PDA

View Full Version : سوال: لطفا منو در انتخاب زبان راهنمایی کنید ! (واقعا سردر گم هستم)

Mohammad_Neo
جمعه 15 خرداد 1388, 01:34 صبح
با سلام خدمت دوستان

من توسط یکی از اساتید دانشگاهم با این سایت خیلی خوب آشنا شدم !
دوستان من الان دیگه آخرای فوق دییپلمم هست و هنوز هیچ زبان برنامه سازی رو بلد نیستم و این واقعا منو آزار میده ! بارها خواسته بودم شروع کنم ولی هر بار تنبلی و مشکلات مانع کارم می شد البته اینو هم بگم حالا که فکرشو می کنم می بینم اگه می خواستم می تونستم !
حالا من موندم کدوم زبان رو بهتره یاد بگیرم ! یا من دارم کلا اشتباه میگم یعنی اینکه باید برنامه سازی رو یاد بگیرم تا زبان برنامه سازی ! (حرفه ای های عزیز فکر کنم متوجه حرفام بشن )

دوستان من موندم که C#.Net رو انتخاب کنم یا VB.Net ؟!! اوایل فکر می کردم که سی شارپ از وی بی قوی تر هست ولی بعد از تحقیقاتی فهمیدم چون که هر دو بر پایه NET. سوار هستن آخر سر که کامپایل میشن هیچ فرقی با هم ندارن ! ولی در کل به نظر شما که من تازه کارم و می خوام واقعا دنبالش کنم و اینو جدی میگم تا آخر امسال می خوام یه برنامه نویس حرفه ای بشم کدوم رو انتخاب کنم و چرا ؟! چون اصلا دلم نمی خواد تعصب بازی در بیارم و می خوام که بهترین زبان رو انتخاب کنم !
دوستان عزیز راهنمایی های شما منو در همون راهی قرار می ده که شما توصیه می کنید , پس بهترین راهنمایی رو برای من انجام بدین !

با تشکر

asefy2008
جمعه 15 خرداد 1388, 15:21 عصر
سلام
نمیشه گفت کدوم بهتره .
دوست من بستگی داره شما چه قدر بخواهید پیش برید .الان افرادی هستند که چند زبون رو خوب بلدن و باهشون به معنای واقعی کار می کنن. از نظر من سی شارپ عالی به دلایل شخصی.

ولی در کل به نظر شما که من تازه کارم و می خوام واقعا دنبالش کنم و اینو جدی میگم تا آخر امسال می خوام یه برنامه نویس حرفه ای بشم کدوم رو انتخاب کنم و چرا ؟!
تا آخر امسال می خواهید حرفه ای بشید حتما شوخی می کنید. من الان یک سال و نیم هست دارم با سی شارپ کار می کنم هنوز هیچی بلد نیستم البته شاید من دارم اشتباه می کنم شاید نظر دوستان متفاوت باشه.
گذشته از دلایل شخصی ، این دو زبان هیچ برتری محسوسی به هم ندارند از معدود تفاوت هاشون میشه به سینتکسشون اشاره کرد. حالا چرا ؟چون هر دشون در نهایت ابتدا به یک زبان میانی به نام MISL مخفف Microsoft Intermediate Language ترجمه میشن بعد به زبان ماشین . و یکی از برتری های سی شارپ میشه به کوتاه بودن کدهاش نسبت به وی بی اشاره کرد البته چیز های دیگه ای هم هست .
در نهایت این رو هم بگم که ممکن نظر دوستان متفاوت باشه .
موفق باشی.

Afshin160
یک شنبه 17 خرداد 1388, 16:24 عصر
سلام ...
همان طور كه خودتان گفتيد ... هر دو زبان در انتها به IL تبديل ميشن ولي كلا" اين موضوع سليقه اي است .

ولي من توصيه ام رو ‍#C است .من خودم با هر دو زبان كار كرده ام و حتي با VB.net شروع كردم و الان بيشتر با #‍C برنامه هايم را مي نويسم .توجه به اين موضوع الزاميست كه شايد كدنويسي با vb.net آسان تر بنظر بياد ولي اين آساني باعث شده كه معناي حقيقي شي گرايي كمي نا مفهوم تر بشه يعني يه جوري تو vb.net ‌شي گرايي مخفي تره (نه آنكه شي گرا نباشد ) .... درك شي گرايي در آن كمي مشكل تر ....
من زماني كه شروع كردم با #C برنامه بنويسم دركم از شي گرايي بيشتر شد .