PDA

View Full Version : سوال: DBLOCKUP COMBOBOX

daffy_duck376
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 10:17 صبح
سلام دوستان . من یه مشکل دارم . دوتا جدول دارم که به صورت MASTER/DETAIls هست و دوتا DBLOCKUP COMBOBOX دارم که هر کدومشون لیست خودشونو از یکی از جداول میخونن. حالا وقتی که DBLOCKUP COMBOBOXاول که لیست خودوشواز جدول master میخونه یه گزینه انتخاب کنم جدول details هم تغییر میکنه ولی DBLOCKUP COMBOBOX دوم که لیستشو از دوموی میخونه آیتم هاش آپدیت نمیشه . البته میشه ها ولی همیشه اون آیتم قبل را نشون میده و تا زمانی که کاربر اونو باز نکنه اون آیتم قبلی که نشون داده میشد پاک نمیشه ! حالا من چی کار کنم که بهد از عوض شده لیست آیتم اون آیتم اول هو عوض بشه و دیگه همون قبلی رو نشون نده؟

ar_mokhtari
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 11:20 صبح
فيلدي كه DBLOCKUP COMBOBOX بهش وصل هست خاصيت LookupCacheش true هست؟

daffy_duck376
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 12:09 عصر
من اونو true کردم بازم درست نشد . من مشکلم اصلا با جداول نیست . جداول درست تغییر میکنن و لی هنگامی که جدول دوم تغییر میکنه آیتمهای lockup هم عوض میشه ولی تا زمانی که اونو dropdown نکنی آخرین آیتمی که قبلا بوده روش میمونه ! نمی دونم چه طوری بگم !!! اگر ما از لیست قبلییکی رو انتخاب کرده باشیم و با عوض شده master آیتها عوض بشه اون آیتم انتخابی ما روش میمونه تا زمانی که dropdown بزنیم و از آیتهای جدید یکی رو انتخاب کنیم

nice boy
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 13:02 عصر
دوست عزیز من هم قبلا این سوال رو مطرح کردم ولی هنوز هیچ پاسخی نگرفتم:ناراحت:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=155740
شاید راه حلش استفاده از یک کامپوننت دیگه مثل کامپوننت های Dev یا Jedi باشه....؟:متفکر:
لطفا اگه جواب رو پیدا کردین به من هم بگید.
امیدوارم موفق باشید