PDA

View Full Version : منو فارسی با حرکت از راست به چپ

aminM#
دوشنبه 25 خرداد 1388, 09:06 صبح
من یه منو با استفاده از منوی ابزار Visual Studio درست کردم ( از نوع منو نه تری ویو ) و یه تعداد زیر گروه بهش دادم و لایه لایش کردم ولی مشکلی که دارم اینه که توی صفحات فارسی چون باید منو سمت راست صفحه باشه و از راست به چپ باز بشه منوی من باز هم از چپ به راست باز می شه و از کادر خارج میشه چطور باید مشکل رو حل کرد؟

aminM#
سه شنبه 26 خرداد 1388, 11:40 صبح
یعنی تا حالا هیچکس سایت فارسی زبان طراحی نکرده؟

iman_22a
سه شنبه 26 خرداد 1388, 11:48 صبح
سلام . یک تصویر از منو اینجا بگذارید .

aminM#
سه شنبه 26 خرداد 1388, 12:25 عصر
همون منوی معمولی asp.net هست --- ازقسمت Tools >> Navigat... >> Menu -- که وقتی می خام اونو چند لایش کنم بازم از چپ به راست باز میشه ( مثل حالت لاتین در حالی که باید از راست به چپ باز بشه ) . من الان به VS دسترسی ندارم ولی به زودی ازش عکس می گیرم و می فرستم .(باتشکر از پیگیری شما )

alisebt
سه شنبه 26 خرداد 1388, 15:33 عصر
يه استايل درست كن كه خاصيت دايركشنش راست به چپ باشه. بعد CSS منو رو به اون نسبت بده.

.
.style
{
direction:rtl
}
<asp:menu runat="server" id="menu1" cssclass="style">

hobab-theme
چهارشنبه 27 خرداد 1388, 02:33 صبح
يه استايل درست كن كه خاصيت دايركشنش راست به چپ باشه. بعد CSS منو رو به اون نسبت بده.

.
.style
{
direction:rtl
}
<asp:menu runat="server" id="menu1" cssclass="style">

این روش خوبی هست و جواب میده
من نمیدونم کی بود یه منو درست کردم و با همین روش اون رو راست به چپ کردم. البته فکر کنم اگر تصویرهای کوچکی که در صورت وجود زیر منو ظاهر میشن رو فعال کنی بازم به مشکل بر بخوری

iman_22a
چهارشنبه 27 خرداد 1388, 03:12 صبح
این روش خوبی هست و جواب میده
من نمیدونم کی بود یه منو درست کردم و با همین روش اون رو راست به چپ کردم. البته فکر کنم اگر تصویرهای کوچکی که در صورت وجود زیر منو ظاهر میشن رو فعال کنی بازم به مشکل بر بخوری

عکس ها رو مجبور میشن ویرایش و ترانسفورم کنن . یعنی اگر توی زبان انگلیسی خط از چپ به راست ترسیم شده باشه ، ایشون با تقارن راست ببه چپش کنن .

aminM#
چهارشنبه 27 خرداد 1388, 08:47 صبح
با تشکر از همه دوستان مشکل حل شد و راهش این بود که من یه style تعریف می کردم و خاصیت Direction را برابر rtl قرار می دادم ولی جواب نمی داد حتی Float و یا Text align رو هم تغیر دادم جواب نداد ( در صورتی که برای منو های دیگه مثل TreeView جواب میداد ) در نهایت به صورت آزمایشی خصوصیت Dir مربوط به Div که منو داخلش هست رو ( که جز style نیست و یه اتریبیوت هست ) برابر rtl قرار دادم و مشکل حل شد .

bitasoft.ir
چهارشنبه 27 خرداد 1388, 11:09 صبح
با تشکر از همه دوستان مشکل حل شد و راهش این بود که من یه style تعریف می کردم و خاصیت Direction را برابر rtl قرار می دادم ولی جواب نمی داد حتی Float و یا Text align رو هم تغیر دادم جواب نداد ( در صورتی که برای منو های دیگه مثل TreeView جواب میداد ) در نهایت به صورت آزمایشی خصوصیت Dir مربوط به Div که منو داخلش هست رو ( که جز style نیست و یه اتریبیوت هست ) برابر rtl قرار دادم و مشکل حل شد .

شما که زحمت کشیدین و راه رو پیدا کردین یک مثال هم اینجا یزارین تا ملت استفاده کنن.

sara_swan
چهارشنبه 10 اسفند 1390, 23:44 عصر
ولی دوستان من خصوصیت dir تگ div رو هم برابر rtl قرار دادم زیرمنوها رو سمت چپ درست نشون میده و با تنظیم خصوصیت PopOutImageUrl جهت فلش هم درست شده ولی همچنان فلش مربوط به زیرمنوها رو سمت راست آیتم های منو نشون میده در حالیکه باید سمت چپ نشون بده من دیگه نمی دونم باید چیکار کنم ؟ میشه کسی راهنمایی کنه؟

sara_swan
جمعه 19 اسفند 1390, 11:26 صبح
یعنی کسی نیست جواب سوال ما رو بده!!!ای بابا

hobab-theme
جمعه 19 اسفند 1390, 15:41 عصر
منوتون رو بذارید تا بررسی بشه

fakhravari
شنبه 27 اسفند 1390, 23:26 عصر
عزیز دل منو چی میخواهی خوب همون direction دیگه rtl
free-css.com

sara_swan
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 15:39 عصر
عزیز دل منو چی میخواهی خوب همون direction دیگه rtl
free-css.com
آقای مدیریت یه چی میگما !!!!!!!!!چرا پیام من رو تایید نمیکنید؟ 4 بار کدمو گداشتم دوستان نیگاش کنن ایرادشو بگن شما تایید نمیکنید ؟مگه چه مشکلی داره؟ بابا راه حل این منو برای من مهمه ! عجباااااااااااااااااااااا اااااااااااااا

fakhravari
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 18:21 عصر
سوال درست و با توصیحات من که پست 14 نمی دونم چی