs 30 13 WindowsApplication6

------------------------------------------------------------------------------------------------------
*آیاتی از قرآن کریم*

BANKER
پنج شنبه 14 خرداد 1388, 02:32 صبح
با وجود اجراي كد خطاي زير را ميدهد

Must declare the scalar variable "@writerID".

SqlDataAdapter objDataAdaptor = new SqlDataAdapter("Select * From Table where WriterID=@writerID ",objconnection);

//objDataAdapter.SelectCommand.Parameters.AddWithVal ue("@writerID, double.Parse(textbox1.Text)");

objconnection.Open();
objconnection.Close();
objDataAdaptor = null;
objconnection = null;

}

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
*آیاتی از قرآن کریم*

asefy2008
پنج شنبه 14 خرداد 1388, 02:50 صبح
دوست من کد های بالا رو داخل باتن سرچ بنویس.نتیجش رو زودتر بگو تا داخل هستم کمکت کنم

BANKER
پنج شنبه 14 خرداد 1388, 21:28 عصر
با سلام به دوست عزيزم اين كا را كردم البته خود فايل را به صورت zipگذاشتم تالطف كنيد وبتوانيد بيشتر كمكم كنيد
دوست من کد های بالا رو داخل باتن سرچ بنویس.نتیجش رو زودتر بگو تا داخل هستم کمکت کنم

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*آیاتی از قرآن کریم*

asefy2008
پنج شنبه 14 خرداد 1388, 23:10 عصر
ببین حل شد

BANKER
جمعه 15 خرداد 1388, 02:09 صبح
خيلي ممنون از كمكتان ولي در هنگام اتصال به ديتابيس فقط جدول را به طور پيش فرض پر مي كنه واجازه سرچ نمي دهد من هم فكر كردم database آن را بذارم تاشايد اين وضعيت را بهتر بشه حل وفصلش كرد

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*آیاتی از قرآن کریم*

asefy2008
جمعه 15 خرداد 1388, 12:36 عصر
دوست من مشکل از باتن سرچ بود که من یادم رفت در رویداد کلیک کدها رو قرار بدم.حالا فکر کنم دیگه درست شده باشه :

powerboy2988
شنبه 18 مهر 1388, 11:42 صبح
اين خيلي توپه!!! اما فارسي نيست.. شرمنده
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=824584&postcount=47