PDA

View Full Version : سوال: مشکل بزرگ با یک Custom Control

amir.NET2
چهارشنبه 20 خرداد 1388, 18:02 عصر
سلام

بنده در حال نوشتن یک CustomControl تولبار هستم که در این کامپننت قرار است به تعداد N کامپننت LinkButton به صورت داینامیک اضافه شود .
این کنترل یک Property از نوع رشته با عنوان ItemType دارد که که توسط این Property مشخص می شود که کدام گروه از LinkButton ها ساخته شوند .

حال مساله ای که هست در هنگام Load اولیه صفحه چون در Designer مقدار اولیه برای ItemType ست شده مشکلی نیست و باتن ها لود می شوند ولی در رویدادهای دیگر وقتی مقدار Property رو عوض می کنیم Button ها دوباره لود نمی شوند و این طبیعی است چون باید متدی که باعث ساخت باتن ها می شوند نیز صدا زده شود بعد از تغییر مقدار .

وقتی متد را صدا می کنیم باتن ها ساخته می شوند ولی مشکل اینجاست که Event ی که هنگام ساخت به آن اضافه شده است کار نمی کند و این هم طبیعی است چون زمان Attach یک رویداد معمولا هنگام Page_Load است.

وقتی متد را به Page_Load منتقل می کنیم باز هم فایده ای ندارد چون هنگامی که Property تغییر می کند Page_Load یا فراخوانی نمی شود یا اگر هم فراخوانی بشود از طرف سیستم قبل از ست کردن Property هست .

ضمنا من از ASP.NET Ajax استفاده می کنم و امکان استفاده از Query String برای این کار منتفی هست ( شاید بشود ولی من نمی دانم ) .

دوستان اگر کمک کنید کوهی را از جلوی پای ما برداشته اید

با تشکر