PDA

View Full Version : گفتگو: نظر سنجی در مورد یک مدیا پلیر

alirezanoori
چهارشنبه 20 خرداد 1388, 15:09 عصر
سلام بر تمام عزیزان
قبل از هر چیزی خواستم بگم که من نمیدونم که این جای مناسبی برای این سوال هست یا خیر؟ از مدیران تقاضا می کنم که اگر نیست، اون رو به محل مناسبی انتقال بدن. چون احتمالا می خوام اون رو Open source کنم، اینجا نوشتمش.

من مدتی هست که در پی نوشتن یک مدیا پلیر تحت محیط .Net هستم. می خوام از زبان CSharp در محیط Windows Forms استفاده کنم (البته شاید به WPF هم انتقالش دادم).

حالا می خوام از تمام عزیزان کمک بخوام. به نظر شما یک Media Player چه خصوصیاتی باید داشته باشه؟ منظورم توی هر چیزی هست، Feature ها، طراحیش، خصوصیات برنامه نویسیش و هر چیزی که به ذهنتون بیاد. مخصوصا در زمینه Design خیلی مشکل دارم. یه بار خواستم کلش رو شیشه ای کنم (استفاده از Aero در Vista)، قسمت های مختلف رو طراحی کردم ولی بعد دوستام گفتن زیاد جالب نیست (البته بعضی ها گفتن خیلی طرح نو و زیباییه).

تا به حال این امکانات رو طراحی کردم:
-امکان پردازش فایل های MP3 و پیدا کردن مشخصات اون ها از اینترنت
-امکان نمایش، جستجو، پیدا کردن خودکار (با استفاده از ID3 Tag و یا Analyze کردن فایل) برای شعر (Lyrics)
-استفاده از هسته VLC برای پخش فایل ها (این رو بگم که در حقیقت من هسته رو نمی نویسم و شاید یه جور Wrapper برای VLC بنویسم ولی فعلا برای من چیز های دیگه مهمه)
-یک ویرایشگر کامل برای ID3 Tag های MP3 مثلا شعر، خواننده، آلبوم، کاور ها ...
-یک کنترل خیلی خوب مانند Cover Flow در iTunes برای نمایش کاور آهنگ ها
-یک Browser برای استفاده از اینترنت در محیط برنامه
-نمایش کامل مشخصات فایل در حال پخش
-امکان نمایش زیرنویس (این قسمت توسط هسته VLC پیاده سازی شده و نیازی به نوشتن مجدد نداره)
-امکان پخش CD و DVD در محیط برنامه
-امکان پخش فایل از URL وارد شده توسط کاربر
-Shell Extension

شاید چیزهای دیگه هم باشه که یادم نباشه.
ممنون می شم راهنمایی کنید.

alirezanoori
شنبه 06 تیر 1388, 13:09 عصر
دوستان یعنی هیچ کس نظری نداره؟ نا سلامتی اینجا همه برنامه نویسند! همه هم که حد اقل یک مدیا پلیر دارند. خوب چرا کسی چیزی نمیگه؟ :متفکر:

13601360
شنبه 06 تیر 1388, 14:04 عصر
دوستان یعنی هیچ کس نظری نداره؟ نا سلامتی اینجا همه برنامه نویسند! همه هم که حد اقل یک مدیا پلیر دارند. خوب چرا کسی چیزی نمیگه؟ :متفکر:

نمایش شبکه های اینترنتی رو هم اضافه کن :لبخندساده: