PDA

View Full Version : باز هم سوال

hobab-theme
پنج شنبه 21 خرداد 1388, 16:26 عصر
سلام به همه ی دوستان
ببخشید که بازم این سوالها رو تکرار کردم . آخه سری قبل یه تاپیک برا این سوالا ایجاد کردم دوست خوبمون آقای علی کشاورز اون رو حذف کرد!!!!!:متفکر:
ایشون ذکر کرده بودن چند سوال تو یک تاپیک . خوب این چند سوال کاملاً به هم ربط داشتن.
به هر حال حتماً جزء قوانین انجمن بوده . جا داره از همین جا به تمام اعضا و مدیران عزیز خسته نباشید بگم.
و اما سوال ( البته یه سوال هم در مورد اس کیو ال بود که فکر میکنم تاپیک قبلی بخاطر تداخل اینها حذف شد . ن اونو تو یه قسمت دیگه مطرح کردم )
سوال : من میخوام صفحه اول سایتم رو جوری طراحی کنم که مثل وبلاگ باشه. یعنی با اضافه کردن مطلب از داخل کنترل پنل اون پست به اول صفحه بیاد. درست مثل وبلاگ. و میخوام از کنترل GridView استفاده کنم ( من میتونم از این کنترل استفاده کنم ولی همش اطلاعات رو جدول وار نشون میده)
سوال دیگه رو توی قسمت اس کیو ال گذاشتم
ممنون دوستان

alisebt
پنج شنبه 21 خرداد 1388, 20:48 عصر
خوب خاصيت گريد ويو همينه ديگه.
ميتوني از كنترل هاي انعطاف پذير تر مثل Listview يا Repeater استفاده كني.

merced
جمعه 22 خرداد 1388, 00:54 صبح
شما مي توني از همون gridView استفاده كني . ولي يه ستون داشته باشه و اون هم از نوع Template باشه.

شما مي ري تو EditColumns‌و همه فيلدها رو حذف مي كني و يه فيلد Template اضافه مي كني .
بعدش تو قسمت Edit Template و بعدش ItemTemplate كامپوننت مي ذاري .

مثال :

<asp:GridView ID="GridView1" runat="server" AutoGenerateColumns="False"
DataKeyNames="Id" DataSourceID="SqlDataSource1" Width="480px">
<Columns>
<asp:TemplateField>
<ItemTemplate>
<asp:Label ID="Label1" runat="server" Text='<%# Eval("Name") %>'></asp:Label>
</ItemTemplate>
</asp:TemplateField>
</Columns>
</asp:GridView>

hobab-theme
جمعه 22 خرداد 1388, 03:43 صبح
دوست عزیز آقای merced واقعاً ممنون از جواب بسیار خوب و کاملتون
کارم راه افتاد
ولی یه سوال :
من یه جدول تو بانک اطلاعات دارم با نام posts که اطلاعات کامل پستهای ارسال شده رو ذخیره میکنه . من به این جدول یه فیلد id اضافه کردم و اون رو به DataKeyNames کنترل GridView نسبت دادم. خوب تا اینجا درسته . ولی من میخوام جدیدترین پستها ( قاعدتاً آی دی اونها عددی بیشتر از پستهای قدیمی داره ) در اول نمایش داده بشن ولی خوب با این روش GredView به ترتیب شماره آی دی از کوچک به بزرگ ردیفها رو نمایش میده و من نمیخوام اینجوری باشه
لطفاً بگید در این باره باید چه تغییری رو ایجاد کنم
بازم ممنون

iman_22a
جمعه 22 خرداد 1388, 04:03 صبح
سلام ، شما کافیه اطلاعات رو بر اساس تاریخ مرتب کنین و به گریدویو بدین . DataKeyName صرفا بخاطر اینه که وقتی با سطری کار می کنین مشخص باشه که این سطر کدوم سطره و طبعا باید کلید باشه دیگه . اما توی دیتاسورس شما بر اساس تاریخ مرتب کنین حله .