PDA

View Full Version : سوال: برگرداندن اطلاعات از server به فرم

saba_rgh
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 09:59 صبح
سلام
میشه راهنمائی کنید که چطوری اطلاعاتی که از طریق فرم به server فرستاده میشه دوباره با دادن یه پیغام به فرم برگردونه و فرم رو به کاربر نشون بده؟
ahmadbadpey
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 18:15 عصر
فکر کنم منظورتون هنگامیه که مثلا یه کاربر فیلدی رو پر نکرده و شما می خواین فیلد هایی که قبلا پر شده اند مقدار دهی شوند . اگه جوابتون مثبته که شما هنگامی که اطلاعات submit میشه باید اون ها رو نگه داری و بعد از دادن پیغامتون اونها رو عنوان مقدار پیش فرض فیلدها در نظر بگیری

sama01
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 18:58 عصر
خیر سوال اینه که وقتی کاربر فرمی رو ارسال می‌کنه و به دلیل خطا در داده‌های وارد شده، دوباره به صفحه فرم بازمی‌گردیم، داده‌هایی که کاربر وارد کرده بود در فیلدها موجود باشه.
این مطلب را در تاپیک قبلی نوشته بودم. کافی نبود؟

من خودم این کار را می‌کنم. در صفحه‌ی فرم، به ازای هر یک از فیلد‌های فرم، یک متغیر مربوط به همان فیلد دارم. مقدار هر فیلد هم همین متغیر خواهد بود.
اگر تازه وارد صفحه شده باشیم، مقادیرشان تهی خواهد بود. بنابراین مقدار فیلد‌ها هم تهی خواهد بود.
ولی اگر کاربر اطلاعات وارد کرده باشد، ابتدا مقادیر کاربر را در این متغیرها می‌ریزیم. از این به بعد با این متغیرها کار می‌کنیم. اگر مقادیر وارد شده نامعتبر باشند، باید به صفحه‌ی قبل بازگردیم. حال مقادیر فرم‌ها، مقادیر همین متغیر‌ها خواهد بود.
فقط باید چنین چیزی داشته باشیم.

$content = '<input name="username" value="'.$username.'" type="text">';

ahmadbadpey
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 19:13 عصر
خوب این همونیه که من گفتم !!!!!!!!!!

sama01
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 21:29 عصر
ببخشید، برداشت اشتباه شده بود.
شرمنده‌ام.