PDA

View Full Version : ذخیره داده های بسیار طولانی

mohammadjavadramezan
پنج شنبه 14 خرداد 1388, 14:26 عصر
سلام
من داده هایی را که از FCKEditor می گیرم توی یه فیلد از نوع nvarchar(4000) ذخیره می کنم . حالا مشکل اینجاست که اگر داده های من از این 4000 تا بیشتر باشه داده های اضافیم تو دیتابیس ذخیره نمیشه . مثلا فرض کنید بخوایم یه مقاله رو توی دیتابیس بریزیم .

ایا نوع دیگری تو sqlserver 2005 هست که طولش از این بیشتر باشه و یا شگردی هست که بتونم برای ریختن داده های بسیار طولانی سایتم در دیتابیس از اون استفاده کنم ؟

احمد سامعی
پنج شنبه 14 خرداد 1388, 14:33 عصر
سلام
من از nvarchar(max) استفاده مي كنم و مشكلي ندارم

silverfox
پنج شنبه 14 خرداد 1388, 14:34 عصر
اگه محدودیتی نداری خب تو ntext بریز...

mohammadjavadramezan
پنج شنبه 14 خرداد 1388, 17:01 عصر
سلام
من از nvarchar(max) استفاده مي كنم و مشكلي ندارم

بسیار ممنون از شما . همان کاری که فرموده بودید را انجام دادم و مشکلم برطرف شد . ممنون

hobab-theme
جمعه 15 خرداد 1388, 22:22 عصر
سلام
من داده هایی را که از FCKEditor می گیرم توی یه فیلد از نوع nvarchar(4000) ذخیره می کنم . حالا مشکل اینجاست که اگر داده های من از این 4000 تا بیشتر باشه داده های اضافیم تو دیتابیس ذخیره نمیشه . مثلا فرض کنید بخوایم یه مقاله رو توی دیتابیس بریزیم .

ایا نوع دیگری تو sqlserver 2005 هست که طولش از این بیشتر باشه و یا شگردی هست که بتونم برای ریختن داده های بسیار طولانی سایتم در دیتابیس از اون استفاده کنم ؟

هم پاسخ و هم مطرح یک سول

دوست عزیز شما میتونید از memo هم استفاده کنید
و اما سوال ...
روستان من وقتی متن فارسی رو به بانک اطلاعاتی اضافه میکنم اگر نوع جدول هر چیزی به جز nvarchar() باشه متن به صورت ؟؟؟؟؟؟؟ در میاد
مشکل از کجاست ؟؟

eyes_shut_number1
جمعه 15 خرداد 1388, 23:34 عصر
چون n ای که در اول nvarchar میبینید به مفهوم یونی کد هستش!
شما میتونید از nchar هم استفاده کنید
درضمن این تاپیک بیشتر مربوط به اتاق دیتابیس هست

raziee
شنبه 16 خرداد 1388, 00:34 صبح
من وقتی متن فارسی رو به بانک اطلاعاتی اضافه میکنم اگر نوع جدول هر چیزی به جز nvarchar() باشه متن به صورت ؟؟؟؟؟؟؟ در میاد
مشکل از کجاست ؟؟
اگر در این نوع داده در زمان ارسال مقدار به این صورت داده ارسال بشه مشکل حل میشه:

N'myValue'