PDA

View Full Version : سوال: چند سوال بسیار ساده و پایه

ŋµxXle
یک شنبه 24 خرداد 1388, 18:07 عصر
یک سری مراحل هست که باید برای ساخت یک نرم افزار در vb6 انجام بدم
1)Open Visual Basic 6
2)Choose a new project of type Standard EXE
3)Create 6 timer and a textbox , property in the timer1 interval put "0", while in the other 5 interval timer will come "60000"
4)Given the name "text" without quotes to textbox
5)Make Project> Components> Check Microsoft Internet Transfer Controls, and then click Apply and then OK
6)Click twice on the form, you will open the window with all codes, delete everything that's' written and pasted the following code:

قطعا مرحله اول و دوم و همچنین ششم رو خوب میدونم اما بقیه رو چون آشنایی ندارم نمیدونم چه طوری انجام میشه
ممنون میشم راهنمایی کنین

xxxxx_xxxxx
یک شنبه 24 خرداد 1388, 18:36 عصر
3- شش تا تايمر و يك تكست باكس روي فرم قرار دهيد. [ تايمر و تكست باكس از ابزارهاي vb هستند. در پنل سمت چپ صفحه قرار دارند.] روي timer1 كليك كنيد، در پنجره Properties مقدار Interval را صفر كنيد. براي ساير تايمرها مقدار Interval را 60000 قرار دهيد.

4- روي تكست باكسي كه ايجاد كرديد كليك كنيد در پنجره Properties مقدار Text را خالي كنيد.

5- از منوي Project به Components برويد. در پنجره باز شده Microsoft Internet Transfer Controls را علامت بزنيد و ok كنيد.

ŋµxXle
یک شنبه 24 خرداد 1388, 20:22 عصر
در گزینه 4 مگه نگفته مقدار رو text بدیم؟ چرا خالی ؟
در گزینه 5 کاری که گفتین رو کردم ولی فقط گزینه Microsoft Internet controls بود ... چه کنم ؟ (وی بی 6 من پورتابل هست و پنج مگ حجم داره ممکنه به خاطر این باشه ؟)
در نهایت هم گفته :
Compile the executable
ولی چه طوری ؟ برنامه فقط گزینه save داره نه compile. ذخیره هم میکنم هر کاری که کردم رو جدا جدا ذخیره میکنه با پسوند های مختلف ... یک چیز واحد نمیسازه ....

xxxxx_xxxxx
یک شنبه 24 خرداد 1388, 23:19 عصر
در گزینه 4 مگه نگفته مقدار رو text بدیم؟ چرا خالی ؟

بله درسته.

در گزینه 5 کاری که گفتین رو کردم ولی فقط گزینه Microsoft Internet controls بود ... چه کنم ؟ (وی بی 6 من پورتابل هست و پنج مگ حجم داره ممکنه به خاطر این باشه ؟)

بله، همينطوره. شايد اگر فايل ضميمه رو دانلود كنيد و در همون پنجره Components اين فايل رو انتخاب كنيد مشكل حل بشه.

در نهایت هم گفته :
Compile the executable
ولی چه طوری ؟

از منوي File گزينه Make Project1.exe رو انتخاب كنيد. Project1.exe نام پروژه هست كه ممكنه متفاوت باشه.

ŋµxXle
یک شنبه 24 خرداد 1388, 23:32 عصر
بله درسته.
درسته یعنی خالی بزارم یا بنویستم TEXT ؟

بله، همينطوره. شايد اگر فايل ضميمه رو دانلود كنيد و در همون پنجره Components اين فايل رو انتخاب كنيد مشكل حل بشه.
vb من پورتابل هست. مشکلی نداره ؟

از منوي File گزينه Make Project1.exe رو انتخاب كنيد. Project1.exe نام پروژه هست كه ممكنه متفاوت باشه.
این گزینه برام خاموشه
نمیدونم چرا حذف شده. مگه حجم vb واقعی چنده ؟ بابا پورتابلش رو من گرفتم فکر کردم کامله ...
همه چیش ناقصه که ...

xxxxx_xxxxx
یک شنبه 24 خرداد 1388, 23:37 عصر
درسته یعنی خالی بزارم یا بنویستم TEXT ؟

بنويسيد text

vb من پورتابل هست. مشکلی نداره ؟

نمي دونم، امتحان كنيد. فايل ضميمه حجمش 50 كيلو هست. زياد وقتتون رو نميگيره.

مگه حجم vb واقعی چنده ؟

در كمترين حالت بيش از 30 مگ

ŋµxXle
یک شنبه 24 خرداد 1388, 23:49 عصر
حالا این گزینه کامپایل برای من کار نمیکنه چه کار کنم ؟!
یک لینک از vb6 دارین که ultra compressed باشه ؟

ŋµxXle
دوشنبه 25 خرداد 1388, 00:32 صبح
یک لینک 30 مگی از این vb6 میدین ؟
ممنون میشم

javadt
دوشنبه 25 خرداد 1388, 14:40 عصر
علتی که Make Project1.exe خاموشه برای این هست که vb شما پورتال هست
vb کانل رو نصب کنید