PDA

View Full Version : سوال: message box در#c

venus58
سه شنبه 19 خرداد 1388, 15:35 عصر
سلامو خسته نباشیدو چطور میتونم با سی شارپ message box بسازمو لطفا راهنمایی کنید. ممنون

adibadm
سه شنبه 19 خرداد 1388, 15:42 عصر
دوست عزیز منظورت رو دقیق بگو.
اگه منظورت اینه که می خوایی یه پیغام نشون بدی که

MessageBox.Show("پیغام")
اما اگه می خوایی یه پروژه درست کنی که کار messageBox رو شبیه سازی کنی که کلا موضوع عوض می شه

1234
سه شنبه 19 خرداد 1388, 20:49 عصر
MessageBox.Show("My Text", "My Caption", MessageBoxButtons.OKCancel,MessageBoxIcon.Informat ion, n

MessageBoxDefaultButton.Button1);

البته بستگی داره که شما از کدام نوع پیغام بخواید استفاده کنید که باتوجه به صورت های مختلف این دستور ازش استفاده کنید

مثلا  MessageBox.Show(Text)
 MessageBox.Show(Text,Caption)
 MessageBox.Show(Text,Caption,Button)
 MessageBox.Show(Text,Caption,Button,Icon)
 MessageBox.Show(Text,Caption,Button,Icon,DefaultBu tton

amirparsaa
چهارشنبه 20 خرداد 1388, 07:58 صبح
سلام خسته نباشید.
من الان حدود یک ماه دنبال کاپونی هستم مثل آنتی ویروس کسپر که زمانی که ویروسی پیدا می کنه سمت راست پایین پیغام مده
اگر اسمش رو هم میدونید به هم بگید با تشکر

happy65_sh
چهارشنبه 20 خرداد 1388, 12:49 عصر
دوست عزیز
می تونی یک فرم ایجادکنی وسه تا Button یه Labalویکی هم imagelist بذاری و برای فرمت 4 تا پارامتر تعریف کنی یکی واسه متن پیام یکی واسه Caption ودوتاهم واسه نوع پیام .(البته این تنها روش نیست بسته به چیزی که توی ذهنت داری می تونی پارامترها ویا Design را تغییر بدی)

public mymessage(string caption,string text, MessageBoxButton mb,MessageBoxIcom mi)
{
InitializeComponent();
if(mb==MessageBoxButton.YesNo)
{
button1.Text = "بله" ;
button2.Text = "خیر" ;
}
}

بعد در داخل آن شروع کنی به بررسی حالت هایی که ممکنه پیش بیاد من یکیش را نوشته ام.شما کار را ادامه بده و مشکل هات را مطرح کن.
بعدمی تونی اون را به صورتdll در بیاری و در برنامه هات ازش استفاده کنی.

mojtaba1363
پنج شنبه 21 خرداد 1388, 02:49 صبح
با سلام دوست عزیز شما راههای مختلفی داری

if (textBox3.Text == "")
{
MessageBox.Show("كاربر عزيز لطفا در وارد نمودن اطلاعات دقت نماييد " + ("\n") + "فيلد نام نمي تواند خالي باشد" + ("\n") + (ex.Message), "خطا", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Exclamation);
}