PDA

View Full Version : سوال: حذف یک سطر از دیتا گرید و اضافه کردن سطر جدید

mori_1367
یک شنبه 24 خرداد 1388, 09:23 صبح
من یک فرم مدیریت کارهای بیمار دارم که در این فرم یک lable به نام شماره ÷رونده دارد و در جلوی آن یک textbox ، یک دکمه جستجو در جلوی آن است در زیر آن چند lable نام ،نام خانوادگی،نام فعالیت ، واحد انجامودهنده دارد که textbox هایی روبروی هر کدام و یک دکمه اضافه دارم و یک دیتا گریدی که متصل به یک datatable اسم است.

اگر من شماره پرونده ای را وارد کنم و دکمه جستجو را کلیک می کنم کارهای این بیمار در دیتا گرید نشان داده می شود و من اگر بخواهم یکی از این سطرهای دیتاگرید که ممکن است اطلاعاتش را اشتباه وارد کرده باشند را ویرایش کنم آن سطر را کلیک می کنم اطلاعاتش در textbox های ذکر شده نشان داده می شود ویرایش در این textbox ها انجام می دهم حال وقتی می خواهم دکمه اضافه را کلیک کنک باید سطری که روی آن کلیک کردم که فلش هم کنار آن سطر دارد را پاک کند و این سطر جدید را اضافه کند با چه کدی این کار را کنم ؟؟؟؟؟؟

وحید پیرمرادیان
یک شنبه 24 خرداد 1388, 11:12 صبح
برای حذف سطر از پایگاه داده این کار را بکن:

OleDbCommand ol = newOleDbCommand();
ol.Connection = con;
ol.CommandText = "delete from ph where num=" + dataGridView1.CurrentRow.Cells[6].Value + "";

ph نام جدول پایگاه داده و num یک فیلد کلید است که مقدار آن با بقیه متفاوت است و بعد مکان این فیلد کلید را مشخص کنید.

و برای حذف سطر از دیتاگیرید دستور زیر را امتحان کن:

dataGridView1.Rows.Remove(dataGridView1.CurrentRow );

و برای اضافه کردن سطر از دستور زیر استفاده کن:

dataGridView1.Rows.Add();