PDA

View Full Version : چاپ صفحه خالی در ادامه چاپ با کریستال ریپورت

jeniferxp
پنج شنبه 21 خرداد 1388, 18:43 عصر
با سلام خدمت دوستان
من یک مشکل با کریستال دارم که خیلی سریع به جوابش احتیاج دارم.من یک گزارش تهیه کردم با کریستال وکاغذ کریستال هم به صورت افقی تنظیم کردم تا فیلدها جاشون بشه، فیلدها را دقیقا جایی تنظیم کردم تا روی کاغذی که می خوام پرینت را رویش بگیرم درجای خودشان قرار بگیرند در موقع پرینت گرفتن هم کاغذ پرینتر را در حالت عمودی تنظیم می کنم وپرینت می گیرم تا اینجا مشکلی وجود نداره ولی به ازای هر رکورد که پرینت می گیره یک صفحه خالی هم پرینت میگیره من شنیدم برای حل این مشکل بایدکریستال ریپورت وییور را تنظیم کنم اگردوستان من را راهنمایی کنند ممنون می شم .مشکل کارم کجاست؟

jeniferxp
جمعه 22 خرداد 1388, 10:01 صبح
هیچ کس نمی تونه من راراهنمایی کنه واقعا کارم متوقف شده
ممنون

meysam_pro
جمعه 22 خرداد 1388, 11:53 صبح
آیا GroupBy کرده اید؟ اگر کرده اید به تنظیمات Section نگاه بکنید.

jeniferxp
جمعه 22 خرداد 1388, 17:49 عصر
با تشکر
امکان داره بیشتر راهنمایی بفرمایید.منظورتون از groupbyکردن برای چیست؟

seven7777777
جمعه 22 خرداد 1388, 20:17 عصر
دوست عزیز سلام
صفحه خالی در حالات مختلفی ایجاد میشه . یکی از شایع ترین حالاتش اینه که بیشتر از اندازه صفحه ای که در چاپ داری صفحت ادامه داشته باشه مثلا صفحه A4 طولش 30 سانته و شما 31 سانت فضا در فایل کریستالت ایجاد کرده باشی که ممکنه ناشی از فضای خالی زیاد در Header یا Footer باشه .

همین طور اگه از SubReport ها استفاده کنی ممکنه این حالت پیش بیاد .

jeniferxp
شنبه 23 خرداد 1388, 11:45 صبح
با تشکر از راهنماییتون
من یک فرمت خاص روی کاغذی که بایدپرینت بگیرم دارم وفیلدها را هم در جایی در قسمتdetailsتنظیم کردم که دقیقا در جای خودشان پرینت گرفته شود.درغیراین صورت فیلدها درروی کاغز سرجای خودشان پرینت گرفته نمی شود.وهنگام پرینت هم کاغذ پرینتررادرحالت عمودی تنظیم کردم به نظر شما باید سایز کاغذ a5چنددرچندباشه تااین حالت اتفاق نیفته
خیلی خیلی ممنون

seven7777777
شنبه 23 خرداد 1388, 22:42 عصر
از پروژت یه کپی بگیر و توش کد های مهمت رو پاک کن بعد اون قسمتی که مال گزارش هست رو اینجابزار تا ببینیم میشه حلش کرد یا نه .

دقت کن کدهایی رو پاک کنی که به بخش گزارش گیری آسیبی نرسه .

seven7777777
شنبه 23 خرداد 1388, 22:43 عصر
از پروژت یه کپی بگیر و توش کد های مهمت رو پاک کن بعد اون قسمتی که مال گزارش هست رو اینجابزار تا ببینیم میشه حلش کرد یا نه .

دقت کن کدهایی رو پاک کنی که به بخش گزارش گیری آسیبی نرسه .
در ضمن کاغذ A5 فکر کنم نصف کاغذ A4 هست حالا دیگه برو اندازه بگیر

jeniferxp
دوشنبه 25 خرداد 1388, 21:40 عصر
من فرم کریستال ریپورتم که فیلدها را توش گذاشتم با یک اسکریپت از دیتابیس را ضمیمه کردم .اطلاعات شخصی را از جدول بیس را می خوام همونجایی که فیلدها را روی کریستال کشیدم چاپ بشه از همکاریتون کمال تشکررادارم