PDA

View Full Version : انتخاب یک مورد خاص در کمبو باکس

anahita6
سه شنبه 12 خرداد 1388, 19:45 عصر
سلام بچه ها من یه سوال فوری دارم:خجالت:
من یک کمبو دارم که اسم تعدادی انتشارات توش هست اما هر دفعه که فرم باز میشه متناسب با اسم کتاب که از فرم دیگه انتخاب شده باید یکی از انتشارات ها که توی کمبو هست هایلایت باشه . یعنی توی قسمت تکست کمبو باشه . حالا مشکل من اینه که نمیدونم چه جوری اولا تمام موارد توی کمبو باشه یعنی اسم همه انتشارات ها و در عین حال هر دفعه متناسب با selectای که زده میشه اسم یه انتشارات خاص توی قسمت تکست کمبو باشه. و نمیدونم چه چیز رو باید به خاصیت selectedvalue از کمبو بدم
خیلی خیلی ممنون:خجالت:

Mahdi1001
سه شنبه 12 خرداد 1388, 19:58 عصر
سلام
خوب اگه نوشته های داخل کمبو ثابت هستن که به کالیشن بده اما اگه متغیر هستن یعنی از رو دیتا بیس میخونی یه سلکت بگیر بعد کل اونا رو به ایتم کمبو add کن .واسه قسمت دوم اگه خاصیت تکس کمبو رو با اون رشته ای که بخوای نشون بدی قرار بدی اونو نشون میده بازم اگه جایی موشکل داشتی بگو.

anahita6
سه شنبه 12 خرداد 1388, 20:08 عصر
محتویات کمبو که از جدول میاد اما انتخاب یک مورد از همه مواردی که توی کمبو هست باید با دستور select انجام بشه و داخل property یه selectedvalue قرار بگیره اما چه جوریش رونمیدونم

Mahdi1001
سه شنبه 12 خرداد 1388, 20:15 عصر
خوب با دستور سلکت مغدار اونو از اسکیوال میخونی درسته اونو تو یه متغیر رشته ای بریز و به پراپرتی تکس بده .اگه جایی موشکل بود بگو.

anahita6
سه شنبه 12 خرداد 1388, 20:18 عصر
این هایی که میگی رو خودم میدونم کدش رو بلد نیستم اگه میدونی کدش رو بگو

Mahdi1001
سه شنبه 12 خرداد 1388, 20:26 عصر
من کد بعد از سلکتشو میزارم خوبه .
آخه نمی گی دقیقا کجاش مشکل داری که.
من یه سلکت گرفتم تو دیتاست ریختم .

DataSet dS = new DataSet();
DataColumn dC = new DataColumn();
DataRow[] rows = new DataRow();

row= dS.Tables[table].Rows[0];
dC = dS.Tables[table].Columns[1];
ComboBox1.Text = row[dC].ToString();

anahita6
سه شنبه 12 خرداد 1388, 20:38 عصر
"
SELECT entesharat.nam FROM entesharat INNER JOIN nevisande ON entesharat.id = nevisande.id where nevisandeh.code='"+frm3.code+"'";

این کد من هستش حالا یه تک مقدار بر میگردونه من همون یه مقدار رو میخوام. میخوام بدونم کجاست . یه کدی بده که این مقدار رو بریزم توی یه lable

Mahdi1001
سه شنبه 12 خرداد 1388, 20:43 عصر
خوب این که کد sql .
بابا از چی تو سی شارپ استفاده می کنی دیتاست یا دیتا ریدر یا .... .
این کدی که من با لا گذاشتم واسه وقتیه که از دیتاست استفاده کنی . حالا مهم نیست داخل دیتاست یه فیلد باشه یا چند رکورد.

anahita6
سه شنبه 12 خرداد 1388, 21:09 عصر
از دیتا ادپتر استفاده میکنم

Mahdi1001
سه شنبه 12 خرداد 1388, 21:12 عصر
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter(querySelect, conn);
ds = new DataSet();
da.Fill(ds, table);

ادامه اینم که تو شماره 6 واست دادم .