PDA

View Full Version : خبر: کامپونت ساعت عقربه ای با استایل کاملاً متغییر و دلخواه

__H2__
جمعه 15 خرداد 1388, 00:36 صبح
سلام
- فقط یک کنترلر و وراثت مستقیم System.Windows.Forms.Control است.
- از Transparent ای پشتیبانی میکند.
- میتوانید Padding (حاشیه داخلی) و Margin (حاشیه) خارجی برایش تعریف کنید.
- میتواند از حالت خودکار (Dynamic) خارج شود تا توسط کد فقط ساعت خاصی را نمایش دهد.
- میتواند یک تصویر بزرگ شامل پنج تصویر جزء بگیرد و آنها را برای صفحه پشتی-عقربه ها و شیشه روی! پیاده سازی و نمایش دهد.
- میتوانید تصویر فوق را برای پوشش کامل بکشد و یا ساعت را با ابعاد ثابت در وسط نمایش دهد (StretchStyleImage)
- امکانات و متدهای خاص جهت وراثت ساده و توسعه در نظر گرفته شده و لحاظ شده.
و...

نمونه exe را هم میتوانید در مسیر bin مشاهده کنید.
البته بدیهی است برای اجرای exe باید یا Vista باشد و یا XP+Framework2

به راحتی میتوانید از تصاویر Vista Gadget استفاده کنید و خودتان در فتوشاپ استایل دلخواه را طراحی کنید و پک دانلودی تا این لحظه سه تا از زیباترین استایلهای Vista Gadget را همراه دارد.
برای ساخت استایل جدید به فایل H2.AC.StyleImage.psd و سه نمونه فوق دقت کنید.

در ضمن فرم دوم برنامه با کلیک رنگش تغییر خواهد کرد.

http://h02.ir/Files/Temp/003-AnalogueClock.gif
دنبال یک استایل زیبای گرافیکی ساعت جیبی هم میگردم، کسی اگر سراغ دارد، مرحمت کند!

=====

دانلود مستقیم سمپل (493KB)
(لینک ثابت) support.h02.ir/fwlink/?LinkId=1005350577
یا
(لینک فعلی) h02.ir/Downloads/?familyid=949035E5-0B8A-4D73-9C09-6CC121227F5B

=====

انشا ا... برای دوستان مفید باشد.
موفق باشید.

__H2__
پنج شنبه 21 خرداد 1388, 17:34 عصر
سلام
پک قبلی با کد جدید و چهار استایل جدید به روز شد.

کد جدید محاسبه دقیقتری برای استایل های غیر مربعی (مستطیلی) دارد و نیز خصیصه Alignment آن 9 جهت را پشتیبانی میکند که با righttoleft متاثر میشود.
طبیعتاً 9 جهت اصلی فقط زمانی کاملاً در دسترس است و نتیجه اش قابل مشاهده است که تصویر کشیده و بزرگ نشود
یعنی StyleImage پر باشد و StretchStyleImage هم false باشد.

توضیحی کوتاه در مورد خواص ویزه این کنترلر:

Alignment
جهت تراز ساعت در 9 محل در صفحه

BorderStyle
حاشیه های مختلف و متنوع برای کنترلر

Padding
تنظیم فاصله بندی داخل محدوده حاشیه (Border) تا رسم ساعت

Margin
تنظیم فاصله بندی خارج محدوده حاشیه (Border) تا رسم حاشیه

Dynamic
کارکرد خودکار و همزمان شده با ساعت سیستم

Value
در صورت false بودن قبلی میتوان با این خصیصه ساعت نمایشی فعلی را تنظیم کرد.

StyleImage
تصویری خاص با الگوی نشان داده شده در H2.AC.StyleImage.psd برای پیاده سازی الگوی ترسیم دلخواه

StretchStyleImage
در صورت پر بودن قبلی این مقدار مشخص کننده کشیدگی الگو در تغییر سایز کنترلر خواهد بود.

طبیعتاً دیگر گمان نکنم حداقل به این زودی ها آپدیتی برای پک فوق انجام دهم.
جمیعاً موفق باشید.

araelectronic@ymail.com
یک شنبه 22 شهریور 1388, 23:04 عصر
با سلام
H2 عزیز ضمن تشکر از برنامه زیباتون میشه بفرمایید چطوری میشه این ساعتو تو برنامه vb.net اضافه کنم؟

__H2__
سه شنبه 24 شهریور 1388, 15:09 عصر
سلام

H2 عزیز ضمن تشکر از برنامه زیباتون میشه بفرمایید چطوری میشه این ساعتو تو برنامه vb.net اضافه کنم؟
هیچ فرقی برای سایر زبانهای دات نتی ندارد.
من فقط چون وقت نکردم و در جایی که اولین بار ساعت را میخواستم معرفی کنم، کد #C میخواستند، مثال را با #C نوشتم.

برای همه زبانهای دات نتی و vs:
شما میتوانید طبق روال عادی کنترلرهای ghnet.win.dll را به نوار ابزارتان اضافه کنید و سپس کنترلر AnalogueClock را از نوار ابزار گرفته و روی فرم رها کنید.

در نهایت هم در صورت تمایل خصایص گفته شده در پست قبلی را ویرایش کنید.
مهم ترین خصیصه StyleImage است که میتوانید تصویر استایلی خودتان یا یکی از تصاویر موجود در دایرکتوری Resources بسته zip را تحویل StyleImage دهید.

روند فوق ربطی به زبان خاصی ندارد.

=====

خصایص دیگر هم در پست قبلی تشریح شده اند.
(فایل ghnet.dll هم باید کنار ghnet.win.dll باشد ولی شما لازم نیست reference اش کنید یا کار خاصی انجام دهید.)

=====

ضمناً حالا که تاپیک فعال شده، لازم است بیان کنم دو استایل هم جناب naser_feb8646 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=74301) خودشان ساخته بودند (البته در سایت دیگری به من دادند) که با اجازه و همانگی خود ایشان این دو استایل هم به پک فوق اضافه شده.
و پک فوق در حال حاضر شامل 9 یا 10 استایل آماده است که در نسخه پروژه سمپل قابل مشاهده است و هر کس هم مایل باشد به سادگی و با کمی اطلاعات فتوشاپ و کمک از فایل H2.AC.StyleImage.psd میتواند هر استایل دلخواهی بنا به سلیقه خود بسازد.

موفق باشید.

nokhodsiah2001
دوشنبه 13 مهر 1388, 08:32 صبح
سلام
آقا ممنون از لطف و عنایتتون مطلب آموزنده و جالبی بود و ممنون از تشریح و آموزش کار با DLL مربوطه

reza6384
سه شنبه 14 مهر 1388, 16:10 عصر
سلام ،
جناب H2 واقعا دستت درد نکنه ، هنوز ازش استفاده نکردم ولی بعدا حسابی به دردم می خوره. کلا خیلی زیباست که دوستان برنامه نویس توی این سایت همه چیزهای به درد بخور رو بدون هیچ چشم داشتی با هم Share میکنن.

Hossis
یک شنبه 26 مهر 1388, 12:55 عصر
من می خوام یک اسکرین سیور از یک ساعت بسازم ولی نمی تونم تمام صفحه کنم، چطوری این کار ممکنه؟
اگه ممکنه یک سورس ساعت تمام صفحه بذارید.

81579001
جمعه 14 خرداد 1389, 12:03 عصر
سلام
ای ول
دمت گرم
بسیار عالی

moory1364
شنبه 12 فروردین 1391, 17:27 عصر
سلام
من داخل vb.net استفاده کردم اما این پیغام مانع از اجرا شدن برنامه می شود

Value of type 'WindowsApplication1.GHDiamond.Windows.Forms.Analo gueClock' cannot be converted to 'System.Windows.Forms.Control'.

fotrosi
چهارشنبه 05 تیر 1392, 19:08 عصر
با سلام
فرض کنید که می خواهیم هر دو ساعت سیستم و ساعت به وقت مکه رو در فرممون داشته باشیم چکار باید کرد. این حالت فقط ساعت سیستم رو نشون می دهد و امکان تغییر ساعت نمایش داده شده رو بدون دستکاری ساعت سیستم ندارد.
پیشنهاد یک خاصیت Offset براش در نظر بگیرید که بتوان با دادن مقادیر بر حسب ثانیه ساعت نمایش داده شده رو بدون دستکاری ساعت سیستم جلوتر یا عقب تر نشان دهد.