PDA

View Full Version : چگونه می توان web user control ای را که خود ایجاد کرده ایم در یک ماژول dotnetneuk استفاده کنیم

Devilprogramer
شنبه 16 خرداد 1388, 14:38 عصر
سلام
من یک سوال داشتم و اونم اینه که چجوری می تونم web user control خودمو تو dotnetnuke به کار ببرم مخصوصا توی ماژولایی که استفاده می کنیم
مثلا فرض کنید یه ماژول اخبار دارم و می خوام برای تبدیل تاریخ هاش از user control تبدیل تاریخ استفاده کنم؟ کسی می تونه منو راهنمایی کنه؟
احتمالا باید یه web application ایجاد کنم و یه controluser توش بذارمو بعد dll اش تو bin کپی کنم .. کسی help ای راهنمایی چیزی در این باره نداره؟

eyes_shut_number1
شنبه 16 خرداد 1388, 22:13 عصر
امیدوارم این به دردت بخوره

eyes_shut_number1
شنبه 16 خرداد 1388, 22:14 عصر
امیدوارم این به دردت بخوره

Devilprogramer
یک شنبه 17 خرداد 1388, 19:10 عصر
سلام
مرسی از پاسختون .. این مقاله مفیدیه .. قبلا خوندمش .. با اینکه همه کارایی که توش گفته رو انجام می دم و جواب می ده اما تغییر 5 6 تا فایل برای نوشتن یه control ساده یخورده سخت به نظر می رسه و من فعلا سراغش نرفتم .. چون مشخصا وقت گیره
کتاب Professional DotNetNuke Asp.net Portals هم کتاب خوبیه و کاملا توضیح داده ..
حقیقتش اینه که من نمی خوام درگیر ماژول نویسیه dnn شم .. دنبال راههای آسونتر اما اصولی می گردم که از dll ها و user control های خودم استفاده کنم بدون اینکه مجبور به کامپایل سورس شم ..
داشتم تست می کردم دیدم dll امو وقتی تو bin کپی کنم تو قسمت codebehinde فرمم Import اش کنم می تونم از کلاسش استفاده کنم و نیاز به کامپایل نداره ..
اما نمی دونم دیدین یا نه که یه جایی تو module definition هست که add control داره .. می خواستم ببینم کسی از این کارا کردم .. قلق خاصی داره .. من مثلا مقالاتی خوندم که ایجاد ماژول سریع واسه dnn هست اما خودشون بهش می گن Dirty code هه ..
درسته که آدم با سورس برنامه کار کنه هر کاری از دستش بر میاد ولی با کوچیک ترین خطایی یدفعه سر و کله 1000 تا خطا پیدا می شه که من به شخصه هنگ می کنم