PDA

View Full Version : سوال: RISC (OS & virtuai ACorn

mhsmity
پنج شنبه 21 خرداد 1388, 05:49 صبح
با عرض سلام و خسته نباشيد
سلام تحقيق بنده حقير معماري كامپيوترها RISC است.ولي سيستم عاملي به نام risc رو ديدم .
1. آيا معماري RISC با RISC OS ارتباطي داره يا نه ؟
2. مادر برد من GigaBtyeوcpu هم intel است .آيا سيستم عامل RISC روي اين سيستم نصب مي شود يا به سخت افزار و cpu ويژه اي نياز دارم ؟
3. آيامي شود به صورت مجازي RISC OSرو روي كامپيوترم خودم نصب كنم. مثلا با نرم افزار VMware Workstation
4. نظرتون درباره نرم افزار VirtualAcorn چيست اصلا به در كار بنده مي خوره؟

(اطلاعات بيشترسايت http://www.virtualacorn.co.uk/index2.htm)

5. نرم افزار virtualacorn از كجا و بدونه درد سر دانلود كنم؟(رايگان يا آزمايشي)

mhsmity
جمعه 22 خرداد 1388, 02:50 صبح
دوباره سلام
كسي نيست بنده حقيرو راهنمايي كنه ؟

mhsmity
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 22:16 عصر
دوباره سلام
كسي نيست بنده حقيرو راهنمايي كنه ؟

نظري پيشنهادي . كمك

farzadsw
دوشنبه 08 تیر 1388, 18:09 عصر
با عرض سلام و خسته نباشيد
سلام تحقيق بنده حقير معماري كامپيوترها RISC است.ولي سيستم عاملي به نام risc رو ديدم .
1. آيا معماري RISC با RISC OS ارتباطي داره يا نه ؟
2. مادر برد من GigaBtyeوcpu هم intel است .آيا سيستم عامل RISC روي اين سيستم نصب مي شود يا به سخت افزار و cpu ويژه اي نياز دارم ؟
3. آيامي شود به صورت مجازي RISC OSرو روي كامپيوترم خودم نصب كنم. مثلا با نرم افزار VMware Workstation
4. نظرتون درباره نرم افزار VirtualAcorn چيست اصلا به در كار بنده مي خوره؟

(اطلاعات بيشترسايت http://www.virtualacorn.co.uk/index2.htm)

5. نرم افزار virtualacorn از كجا و بدونه درد سر دانلود كنم؟(رايگان يا آزمايشي)

این لینکی که شما گذاشتید ، امولیتور اجرای risc os هست نه خودش .
خود risc os برای کامپیوتر هایی با cpu ی arm هست .
خود arm مخفف advanced risc machine هست ولی یه اسم خاصه ، یعنی شرکت arm مثل اینتل cpu تولید میکنه(الان تقریبا cpu ی همه ی موبایلها arm هست) ، بر اساس معماری risc .
نتیجه اخلاقی : این سیستم عامل روی اینتل نصب نمیشه و فقط با امولیتور اجرا میشه ، در حالی که از 10 سال پیش تا حالا همه cpu ها بر اساس معماری risc ساخته میشن و مثلا p4بیشتر یه risc هست تا یه cisc . در ضمن همونطور که میدونید risc و cisc فلسفه طراحی پردازشکر هستند و نمیشه گفته این یکی 100 درصد risc هست و اون یکی 100 درصد cisc.