PDA

View Full Version : ادغام تو Solution در قالب یک Project

Developer Programmer
چهارشنبه 20 خرداد 1388, 13:35 عصر
در یک برنامه اتوماسیون, لازم شده که برنامه های مجزایی رو که واسه واحدهای مختلف نوشته بودیم رو کنار هم در بذاریم و یک Project واحد با چندین Solution داشته باشیم.
اول اینکه اینکار چطور ممکنه?
، دوم اینکه چطور میشه از فرمی در یک Solution ، به مقادیر فرم در Solutiom دیگر دسترسی داشت؟

mohsen_csharp
چهارشنبه 20 خرداد 1388, 19:06 عصر
دوست عزیز معمولا هنگامی چنین کاری انجام میشه که انواع پروژه ها ، متفاوت باشند مثلا یکی فرم ویندوزی و دیگری کنترل DLL .
به نظر بنده یک پروژه جدید ایجاد کنید و فایل ها و کلاس های مورد نیاز رو به این پروژه اضافه کنید. در ضمن به namespace ها نیز توجه داشته باشید

Mahdi.Kiani
چهارشنبه 20 خرداد 1388, 22:33 عصر
با سلام
از گزینه های Add new Project و Add Existing Project برای اضافه کردن پروژه جدید یا پروژه ای که فبلا ایجاد کرده اید به پروژه های قبلی و موجود در solution استفاده کنید./
جهت استفاده از پروژه های اضافه شده نیز، رفرنسی به پروژه مقصد ایجاد کنید. نتیجتا با استفاده از namespace های پروژه مقصد می توانید به آبجکت های مجاز در آن دسترسی پیدا کنید./
موفق باشید./

Developer Programmer
پنج شنبه 21 خرداد 1388, 20:24 عصر
رفرنسی به پروژه مقصد ایجاد کنید. نتیجتا با استفاده از namespace های پروژه مقصد

مهدی جام ممکنه یه مثال بزنی؟

Mahdi.Kiani
جمعه 22 خرداد 1388, 00:22 صبح
مهدی جام ممکنه یه مثال بزنی؟

جام ؟!!!:گیج:
در پنجره Solution Explorer بر روی قسمت References راست کلیک کنید و گزینه Add Reference را بزنید. بقیش نیاز به توضیح نداره ولی اگر باز هم متوجه نشدید، بگید تا بیشتر توضیح بدم.
موفق باشید.

Developer Programmer
سه شنبه 26 خرداد 1388, 18:17 عصر
دوست عزيز من نتونستم از كلاسها يا متغيرهايي كه در يكي از پروژه ها تعريف شده بود در پروژه ديگه هم استفاده كنم واسه همين مجبور شدم از يك فايل در تمام پروژه ها كپي كنم.
لطفا راهنمايي كنين

Mahdi.Kiani
سه شنبه 26 خرداد 1388, 20:54 عصر
سلام دوست عزیز
شما کار هایی که گفتم را انجام دادید/
در ضمن تنها ابجکت هایی که دارای سطح دسترسی کافی داشته با شند، به این ترتیب قابل دسترسی خواهند بود.
مرور لینک های زیر کمکتان خواهد کرد.

Creating C# Class Library (DLL) Using Visual Studio .NET (http://www.c-sharpcorner.com/UploadFile/mahesh/dll12222005064058AM/dll.aspx)

C# Class Library Developement (http://msdn.microsoft.com/en-us/vcsharp/aa336796.aspx)