PDA

View Full Version : کسی تا حالا کامپوننت نوشته ؟

Developer Programmer
سه شنبه 19 خرداد 1388, 23:56 عصر
در خیلی از برنامه هام نیاز داشتم که مرتبا فرمت تاریخ رو چک کنم و نذارم کراکترهای اضافی و اشتباه وارد کنه
واسه همین اومدم یه UserControl درست کردم و TextBox رو انداختم روی اون ... دست آخر هم در Event هاش مقادیر رو چک کردم.

بعد در پروژه هام، اون کنترل رو add کردم. و همه چیز به درستی کار کرد؛ منتها یه مشکل کوچیک باقی مونده و اونهم اینه که در Event هایی که در UserControl ازش اضافه کردم دیگه نمیشه در پروژه، چیزی نوشت...

یعنی اگه در KeyDown اون، عبارت ورودی رو چک کردم و الان در پروژه ام چک کردم که اگه Enter رو فشار داد، Focus رو رد کنه... دیگه به KeyDown جواب نمیده.

حامد مصافی
چهارشنبه 20 خرداد 1388, 10:23 صبح
اگر مشکل شما فرمت تاریخ است یک MaskedTextBox روی فرم گذاشته و خصوصیت Mask آن را برابر با 1300/00/00 در نظر بگیرید.

mohsen_csharp
چهارشنبه 20 خرداد 1388, 10:33 صبح
اگه در KeyDown اون، عبارت ورودی رو چک کردم و الان در پروژه ام چک کردم که اگه Enter رو فشار داد، Focus رو رد کنه... دیگه به KeyDown جواب نمیده.دوست عزیز شما باید برای کنترل جدیدتان رویداد های جدیدی تعریف کنید و داخل کلاس ، به هنگام انگیخته شدن رویدادهای تکس باکس ، این رویداد های جدید رو آتش کنید و یا اگه این رویداد برای userControl موجود می باشد کافیه اونو در مواقع مناسب آتش کنید

Mani_rf
چهارشنبه 20 خرداد 1388, 11:33 صبح
اگر فقط مشکلت با KeyDown هست ، خاصیت KeyPrview کنترلت را True کن.