PDA

View Full Version : سوال: ساختن برنامه ای به شکل سایدبار Sidebar

AliHojjati
پنج شنبه 14 خرداد 1388, 18:24 عصر
می خواستم در یکی از برنامه هام از قالبی استفاده کنم تا برنامه به صورت سایدباری در کنار ویندوز اجرا بشه. شبیه JetToolbar یا خود سایدبار ویندوز ویستا که هم قابلیت Always On top داشته باشه و هم برنامه ها در هنگامی که حالت Always On Top فعاله زیرش نرن. برای اینکار من باید از چه کدی استفاده کنم.

ali.hojjati
یک شنبه 17 خرداد 1388, 16:07 عصر
لطفا کسی اگه کدی شبیه به این هم داره بزاره با کمی تغییر شاید بشه کاریش کرد.
باز هم پیشاپیش از همکاریتون سپاس گذارم.

:تشویق:

Mani_rf
شنبه 20 تیر 1388, 15:50 عصر
دوست عزیز این چیزی که شما می خواهید نیاز به کد خواصی ندارد که کسی بتواند کمکت کند . شاید به این دلیل باشد که کسی تا کنون جوابی نداده.
برای این کار شما فقط به یک فرم نیاز دارید که سمت راست صفحه قرار بگیرد و کاربر نتواند آن را جابجا کند و شما هر آنچه نیاز دارید را روی آن قرار دهید.
برای دادن افکت های شیشه ای و ... خود VB تمامی امکانات لازم را به صورت Visual دارد و نیازی به کد نویسی نیست.

ali.hojjati
یک شنبه 21 تیر 1388, 15:01 عصر
این رو من هم می دونم تا اینجاش مشکلی نیست. مشکل اینه که من می خواهم هیچ فرم دیگه ای زیرش نره. برای این که نشه جابجاش کرد میشه قابلیت FormBorderStyle رو None قرار داد. شما اگه JetToolbar رو دیده باشید صفحه نمایش رو بر اندازه ای که نیاز دارد کوچک می کند. یعنی ابعاد اسکرین تغییر می کند. اگه میشه در این خصوص مرا راهنمایی کنید. با تشکر از جوابتون
یا علی

Mani_rf
یک شنبه 21 تیر 1388, 15:05 عصر
من چنین چیزی ندیدم ، اما به عنوان کاربر هیچ وقت حاضر نمی شوم برنامه ای را نصب کنم که قسمتی از صفحه نمایشم را به خوودش قرار دهد.
بهتر نیست کاربرتان را کمی آزاد تر بگذارید؟؟؟

ali.hojjati
یک شنبه 21 تیر 1388, 15:45 عصر
این قسمتی که من در حال طراحی آن هستم به صورت گزینه ای به غیر از چند گزینه دیگر برای انتخاب آزاد تر آن می باشد. که هر کدام از این طراحی های قابلیت ها و نقاص مربوط به خود را دارد. نظر شما کاملا بدیهی و قابل قبول است. اما گسترش گسترش دادن یک برنامه به جهت جلب رضایت مشتری است. پس بهتر آن است که همه جنبه های نیاز را برطرف ساخت، ولی دست مشتری یا کاربر را در انتخاب چگونگی استفاده باز گذاشت.
از همکاری شما متشکرم. منتظر پاسخ بعدی شما هستم.
یا علی

parhamb
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 17:08 عصر
دوست عزیز برای این کار فقط کافیه در properties فرمتون قسمت TopMost را True کنید و برای ثابت نگه داشتن و خارج کردن از استایل ویندوز در Properties فرم قسمت FormBorderStyle رو None کنید.

همیشه راهی هست

ali.hojjati
جمعه 09 مرداد 1388, 13:52 عصر
با سلام خدمت برنامه نویسان انجمن. با تشکر از همکاری شما ولی من تمام این روش ها رو تست کرده بودم (یعنی به نتیجه ای نرسیده بودم) که این پست را در این جا قرار دادم. اما پس از تقریبا دو ما به این درو اون در زدن بالاخره تویه یکی از پست های یکی از فروم های دیگه خارجکی یک فایل کتابخانه ای (dll) پیدا کردم که تونست کار من رو راحت کنه. من با این فایل جواب گرفتم. فایل رو می تونین از پیوست دانلود کنین.
راهنمای استفاده از فایل:

Inherits ShellLib.ApplicationDesktopToolbarکد بالا برای شبیه سازی فرم به نوار ابزار بود و برای Dock کردن از کد زیر استفاده کنید:

Me.Edge = AppBarEdges.Rightباز هم با تشکر از شما
یا علی