PDA

View Full Version : سوال درباره کارایی SQL Server 2000

p_ooya
چهارشنبه 20 خرداد 1388, 00:23 صبح
دورد بر همه دوستان.

سوال من در رابطه با کارایی sql server 2000 هست که پیشاپیش از راهنمایی شما تشکر می کنم. اما سوال :
بانک من 9 جدول داره که 3 تاش رکوردهای خیلی کمی (حداکثر 100) دارند و دیتاشون هم تغییر نمی کنه. 2 تا از جدول ها هم اطلاعات موقت داره و دائماً با رکورد های محدودی (100 تا) پر و خالی میشه. اما سوال من در رابطه با 3 تا از جدول هاست که رکوردهای زیادی توش میاد و پاک هم نمی شه. می خواستم بپرسم که تو یه جدول (یا بانک) چند تا رکورد میشه داشت. یعنی تا چه سقفی، بانک به خوبی پرس و جو رو انجام میده، به خوبی inser میکنه و در مجموع کاراییش مناسبه. توضیح اضافه اینکه این 3 جدول به طور متوسط، 7 فیلد دارند. جوابی که من دنبالش هستم رو در تاپیک های مشابه ندیدم و بیشتر جوابهایی که بود متوجه سخت افزار و سیستم فایل و از این دست بود، حال آنکه من به دنبال یک عدد هستم و مشکل سخت افزاری ندارم.
آیا می تونم رو هفتصد هزار رکورد در هر یک از سه جدول حساب کنم :متفکر: ؟ اگر نه، با 2005 یا mysql چطور؟

سپاس.
پویا.

pesar irooni
چهارشنبه 20 خرداد 1388, 02:15 صبح
من فک نمیکنم با این ارقام sql کم بیاره. اما شما میتونی برای بالابردن سرعت و امنیت و کارایی پایگاه دادتون اگه با داده های قدیمی کمتر کار میشه یا کار نمیشه (مثلا یه فاکتوری بوده که صادر شده و سالهاست با اون کاری نداریم) بهتره تو یه جدول دیگه ذخیره بشه و داده های فعال تو جدول اصلی. در این صورت هنگام inner join هم تو سرعت به مشکل نمیخوری. البته این فقط یه پیشنهاده و تنها در بعضی شرایط جواب میده.

p_ooya
چهارشنبه 20 خرداد 1388, 16:21 عصر
من فک نمیکنم با این ارقام sql کم بیاره. اما شما میتونی برای بالابردن سرعت و امنیت و کارایی پایگاه دادتون اگه با داده های قدیمی کمتر کار میشه یا کار نمیشه (مثلا یه فاکتوری بوده که صادر شده و سالهاست با اون کاری نداریم) بهتره تو یه جدول دیگه ذخیره بشه و داده های فعال تو جدول اصلی. در این صورت هنگام inner join هم تو سرعت به مشکل نمیخوری. البته این فقط یه پیشنهاده و تنها در بعضی شرایط جواب میده. تشکر از پاسختون. اما جواب عددی بالاخره چنده؟

AminSobati
چهارشنبه 20 خرداد 1388, 17:42 عصر
دوست عزیزم SQL Server برای شما محدودیتی ایجاد نمیکنه مگر اینکه سخت افزار محدودتون کنه. تا چند میلیارد رکورد تضمینه!
http://www.wintercorp.com/VLDB/2005_TopTen_Survey/TopTenWinners_2005.asp

p_ooya
چهارشنبه 20 خرداد 1388, 19:16 عصر
دوست عزیزم SQL Server برای شما محدودیتی ایجاد نمیکنه مگر اینکه سخت افزار محدودتون کنه. تا چند میلیارد رکورد تضمینه!
http://www.wintercorp.com/VLDB/2005_TopTen_Survey/TopTenWinners_2005.asp

جناب آقای ثباتی، جوابمو گرفتم و از شما و جناب پسرایرانی متشکرم. اما یه نکته هست که به نظرم باید متذکر بشم : من این لینکی رو که شما گذاشته اید جاهای دیگه جامعه برنامه نویس هم دیدم و در کمال احترام باید بگم که اطلاعاتش به هیچ وجه قابل استناد نیست و یا به بیان دیگه غلطه. به عنوان مثال، آیا 100 ترابایت برای یاهو (رتبه 1 سایت فوق الذکر) اندکی کم نیست؟ من برای توجیه صحبت خودم مطلبی رو راجع به facebook مطرح می کنم. فیس بوک در حال حاظر 1.5 (یک و نیم) پتا بایت فضا فقط برای عکسهاش داره. این فضا با سرعت 25 ترابایت در هفته در حال رشده. برای اطلاعات بیشتر به لینک منبع (http://www.facebook.com/note.php?note_id=76191543919&ref=mf) مراجعه کنید.

پویا.

AminSobati
پنج شنبه 21 خرداد 1388, 00:16 صبح
دقت کنید که این لینک نتیجه یک Survey یا همه پرسی است. شرکتهایی که در این همه پرسی مایل به حضور بودند اطلاعاتشون رتبه بندی و درج شده (سال 2005)، نه اینکه دیتابیسی بزرگتر از اینها وجود نداره! چون شما از کارآیی SQL Server سوال کردید، خواستم مطلع باشید که اقلا تا این حجمها SQL Server سرویس داده