PDA

View Full Version : سوال: مشکل با ثبت دیتا به شکل؟؟؟؟؟ در sql

hana2064
شنبه 16 خرداد 1388, 09:37 صبح
سلام من از شب قبل هر چی داده فارسی تو دیتابیس ذخیره میکنم همش به همین شکل ثبت ؟؟؟؟؟؟؟میشه البته رو همین سیستم دو تا برنامه دیگه هم نوشتم که درسته و مشکلی نداره بعضی وقتا هم این مشکل پیش می اومد منم یه خرده ور میرفتم درست میشد اما این دفه هر کار میکنم جواب نمیده حتی جدول رو یه بار دیگه تعریف کردم و فرمها رو هم همینطور نمیدونم چرا این برنامه از دیشب تلسم شده!!!!
:گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه:
موقع دیباگ و اجرای برنامه سیستم در مورد ثبت عبارات یونیکد پیغام میده که منم تو برنامه هام همیشه unicode utf8(withoute signature رو تیک میزنم همیشه هم درست کار میکرده . اگر تنظیم دیگه ای هست به من بگید
لطفا بگید چرا ایندفعه فقط اینطوری شد؟

ASKaffash
شنبه 16 خرداد 1388, 10:19 صبح
سلام
دستور Update یا Insert مربوطه را قرار دهید تا انشالله حرف N جانیافتاده باشد

hana2064
شنبه 16 خرداد 1388, 10:29 صبح
ممنونم من قبلا هم توی پستها دیدم که قبل از فرستادن پارامترها به کویری از این حرف استفاه میکنن ولی من قبلا بدون استفاده از حرف N کار میکردم .<مطمین باشید که من جستجو کردم و پرسیدم>
تو ی برنامه های قبلی هم از این روش استفاده میکردم حالا همون کدها رو مینویسم اما نمیدونم چرا اینطور میشه

insert into dbo.[User] values('"

+ kryptonTextBox1.Text.ToString() + "','" + kryptonTextBox2.Text.ToString() + "','" + kryptonTextBox4.Text + "')"

تا اونجایی که یادمه حرف N روی برای بعضی حروف مثل ی بکار میبردن تا تو نتیجه جستجو نمایش داده بشه ولی اینجا من با تمام حروف فارسی مشکل دارم که هیچکدوم رو نشون نمیده فقط ؟؟؟؟؟:عصبانی::عصبانی::عصبان ::عصبانی::عصبانی:

ASKaffash
شنبه 16 خرداد 1388, 10:36 صبح
سلام
شبیه این کد را قرار دهید :

"'insert into dbo.[User] values(N'"+ kryptonTextBox1.Text.ToString() + "',N'" + kryptonTextBox2.Text.ToString() + "',N'" + kryptonTextBox4.Text + "')"

hana2064
شنبه 16 خرداد 1388, 10:45 صبح
ازتون ممنونم درست شد خیلی لطف کردین اگه ممکنه بگین که چرا اینار این مشکل پیش اومد و من تا حالا با این مشکل روبرو نشدم من دقیقا کد های برنامه قبلی رو تو یه برنامه جدید اجرا کردم
:تشویق::خجالت:

ASKaffash
شنبه 16 خرداد 1388, 10:58 صبح
ازتون ممنونم درست شد خیلی لطف کردین اگه ممکنه بگین که چرا اینار این مشکل پیش اومد و من تا حالا با این مشکل روبرو نشدم من دقیقا کد های برنامه قبلی رو تو یه برنامه جدید اجرا کردم
:تشویق::خجالت:

سلام
نوع فیلد شما در SQL چیست ؟ Varchar یا nVarchar

hana2064
شنبه 16 خرداد 1388, 13:46 عصر
بله مسلمه که نوع فیلد nvarchar هست و موقع ثبت هم با unicode utf(withoute signature )codepage 65001 البته مطمین نیستم که کدش درست باشه.