PDA

View Full Version : سوال: وارد کردن حرف اول و نشان دادن اسامی که با این حرف شروع می شود

mori_1367
یک شنبه 17 خرداد 1388, 13:50 عصر
من یک combobox دارم که اسامی نام دکترها را در آن وجود دارد من می خواهم وقتی حرف اول دکتری را در این comboBox وارد می کنم تمامی دکترهایی که نام اول آنها با این حرف شروع می شود را اول نشان دهد این combobox من از یک datatable پر می شود لطفا کد بنویسید؟؟؟؟

raziee
یک شنبه 17 خرداد 1388, 15:14 عصر
میتونی از دستور LIKE در sql در زمان بایند کردند استفاده کنی.

Mainar
یک شنبه 17 خرداد 1388, 16:21 عصر
'%حرف مورد نظر'where NameDoctor like

mori_1367
دوشنبه 18 خرداد 1388, 08:29 صبح
من نمی دانم که کاربر چه حرفی را وارد می کند من در کمبو نام 100 دکتر را دارم می خواهم برای راحتی کار کاربر وقتی حرف اول دکتری را وارد کرد که من نمی دانم آن حرف چیست اسامی دکترهایی که با این حرف شروع می شوند را نشان دهد؟؟؟؟

karimi84
دوشنبه 18 خرداد 1388, 09:38 صبح
دو راه حل دارد :
1- اول جدول را با كليه اسامي دكترها پر كرده ووقتي كه كاربر شروع به تايپ كردن كرد بر اساس حروف وارد شده جدول مربوطه را فيلتر نمائيد
2- اصلا جدول مربوطه براي اولين بار fill نكنيد بلكه زماني پر كنيد كه كاربر اولين حرف را زد

seven7777777
دوشنبه 18 خرداد 1388, 09:57 صبح
خاصیت AutoComplete خود کمبو کمکت نمی کنه ؟؟؟

kiarash_h18
دوشنبه 18 خرداد 1388, 11:37 صبح
من یک combobox دارم که اسامی نام دکترها را در آن وجود دارد من می خواهم وقتی حرف اول دکتری را در این comboBox وارد می کنم تمامی دکترهایی که نام اول آنها با این حرف شروع می شود را اول نشان دهد این combobox من از یک datatable پر می شود لطفا کد بنویسید؟؟؟؟

سلام.
دوست عزيز، اين Sample را بر اساس خواسته شما نوشتم و فكر ميكنم كه كار ساز باشه.
موفق باشيد.
يا حق.

iroonidotnet
دوشنبه 18 خرداد 1388, 19:33 عصر
دوست عزیز لازم به این کار ها ندارید . خود کامبو باکس این قابلیت رو به صورت پیش فرض دارا هست . البته برای داده های بیش از 10 تا

NewFoxStudent
دوشنبه 18 خرداد 1388, 19:42 عصر
خاصیت AutoCompleteMode رو برای ComboBox برابر با SuggestAppend قرار بده و خاصیت AutoCompleteSource رو برابر با ListItem قرار بده

حالا هر حرفی که توی کمبو وارد بشه هم کمبو با اولین کلمه ای که با اون حرف شروع میشه پر میشه و هم لیست کلمات دیگه ای که با اون حرف شروع میشن باز میشه

اگه بخوای فقط لیست باز بشه یا فقط کلمه مورد نظر توی کمبو نوشته بشه کافیه خاصیت AutoCompleteMode رو برابر با Suggest یا Append قرار بدی