PDA

View Full Version : سوال: امنيت نرم افزارهايي که از xenocode استفاده مي کنن

a_mzadeh
سه شنبه 12 خرداد 1388, 15:30 عصر
سلام
مي خواستم بدونم آيا ميشه سورس برنامه اي که با دات نت نوشته شده و سپس با xenocode به کد native تبديل شده، رو بدست آورد.
بطور کلي xenocode تا چه اندازه امنيت نرم افزارهايي که با دات نت نوشته شدن رو بالا ميبره. آيا ارزش داره براي اينجور برنامه ها وقت گذاشت و قفل نرم افزاري نوشت.

با تشکر از شما دوست عزيز

Nima NT
سه شنبه 12 خرداد 1388, 18:38 عصر
من هم زمانی دنبال امنیت برنامه های تحت دات نت بودم و الان به این نتیجه رسیدم که بدون لایه های Native نمیشه به امنیت خاصی رسید .
یادمه یکی از دوستان در اون موقع که من از پکرهای زیادی استفاده میکردم , استفاده از CodeVeil رو پیشنهاد کردن و گفتن که کار آنپک نمودن اون کمی تخصصی تر هست.
ولی فراموش نکنید که یک قفل هم یه قفله و حداقل میتونید جلوی افراد تازه کار رو بگیرید.

a_mzadeh
سه شنبه 12 خرداد 1388, 22:24 عصر
سلام
با تشکر از شما دوست عزيزي که جواب دادين، من بخش دوم سوالم رو مجددا تکرار مي کنم. آيا براي برنامه هاي دات نت که به کد native تبديل شدن، ارزش داره که وقت بذاريم و قفل نرم افزاري طراحي کنيم.
اصولا از جهت محافظت از سورس برنامه،‌ کدوم زبون بهتره؟ ويژوال سي يا دلفي يا دات نتي که تبديل به native شده.
آيا مي شه تفاوتي بين اين زبون ها قائل شد يا اينکه مساله امنيت يه مساله اي که مربوط به زبان برنامه نويسي نيست و بستگي به ايده و الگوريتم داره.

با تشکر

Nima NT
سه شنبه 12 خرداد 1388, 23:36 عصر
آيا براي برنامه هاي دات نت که به کد native تبديل شدن، ارزش داره که وقت بذاريم و قفل نرم افزاري طراحي کنيم.منظورتون رو متوجه نمیشم , شما قراره از یه برنامه تجاری استفاده کنید تا قفل خودتون رو بنویسید !
یا اینکه میخواهید قفلی که خودتون نوشتید رو با یه برنامه تجاری محافظت کنید !
هدف نوشتن قفل هست ( محدود در اجرا و نصب و ... مثل قفل های تلفنی ) یا اینکه میخواهید سورس برنامه استخراج نشه ؟

اصولا از جهت محافظت از سورس برنامه،‌ کدوم زبون بهتره؟ ويژوال سي يا دلفي يا دات نتي که تبديل به native شده.مطمئنا" زبانهایی مثل VC , Delphi بهتر از دات نت عمل میکنن , چرا که این برنامه ها کدها رو به صورت باینری ذخیره میکنن و برنامه شما در حافظه تنها به صورت کدهای اسمبلی قابل مشاهده هست و تنها در مقاصدی مثل کرک کردن برنامه کاربرد داره و برای اینکه کاربر بیاد و الگوریتم شما رو بدزده کمی دور از تصور هست.
برنامه های دات نت هم که به Native تبدیل میشن معمولا" پشت یک لایه Native قرار میگیرن و به کل به کد win32 تبدیل نمیشن , پس در صورت عبور از لایه اول میشه به کدها رسید.
ولی یه سری از پروتکتورها وجود دارن به اسم Obfuscator که تا حدی کد MSIL رو تغییر میدن و دوباره ذخیره میکنن , کد تغییر پیدا کرده در اجرا توسط مفسر این برنامه ها تفسیر میشه و اجرا میشه.
در این حالت کار تقریبا" میشه مثل حالت Native که کرک میشه ولی سورس لو نمیره.
برنامه های پروتکتوری که برای این منظور وجود دارن رو در ادامه اسمهاشون رو میارم تا بنابه راحتی خودتون ازشون استفاده کنید , ولی فراموش نکنید که همه این ها راه در رو دارن. :چشمک:

-----

Dot Net Reactor - Themida.NET - Xenecode - Smart Assembly - CodeVeil

رنگ های قرمز قدرتمند از بقیه هستن.
رنگ های سبز بدک نیستن.
ما بقی هم که .... :لبخند:

آيا مي شه تفاوتي بين اين زبون ها قائل شد يا اينکه مساله امنيت يه مساله اي که مربوط به زبان برنامه نويسي نيست و بستگي به ايده و الگوريتم داره.
در مورد دات نت به زبان برنامه نویسی مربوط میشه ( کل دات نتی ها مشکل دارن ) ولی در مورد زبان های Win32 عمده ترین مطلب به ایده و الگوریتم برنامه نویس مربوط میشه.

Sir.V65j
سه شنبه 12 خرداد 1388, 23:36 عصر
تقریباً می تونم با شجاعت تمام بگم محافظت کد های دات نت یه کاریه که بیشتر از کد نویسی توی دات نت باید روش وقت گذاشت و با وقتی که باید روی امنیت یه فایل دانت گذاشت میشه یه برنامه ی مشابه توی دلفی و ... نوشت.

امنیت برای دات نت چیز دور از تصور نیست ولی خیلی هم به واقعیت نزدیک نیست!!