PDA

View Full Version : ساخت search از ديتابيس

morteza.azad
پنج شنبه 21 خرداد 1388, 11:06 صبح
با سلام.
من ميخوام يك جستجوگر بسازم كه از data base پيداكنه كه فيلدهاشو از چندتا textbox بگيره و بعدش هم هر فيلد رو دوباره به text box هاي ديگه برگردونه.لطفا راهنمائيم كنيد.

NewFoxStudent
پنج شنبه 21 خرداد 1388, 11:27 صبح
متوجه منظورتون نمیشم

يك جستجوگر بسازم كه از data base پيداكنه
این یعنی چی
میشه بیشتر توضیح بدید

seven7777777
پنج شنبه 21 خرداد 1388, 12:46 عصر
خوب شما کجاشو مشکل داری ؟
چیزی که شما می خوای با داشتن ورودی هایی که میگی 5 تا هم بیشتر نیست و ساخت یک Query به راحتی قابل انجام است .
به عنوان مثال اگه قراره جستجو بر اساس نام باشه و فیلد نام خالی نبود ، در Query که می سازی فیلد نام رو هم اضافه می کنی و ... .
لطفا برای راهنمایی بهتر سوال و نیازها و داشته هاتو بیشتر توضیح بده .

morteza.azad
پنج شنبه 21 خرداد 1388, 19:47 عصر
ببينيد من 4 تا تكس باكس دارم كه كاربر ميتونه چندتا از اطلاعات فيلدها رو وارد كنه. بعد از وارد كردن اطلاعات، با زدن باتون سرچ ميخوام اون ركورد در ديتابيس پيدا بشه و تمام اون فيلدها دوباره به تكس باكس هاي ديگه در قالب نمايش فرستاده بشه.
من دستورات اس كيو الشو بلدم ولي نميتونم كد اين سرچ را كامل بنويسم. خودتون ميدونيد ي سري كارهاي ديگه هم بايد انجام داد.
تنكس

Mahdi.Kiani
جمعه 22 خرداد 1388, 00:56 صبح
با سلام
جزئیات بیشتری از سوالتان در اختیار کاربران قرار دهید تا بهتر به جوواب برسبد.
به عنوان مثال توصیح بدید که از چه روش در برنامتان دارید استفاده می کنید؟
LINQ To SQL؟
Linq To Entity
و یا ...؟
داده ها در برنامه در چه نوع Data Source هایی ذخیره می شوند؟ Data Set ها، Data Table ها، dataView ها، Custom Object ها؟ و یا ...؟
جستجو بر روی چه داده هایی انجام می گیرد؟ داده هایی که قبلا از data base خوانده شده اند و در کنترل هایی مانند datagridview در حال نمایش هستند؟ و یا جستجو در داده هایی که هنوز خوانده نشده اند؟
چون در بسیاری از سناریو ها نیاز نیست برای جستجو به پایگاه داده وصل شد.
موفق باشید./

morteza.azad
دوشنبه 25 خرداد 1388, 12:16 عصر
با سلام.
من پرو‍ژه رو ميزارم تا ببينيد.
من از ado.net مي خوام استفاده كنم. توي قسمت tab سرچ(search) مي خوام با استفاده از ورودي هاي بالا وقتي روي باتون سرچ كيليك ميشه نتيجه در تكس باكس هاي پايين نشون بده. ديتابيس رو هم گذاشتم. لطفا راهنماييم كنيد. ممنون:لبخند:

http://rapidshare.com/files/244702297/DataBase.rar