PDA

View Full Version : ارسال پیام به طور اتوماتیک

shaghayegh_miri
جمعه 09 بهمن 1383, 22:11 عصر
با سلام به دوستان
من یک table دارم که رکوردهای مربوط به کاربران مختلف رو در اون میریزم میخوام وقتی یک رکورد جدید اضافه میشه یک پیام ثابت روی کامپیوتر کاربر نمایش داده بشه .
من یک job تعریف کردم که یک فایل exe رو برای نمایش پیام به کاربر اجرا کنه اما وقتی job رو در EM اجرا میکنم صفحه پیام نمایش داده نمیشه . چطور باید job رو تنظیم کنم که فایل رو اجرا کنه ؟
ایا راه دیگه ای وجود نداره که در triger مربوط به insert پیام روی کامپیوتر کاربر نشون داده بشه ؟

esi022
یک شنبه 11 بهمن 1383, 12:20 عصر
ممکنه بیشتر توضیح بدی؟
روش کارت و نوع برنامت
lan یا web ?

shaghayegh_miri
یک شنبه 11 بهمن 1383, 19:12 عصر
application تحت وب است . از طریق اون رکوردهای جدول پرمیشه که هر رکورد مخصوص یک کاربر خاص است. می خوام وقتی رکورد جدید برای کاربر اضافه شد . یک پیغام ثابت رو روی کامپیوتر اون کاربر نشون بده . پیام به صورت یک فرم ساده در vb است که من فایل exe اون رو در job ای که درست کردم روی کامپیوتر خودم اجرا میکنم . فایل exe ظاهرا اجرا میشه چون در task manager می بینمش اما هیچ خروجی ازون نمی بینم .

esi022
دوشنبه 12 بهمن 1383, 00:55 صبح
shaghayegh_miri سلام

application تحت وب است . از طریق اون رکوردهای جدول پرمیشه که هر رکورد مخصوص یک کاربر خاص است. می خوام وقتی رکورد جدید برای کاربر اضافه شد . یک پیغام ثابت رو روی کامپیوتر اون کاربر نشون بده . پیام به صورت یک فرم ساده در vb است که من فایل exe اون رو در job ای که درست کردم روی کامپیوتر خودم اجرا میکنم . فایل exe ظاهرا اجرا میشه چون در task manager می بینمش اما هیچ خروجی ازون نمی بینم .

عزیز دل انگیز خودت میگی تحت وب.
بعد میخوای با برنامه exe به کاربر پیغام بدی !!!!! :strange:
باید برای اون هم با برنامه تحت وبی که داری و با همون زبون یک کد اختصاصی بنویسی

AminSobati
پنج شنبه 22 بهمن 1383, 17:35 عصر
اگر در LAN کار میکردین، شاید با ابزارهایی مثل Net Send میشد کاری انجام داد اما زمانیکه تحت وب کار میکنین، از Internet Explorer نمیشه چنین انتظاری داشت مگر اینکه یک ActiveX درست کنین و Security رو پایین بیارین تا این ActiveX روی کلاینت قابل نصب باشه. در این حالت میشه یک ارتباط با سرور اصلی برقرار کرد و پیغامهای اون رو دریافت کرد. شبیه به کاری که Yahoo Messenger انجام میده. ولی در کل کار بسیار پر درد سری هست...