PDA

View Full Version : بهم ريختن صفحات وب همراه با gridview

sara_sh_s
سه شنبه 12 خرداد 1388, 11:59 صبح
ما از يك gridview استفاده ميكنيم . اين بسته به نوع جستجو تعداد ستونهاي متفاوتي دارد. در صفحه خود يك جدول يك ستوني با چندين رديف داريم . در هر كدام از اين رديفها جدولهاي متفاوتي وجود دارند. اين gridview نيز در يكي از اين رديفها است. براي scrollكردن gridview آن را در يك div قرار داده ايم و خاصيت scroll آن را تنظيم كرده ايم. اما زياد شدن تعداد ستونهاي gridview روي صفحه تاثير ميگذارد و تمام جدولهاي ديگر كه در رديفهاي ديگر قرار دارند را پهنتر ميكند. اندازه تمام چداول نيز به صورت جدول تعريف شده اند. لطفا بگيد كه چه بايد بكنيم؟؟؟؟

iman_22a
سه شنبه 12 خرداد 1388, 13:15 عصر
سلام ...
اگر به جدول اصلی Width ثابت بدید و حتی برای ستونهای مختلف GridView نیز Width های مختلف بدین ، بطوریکه جمع آنها برابر جمع Width خود گریدویو و حداکثر برابر Width صفحه باشه ، صفحه نباید بهم بریزه یا جداول کشیده بشن (اندازه ها رو می تونین با CSS هم به اشیاء اختصاص بدین)

sara_sh_s
سه شنبه 12 خرداد 1388, 15:15 عصر
سلام
منظورتون از width ثابت چيه؟
در ضمن صفحات ما از يك masterpage پيروي مي كنند كه از يك table دو ستونه و يك رديفه تشكيل شده است.
براي ستون هاي gridview چطور مي شه width تعيين كرد؟
متشكرم از كمكتون.

iman_22a
سه شنبه 12 خرداد 1388, 16:00 عصر
منظورتون از width ثابت چيه؟یعنی اجازه ندید محتویات باعث کش اومدن جداول بشن ، یه اندازه ثابت در نظر بگیرید . توی MasterPage اون ستونی که ContentPlaceHolder در اون قرار داره رو عرض ثابت بدین .

در ضمن صفحات ما از يك masterpage پيروي مي كنند كه از يك table دو ستونه و يك براي ستون هاي gridview چطور مي شه width تعيين كرد؟برای این منظور ستونهای گریدویو باید دستی اضافه بشن نه اتوماتیک (مثل حالتی که سر ستون ها رو دستی فارسی می کنین ) مثل ضمیمه که البته جای BoundField تصویر شما ستونهای خودتون رو اد می کنین .

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=31572&stc=1&d=1243940398

sara_sh_s
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 11:53 صبح
با سلام
ممنون از راهنماييتون. اينطور كه من فهميدم منظورتون از width ثابت بر حسب px است. اندازه بر حسب px در browser هاي متفاوت مشكل ايجاد نمي كند؟
موفق باشيد.

iman_22a
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 12:57 عصر
با سلام
ممنون از راهنماييتون. اينطور كه من فهميدم منظورتون از width ثابت بر حسب px است. اندازه بر حسب px در browser هاي متفاوت مشكل ايجاد نمي كند؟
موفق باشيد.

سلام ، px یا پیکسل که یک واحد استاندارده . بعضی دوستان از درصد استفاده می کنن . البته بستگی به خودتون داره اگر لازمه که اندازه ها ثابت بمونن اندازه ثابت بدین ولی اگر باید با رزولوشن مانیتور تغییر کنن ، درصدی بدین . اینطور که من متوجه شدم ، اگر توی طراحی صفحات اندازه های لازم رو وارد نکنین توی Ie مشکل نمایشی نخواهیم داشت ولی توی FireFox ، Safari و Chrome صفحات بهم می ریزن (اندازه ها رو توی Style بدید یا با CSS)