PDA

View Full Version : سوال: Packer ها چگونه کار می کنند ؟؟

مهران رسا
شنبه 23 خرداد 1388, 13:59 عصر
سلام .

قبلاً جناب Inprise (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=1341) یکسری آموزش در این زمینه ارائه داده بودند ولی خیلی کلی بود . هنوز جزئیات روش کار packer ها برای من مبهمه . ممنون میشم از دوستان عزیز آموزش یا توضیحاتی در این باره رائه بدند .

Nima NT
دوشنبه 25 خرداد 1388, 18:36 عصر
اگر منظور شما Packer ها هست , میشه این طوری توضیح داد که این برنامه ها دارای دو قسمت هستن , بخش Stub و بخش Compressor / Decompressor.
بخش اول فایلی رو از مکانی ( آدرسی ) خوانده و در حافظه بارگذاری میکنه و بخش دوم فایل مورد نظر شما رو فشرده میکنه.
Packer ها کار خاصی انجام نمیدن و پیچیدگی زیادی ندارن , فکر کنم منظور شما Protector ها بوده.
Protector به برنامه هایی نظیر Themida , Exe Cryptor اطلاق میشه.

مهران رسا
سه شنبه 26 خرداد 1388, 01:14 صبح
منظورم همون Packer هست (مثل UPX) . ممنون از توضیحاتتون ولی من اطلاعات جامع تری می خوام . در مورد جزئیات کارکرد . مثلاً یک سورس کد آماده می تونه کمک خوبی بکنه .

BioHazard
شنبه 30 خرداد 1388, 10:35 صبح
منظورم همون Packer هست (مثل UPX) . ممنون از توضیحاتتون ولی من اطلاعات جامع تری می خوام . در مورد جزئیات کارکرد . مثلاً یک سورس کد آماده می تونه کمک خوبی بکنه .
سلام
عزیز این جیزی که من از packer ها در حین unpacking فهمیدم ، یک Section به نام خودشون ایجاد میکنند و Self Decompressor هستند ، یعنی برنامه رو در بخشی از حافظه Extract میکنند و بعد مکانشو پیدا میکنند و برنامه رو به اونجا هدایت میکنند