PDA

View Full Version : سوال: به چه روشی می شه یک بانک سوال و ویرایشگر سوالات آزمون طراحی کرد؟

mjfakhr
سه شنبه 12 خرداد 1388, 12:09 عصر
با سلام

من نیاز دارم بتونم یک بانک سوال شکل بدم و همچنین به کاربرم اجازه ویرایش اون سوال ها رو بدم .
مشکل اصلی در سوال هایی که دارای شکل یا فرمول هستند مثل سوالهای ریاضی یا شیمی وجود داره ! چرا که اگر من کل متن و فرمول ها و شکل های مربوط به یک سوال رو به فرمت تصویر تبدیل کنم و بعد ذخیره کنم ، دیگه قابلیت ویرایش سوال رو از دست می دم .

من مایلم بدونم :

1- چطور اقدام به رسم اشکال مختلف یا نوشتن فرمول کنم ؟
2- کانتینر این کار چطی باشه ؟ یک کنترل تصویر یا تکس باکس ؟
3- چطور این سوال رو ذخیره کنم که امکان نگهداری فونت و سایز اون رو هم داشته باشم ؟
4- همچنین روش ذخیره سازی به گونه ای باشه که متن سوالات قابل ویرایش باشه ؟
5- ...

ممنون می شم اگر دوستان نظراتشون رو بگن .
با تشکر

anooshiran
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 03:58 صبح
سلام دوست عزيز

بهترين روش براي شما استفاده از RichTextBox است كه تمام قابليت هايي را كه شما نياز داريد ، داراست.

اگر در مورد استفاده از اين كنترل مشكل داشتيد در خدمت هستم

mjfakhr
یک شنبه 17 خرداد 1388, 15:02 عصر
anooshiran عزیز سلام

من هم به Rich Textbox فکر کرده بودم ولی چند تا سوال اینجا مطرح میشه :

1- جهت نوشتن فرمول در این کنترل باید چه کار کرد ؟ آیا میشه از نرم افزار فرمول نویسی مجموعه آفیس استفاده کرد ؟ ( بصورتی که این نرم افزار رو فراخوانی کنی و بعد هم مقدارش رو به کنترل Rich textbox بدی )
2- جهت ترسیم اشکال مثلا در فیزیک یا شیمی باید به چه روشی عمل کرد ؟
3- نوع فیلد بانک داده که قراره مقدار کنترل Rich textbox رو نگه داره باید چی تعریف بشه تا هم فرمت های متن و هم تصاویر و فرمول ها رو در خودش داشته باشه ؟

با تشکر

naerika
پنج شنبه 24 دی 1388, 12:42 عصر
سلام دوست عزیز

بهترین روش برای شما استفاده از RichTextBox است که تمام قابلیت هایی را که شما نیاز دارید ، داراست.

اگر در مورد استفاده از این کنترل مشکل داشتید در خدمت هستم

--------------------------------------
سلام. در مورد این کنترل می شه کمکم کنید و یه توضیحاتی بدین در مورد نحوه ی استفاده ش؟ می شه آدرس پست الکترونیکتون رو هم داشته باشم؟
Tabasom.world@gmail.com