PDA

View Full Version : سوال: چاپ ستاره در php

ariashop
چهارشنبه 20 خرداد 1388, 18:12 عصر
دوستان کسی می تونه برنامه قابل اجرای این رو بنویسه

*
**

bigcowboy
چهارشنبه 20 خرداد 1388, 18:24 عصر
منظورت اینه ؟

<?php
do{
$star .= '*';
echo $star."<br>";
}while($star !== '*****');
?>

Yousha
چهارشنبه 20 خرداد 1388, 20:18 عصر
سلام،
عزیز این روش تعریف متغیر صحیح نیست!

$star .=

کجا تعریفش کردید که به خودش اضافه می کنید؟
در ضمن با یک حلقه for خیلی ساده تر میشه اینکارو کرد.

I,Nobody
پنج شنبه 21 خرداد 1388, 12:08 عصر
متاسفانه اين انجمن داره ميشه پر از مباحث ابتدايي برنامه نويسي.
هر كس از راه ميرسه، بدون اينكه حتي يكبار برنامه نويسي كرده باشه يا حتي مفهوم متغيرها رو درك كرده باشه، بدون اينكه 4 تا تگ HTML رو بشناسه و ... بلافاصله مي خواد PHP ياد بگيره.
آقايان با اين كار، يك اجتماع PHP كاران ضعيف داره ايجاد ميشه كه كاملاً تيشه به ريشه ما ميزنه

sama01
پنج شنبه 21 خرداد 1388, 12:34 عصر
من قبلا هم نسبت به این موضوع اعتراض کرده بودم که البته با اعتراض برخی اعضا مواجه شدم.
اینکه کلاس آموزش نیست. کلاس رفع اشکاله.
آخه چه طور کسی که هیچ چیزی از php سردر نمی‌آره باید بیاد الکی وقت و انرژی بقیه رو بگیره؟
واقعا مسخره است.
گاهی فکر می‌کنم این کار سازمان‌یافته است.

shahriyar3
پنج شنبه 21 خرداد 1388, 22:59 عصر
گاهی فکر می‌کنم این کار سازمان‌یافته است.
سازمان دهي؟:متفکر::متفکر::متفکر:
شما كار چند تا آماتور و تا اين حد بزرگ ميكني؟؟!!
به نظر من ميشه يه تاپيك تو قسمت تاپيك هاي مهم زد تمام آموزش هاي مقدماتي كه كاربرا بيشترين سوال ها رو از اونا ميپرسن و جمع آوري كنيم اونجا
البته من نه مديرم نه جزو كاربراي فعال ولي نظرم و گفتم ميتونين استفاده كنين.:لبخندساده:

I,Nobody
پنج شنبه 21 خرداد 1388, 23:07 عصر
من فكر نمي كنم سازماندهي باشه.
ولي ميدونيد مشكل چيه؟ مشكلي كه من دارم عملاً مي بينم.
جديداً خيلي از استادها پروژه هاي وب ميدن. اكثر دانشجويان هم به گوششون رسيده كه PHP آسونه و كدش راحت پيدا ميشه و آدم هم زياد گير مياد كه كارهاشونو مفت يا ارزون انجام بده.
طرف فقط براي تحويل تمرين درسي اش براي اولين باري كه ميخواد برنامه نويسي كنه، مياد سراغ PHP . بعدش كمي بيشتر جذبش ميشه. بعدش ميبينه بدش نمياد يه پروژه بگيره و يه پولي هم به جيب بزنه. بعدش يه كار ميگيره و نه تنها پول كارفرما رو هدر ميده، بلكه PHP رو هم بدنام ميكنه.
من 2 نمونه از سناريويي كه گفتم سراغ دارم.

امیـرحسین
پنج شنبه 21 خرداد 1388, 23:48 عصر
تو یه فرومی، یه انجمنی بود به نام 101 که مخصوص سوالات ابتدایی بود. یعنی هرکس سوال خیلی ابتدایی داشت اونجا می پرسید. اینجوری کاربران تازه وارد راحتتر و با خجالت کمتری سوال میپرسند و مطمئن بودند که کسی از سوالشون انتظار خاصی نداره و انسجام مباحث هم حفظ میشه.
همچین چیزی میتونه راه حل خوبی باشه!

این روش برای سوالات ابتدایی خیلی خوبه ولی برای صحبتی که درباره پروژه های دانشجویی گفتید، جوابگو نیست.

البته این هم باید گفت انجمن ها صرفا محیط پرسش و پاسخ شده اند و بار علمی کمی دارند. یعنی غیر از رفع اشکال معمولا کاربرد دیگه ای ندارند که البته این هدف اصلی فرومهاست ولی کم محتوایی رو باید قبول کنیم. اگر مثلا یه تاپیک با موضوع خاص ایجاد میشه، بحث خوب درباره اش خیلی بار علمی ایجاد می کنه در حالیکه این قبیل تاپیک ها زیاد نیستند چون اغلب کاربران حرفه ای کسر شأنشون میشه که تو انجمنها تاپیک بزنند! یه نفر اطلاعات داره، جواب چند نفر رو داده، خودش سوال داره (که احتمالا سوال حرفه ای خواهد بود) میره تو انجمنهای خارجی سوال می کنه. از کاربر مبتدی هم نمیشه انتظار مطرح کردن بحث حرفه ای رو داشت پس هیچی!
از نظر قشر بزرگی از کاربران، انجمن یا جای رفع اشکال سریعه یا جای خودنمایی!