PDA

View Full Version : سوال: فهماندن سک رشته ی محاسباتی به برنامه

navid1n2000
یک شنبه 17 خرداد 1388, 01:13 صبح
من یک رشته دارم به این صورت :

3 * (Sarmaye) + mah
می خوام وقتی اینو برنامه دید بفهمه که باید 3 رو ضربدر میزان سرمایه بگنه بعلاوه ی ماه
سرمایه و ماهو خودم از دیتابیس آوردم . ولی نمی دونم چجوری بگم ضربش کنه . . این الان یک رشته س . یعنی توی یک استرینگه
ره حل شما چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Reza_Yarahmadi
یک شنبه 17 خرداد 1388, 01:33 صبح
درست متوجه نشدم!
شما میخواید دو مقدار عددی که از بانک خونده میشه رو توی فرمول تاثیر بدید، مشکلتون اینه که چطور رشته (همون دو عدد) رو تبدیل به عدد کنید؟

pesar irooni
یک شنبه 17 خرداد 1388, 02:19 صبح
از Regular Expression ها برای تفسیر رشته ات استفاده کن. تو msdn مفصل نوشته.

navid1n2000
یک شنبه 17 خرداد 1388, 11:05 صبح
مشکل اینه که کلا چطور جواب رو بگیرم
یعنی بریزم تو چه متغیری؟
از کجا شروع کنم
چون شاید کاربر فرمول رو عوض کنه . پس باید هر فرمولی که اومد برنامه بفهمه و جوابو حساب کنه

navid1n2000
یک شنبه 17 خرداد 1388, 12:31 عصر
از Regular Expression ها برای تفسیر رشته ات استفاده کن. تو msdn مفصل نوشته.

من نتوستم چیزی در مورد Regular Expression پیدا کنم . میشه بیشتر راهنمایی کنین ؟

Sajjad.Aghapour
یک شنبه 17 خرداد 1388, 15:04 عصر
دلیلتون برای استفاده از یک string برای این فرمول چیه؟
من قبلا یک کلاس برای این مورد نوشته بودم که کاربر با وارد کردن یک فرمول (البته هر گونه فرمول ریاضی) جواب رو بر میگردون که متاسفانه نتونستم پیداش کنم.
اگه شما در فرمولتون فقط متغیر های mah , sarmaye رو دارید ،خوب کارتون تا حدودی آسونتر میشه.یه خورده روی کار با string ها مطالعه کنید(مثل IndexOf , SubString و یا Split و ...)....
......
البته به گفته دوست خوبم pesar irooni که می تونید با Regular Expression به این منظور دست پیدا کنید نمی دونم میشه یا نه.اما برای این منظور شما باید به مطالعه دقیق Pattern ها در کلاس Regex بپردازید......

navid1n2000
یک شنبه 17 خرداد 1388, 18:07 عصر
دلیلتون برای استفاده از یک string برای این فرمول چیه؟
من قبلا یک کلاس برای این مورد نوشته بودم که کاربر با وارد کردن یک فرمول (البته هر گونه فرمول ریاضی) جواب رو بر میگردون که متاسفانه نتونستم پیداش کنم.
اگه شما در فرمولتون فقط متغیر های mah , sarmaye رو دارید ،خوب کارتون تا حدودی آسونتر میشه.یه خورده روی کار با string ها مطالعه کنید(مثل IndexOf , SubString و یا Split و ...)....
......
البته به گفته دوست خوبم pesar irooni که می تونید با Regular Expression به این منظور دست پیدا کنید نمی دونم میشه یا نه.اما برای این منظور شما باید به مطالعه دقیق Pattern ها در کلاس Regex بپردازید......
آخه دست من نیست که یک رشت س
بعدشم بین فرمولا یک سری پارامتر به اسم سرمایه و مدت عضویت و . . . هست . که کم الان تونستم اونارو از فرمول در بیارم و برم توی پایگاه داده مقدارشونو پیدا کنم
ولی نمی دونم چه جور بذارم تو فرمول و جواب بگیرم ...............