PDA

View Full Version : سوال: Insert دسته جمعی؟؟

mahallat
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 15:34 عصر
با سلام چطور می توان محتویات یک greid view را با چک باکس انتخاب کرد و سپس تمامی فیلدهای موارد انتخاب شده را در جدولی دیگر Insert نمود.
برای نمونه مانند جدول انتخاب واحد دانش جویی که می توان دروس را انتخاب و سپس اضافه نمود.
با تشکر از زحمات شما لطفا راهنمایی کنید

ali_kashani
پنج شنبه 14 خرداد 1388, 02:01 صبح
سلام

يه راه اينه كه ركورد به ركورد چك بكني ركوردهايي كه تيك خوردن داخل <> list بريزي بعد ميتوني به عنوان DataSource به يك GridView متصل كني .

mahallat
پنج شنبه 14 خرداد 1388, 02:04 صبح
سلام
آیا ممکن هست یه نمونه کد از این کار را قرار بدید تا کامل تر متوجه بشم و سایر دوستان هم استفاده کنند؟

mahallat
جمعه 15 خرداد 1388, 01:43 صبح
با سلام
کسی نیست جواب ما را بده ؟

karim orooji
جمعه 15 خرداد 1388, 11:26 صبح
اين برنامه كه برات نوشتم خيلي ابتدايي و فقط براي كار راه انداختن و از بانك sql server استفاده ميشود اين بانك ها رو به sql اضافه كن منظورم attche كن
براي اجرا اين كار ما ازدو بانك استفاده كرديم يكيa ديگري b
و از همه مهمتر براي انتقال دادن اطلاعات از بانكي به بانك ديگر مشخصات فيلدها بايد همه بايد يكسان باشد
از گريد اولي ركورد مورد نظرو انتخاب كن و سپس دكمه انتقال رو بزن به شما اخطاري خواهد كه انتقال انجام شده
يك چيز ديگه يادت نره اسم سرور رو هم عوض كني
اگر مشگلي داشتي مطرح كن

فايل هم ضميمه شد.

mahallat
شنبه 16 خرداد 1388, 12:51 عصر
با سلام
با تشکر از برنامه مفیدی که گذاشتید ولی منظور من این بود که کاربر در greid چک باکس اظافه کند و سپس با تیک دار کردن تعدادی از آنها این عمل بلافاصله انجام شود.
2-استفاده از select گرید باعث می شود که اگر گرید pagin بخورد در صفحه دو بعد selectکردن مقادیر آن باعث انتخاب مقادیر همان سطر در pageاول می شود.

karim orooji
شنبه 16 خرداد 1388, 15:59 عصر
پاسخ جواب شما در اين صفحه
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=50594

mahallat
چهارشنبه 20 خرداد 1388, 15:58 عصر
سلام
اولا در کدهای آقای راد insert دسته جمعی وجود ندارد .
اگر هم وجود داشت ایشون این قدر با کلاس ها کار کردن که آدم کد را نمی تونه آنالیز کنه.

karim orooji
چهارشنبه 20 خرداد 1388, 17:13 عصر
دوست گرامي mahallat
من هم به دنبال اين كاري شما ميخواهيد هستم
اگه به جوابي رسيدم شما رو هم با خبر ميكنم

باتشكر

ali_kashani
جمعه 22 خرداد 1388, 00:02 صبح
سلام

يه مثال كوچك برات گذاشتم فقط فايل DataBase را از فلدر DB را atach كن داخل sqlserver2005
اگه مشكل داشتي بگو.(البته اگر درست منظورت فهميده باشم)

iman_22a
جمعه 22 خرداد 1388, 03:13 صبح
با سلام چطور می توان محتویات یک greid view را با چک باکس انتخاب کرد و سپس تمامی فیلدهای موارد انتخاب شده را در جدولی دیگر Insert نمود.
برای نمونه مانند جدول انتخاب واحد دانش جویی که می توان دروس را انتخاب و سپس اضافه نمود.
با تشکر از زحمات شما لطفا راهنمایی کنید

اگر قصد داری اطلاعات رو برای یک نفر یکجا (دسته جمعی) ذخیره کنی ، باید این رو هم مد نظر داشته باشی که ممکنه از اون تعداد رکورد ممکنه یکی دو تا قبلا ثبت شده باشن که این مساله رو باید درنظر بگیرید .
اگر از دیتاست استفاده می کنی ، یک نمونه از جدول اصلی میسازی که خالی باشه (در آخر کار باید خالی بشه) هنگام ثبت دسته جمعی اطلاعات جدول دومی رو توی جدول اصلی ایمپورت می کنی با دستور ImportRow جدول اصلی .

mahallat
یک شنبه 24 خرداد 1388, 21:25 عصر
با سلام
علی جان فایلی که قرار دادید مشکل داره db را extract نمی کنه

mahallat
سه شنبه 26 خرداد 1388, 14:14 عصر
فایلی که قرار دادید مشکل دارد لطفا دوباره فایل را قرار دهید

iman_22a
سه شنبه 26 خرداد 1388, 14:37 عصر
فایلی که قرار دادید مشکل دارد لطفا دوباره فایل را قرار دهید

من تست کرده بودم مشکلی نداشت . با یه مرورگر دیگه امتحان کنید ...

ali_kashani
چهارشنبه 27 خرداد 1388, 11:13 صبح
سلام
فايلي كه گذاشتم مشكلي نداره ولي فكر كنم كدهاي نوشته شده را ببيني طريقه كار را متوجه بشي چون db كه گذاشتم چيز خاصي نداره

فقط يه مطلب ديگه اينه كه من احتمالات را در نظر نگرفتم فقط عملياتي را كه خواسته بودي انجام دادم به پست 11حتما توجه كن.

hamid_200611
چهارشنبه 27 خرداد 1388, 14:01 عصر
اگر درست متوجه شده باشم باید بگم در Sql 2005 برای درج یه جدول ئر جدول دیگر باید اونو به xml تبدیل کنی ولی در sql 2008 شما می تونی یه جدول را در جدول دیگر درج کنی فقط کافیه یه روال ایجاد کنی.
http://www.30sharp.com/ShowArticle.aspx?nid=13&did=169&AuthorID=1
این مقاله رو بخون

mahallat
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 01:01 صبح
سلام
دوست عزیز Iman راجب پست 11 آیا ممکن هست کمی بیشتر توضیح دهید و یک مثال ساده بزنید؟؟

iman_22a
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 02:52 صبح
سلام
دوست عزیز Iman راجب پست 11 آیا ممکن هست کمی بیشتر توضیح دهید و یک مثال ساده بزنید؟؟

سلام . اگر منظورتون استفاده از نمونه جدول و دستور ImportRow هستش . شما نیاز دارین که از دیتاست برای ارتباط آفلاین با بانک اطلاعاتی استفاده کنین . توی دیتاست جداول و TableAdapter های مربوط به آنها رو ایجاد می کنین .

توی برنامه جاهایی که لازمه اطلاعات بصورت دسته جمعی وارد بانک شوند یه نمونه جدید از جدول مربوطه می سازین که اطلاعاتتون رو توش وارد می کنین . (البته چیزی به اسم Insert دسته جمعی نداریم . چون بالاخره اطلاعات سطر به سطر باید توی جدول بانک اطلاعاتی وارد بشن )

اون قسمت از برنامه که قصد وارد کردن اطلاعات به جدول اصلی رو دارید . به تعداد سطرهای موجود در جدول نمونه ، متد ImportRow جدول اصلی را با تک تک رکورد های جدول نمونه صدا می زنید (البته از dataset1.table1.rows.add هم میشه استفاده کرد) و در اخر آپدیت می کنید ( البته همونطور که گفتم تمهیدات لازم برای تکراری بودن یا نبود اطلاعات ورودی جدید را هم باید در نظر بگیرید )

نمونه کد نداشتم تا اینجا بذارم .