PDA

View Full Version : مشكل باGridview

marzieh2007
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 20:15 عصر
يه مشكل با برنامه c# دارم مقادير جدولي رو باGridview نمايش دادم من مي خوام اين مقادير مقايسه بشه با مقادير جديد كه مي خوام درج كنم و اجازه ندم تكراري ها درج شه اين كارو انجام دادم ولي وقتي اين مقادير در ديتابيس ذخيره ميشه و وقتي دوباره فرممو براي ويرايش باز مي كنم اين مقايسه براي مقادير ذخيره شده انجام نميشه.لطفا اگه كسي كد اين مقايسه رو مي دونه كمكم كنه :متعجب:

Reza_Yarahmadi
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 21:07 عصر
دقیقا متوجه مشکلتون نشدم!
شما برای مقایسه اطلاعات جدید با داده های قبلی از گرید استفاده میکنید؟ خب چرا از خود دیتابیس استفاده نمیکنید؟ میتونید اول توی دیتابیس بگردید اگه وجود داشت ذخیره نکنه در غیر اینصورت ذخیره کنه.
اگه درست متوجه نشدم ببخشید!!:گیج:

niloofar norouzi
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 21:10 عصر
خوب اگر فیلدی که نباید تکراری باشه primary key بگیری اجازه ی درج رکورد تکراری نمیده

saeed-kh
چهارشنبه 13 خرداد 1388, 22:10 عصر
خوب اگر فیلدی که نباید تکراری باشه primary key بگیری اجازه ی درج رکورد تکراری نمیده
همونطور که دوستمون گفتن اگه کلید اصلی بگیری میتونی با یک tryوcatchوexceptionمربوط به کلید اصلی کنترلش کنی.
در غیر اینصورت من گاهی وقتی دیتاست دارم ,از دیتاست یک selectانجام میدم اگه رکوردی بود یعنی اون داده هست.نمیدونم چقدر درسته!!!

marzieh2007
پنج شنبه 14 خرداد 1388, 14:03 عصر
مشكلم و كامل تر توضيح مي دم.
فرمي دارم به اسم ترخيص در اين فرم از اطلاعات سه تا جدول استفاده ميكنم.اما يكي از اين جدول ها(ليست قطعات)اطلاعاتش رو در اين فرم دريافت مي كنه بنابراين وقتي در حالت ايجاد اوليه اين فرم(ترخيص) هستم ابتدا بايد اطلاعاتم در GridView مقايسه شود وقتي اين فرم ذخيره شد.اگر فرم ترخيص رو براي ويرايش باز كنم جدول ليست قطعات از قبل مقدار گرفته و اگر من بخوام ركورد جديدي درج كنم اگر تكراري باشه بايد تكراري بودن رو پيغام بده در صورتي كه اين كار براي مقادير ازقبل درج شده انجام نميشه(در دو جدول فيلد شماره كليد اصلي و درجدول ليست قطعات دو فيلد شماره و رديف كليد اصلي است):متفکر:

am222225
پنج شنبه 14 خرداد 1388, 14:12 عصر
با سلام خدمت دوستان
من عضو جديد اين سايت هستم و هنوز كاملاً با اين سايت آشنا نشدم!!
من نياز به يك مقاله انگليسي با ترجمه فارسي دارم ولي هنوز نتونستم چيزي پيدا كنم ميشه منو راهنمايي كنيد.

marzieh2007
سه شنبه 19 خرداد 1388, 20:31 عصر
جهت اطلاع دوستان عرض مي كنم با متد Trim مشكل من حل شد.:تشویق: