PDA

View Full Version : سوال: انتخاب یک ستون gridview

mohandesan
چهارشنبه 20 خرداد 1388, 22:44 عصر
دوستان چه طور میشه به اطلاعات یک سطر مشخص و ستون مشخص از gridview را انتخاب کرد؟

raziee
پنج شنبه 21 خرداد 1388, 11:18 صبح
میتونی یک ستون جدید در گرید اضافه کنی(مثل button) که بوسیله ی اون به سطر مربوطه رو انتخاب کرد.
و در رویداد SelectedIndexChanged گرید ویو این رو بنویسی:

myValue = myGridView.SelectedRow.Cells[1].Text.ToString();

توجه داشته باش که عدد 1 در در دستور شماره ستون مورد نظر رو برمیگردونه که از صفر شروع میشه.

FirstLine
پنج شنبه 21 خرداد 1388, 12:07 عصر
با سلام
اگر در گرید یک فیلد اضافه کنیم و آن را نمایش ندهیم (Visible=False) در زمان اجرا چجوری به مقدار آن دسترسی پیدا کنیم؟
با تشکر

karim orooji
پنج شنبه 21 خرداد 1388, 14:03 عصر
با سلام
چطوري ميشه كه در يك ستون بتونيم دكمه استفاده كنيم

mohandesan
پنج شنبه 21 خرداد 1388, 15:29 عصر
دوست عزیز من می حوام علاوه بر اینکه بتونم ستون را انتخاب کنم میخوم اون سطر از جدول را حذف کنم ولی با این چیزی که شما گفتید این کارو انجام نمیده میشه راهنمایی کنید؟

raziee
پنج شنبه 21 خرداد 1388, 21:50 عصر
دوست عزیز من می حوام علاوه بر اینکه بتونم ستون را انتخاب کنم میخوم اون سطر از جدول را حذف کنم ولی با این چیزی که شما گفتید این کارو انجام نمیده میشه راهنمایی کنید؟

بستگی داره بخوای چه جوری کار کنی.
مثلا میتونی فیلد ID رو در گرید نمایش بدی و بعد از انتخاب اون فیلد رو به روشی که در بالا گفتم بدست بیاری و بعد با دستورات SQl اون رو پاک کنی.
یا اینکه اگه در زمان طراحی اگه بوسیله ی SqlDataSource گرید رو میسازی تو همونجا از DLETEQUEY استفاده کنی.

با سلام
چطوري ميشه كه در يك ستون بتونيم دكمه استفاده كنيم

از اسمارت تگ گزینه ی Edit Columns رو انتخاب کن و بقیه کار اضفاه کردن یه ستون از نوع باتن

karim orooji
جمعه 22 خرداد 1388, 00:23 صبح
با سلام
زماني كه شما در گريد كليك ميكنيد اطلاعات سلون رو در textbox ها ريخته ميشه ميتوني با فرمان
delete اون رو حذف كني كاري نداره

اين يك نمونه مثال : برات نوشتم
شما براي اجراي برنامه ابتدا فايل هاي بانك رو به sql server كرده همون attach كرده
سپس اسم سرور رو در برنامه تغيير بدهيد

اين برنامه كار ثبت و ويرايش اطلاعات و حذف رو انجام ميده
راستي براي ويرايش دقت كن كه بايد كه id برابر با اون چيزي كه ثبت شده برابري كند تا عمل ويرايش رو انجام دهد

با تشكر
فايل هم ضميمه شد.

mohandesan
شنبه 23 خرداد 1388, 13:37 عصر
دوست عزیز من نمی دونم چرا هر چی بهش میگم اگز id برابر با این هست را حذف کن حالشی نمیشه
به نظر شما من چه طوری حالیش کنم در ضمن می خوام از رویداد rowdeleting استفاده کنم با زهم به هیچ طریقی کار نمیده میشه یه نمونه که از این رویداد استفاده کرده البته با زبان c# بزارید ممنونم

raziee
شنبه 23 خرداد 1388, 14:29 عصر
نمی دونم چرا هر چی بهش میگم اگز id برابر با این هست را حذف کن حالشی نمیشه
احتمالا شعور کامپیوتر شما پایین تر از کامپیوتر منه.:لبخندساده:(شوخی بود)

DELETE FROM [tablename]
WHERE ([id] = 'yourid'')
این کد رو بنویس باید بفهمه دیگه.
yourid ای دی به دست اومده از گریدت هست