PDA

View Full Version : مشکل با SubDoamin

aminM#
دوشنبه 25 خرداد 1388, 10:58 صبح
با سلام به همه دوستانما قصد داریم روی وب سایت ساب دامین ایجاد کنیم و برای این کار در کنترل پنل Plesk ساب دامین رو ADD کردیم اما حالا وقتی در مرورگر آدرس ایجاد شده رو می زنیم با خطای Page Cannot find مواجه می شیم چطور باید مشکل رو حل کرد؟

mskarimi
دوشنبه 25 خرداد 1388, 11:07 صبح
بعضي از وبسرورها صفحه پيشفرض رو در ساب دامين درست نمي کنن. خودت يه صفحهdefault.htm درست کن و بذار تو پوشه ساب دامين.

فکر سوال شما هم مربوط به بخش برنامه نويسي دات نباشه!

aminM#
دوشنبه 25 خرداد 1388, 14:17 عصر
ممنون ولی اینم قبلا تست کردم جواب نداد در ضمن جای دیگه ای برای طرح این سوال پیدا نکردم

iman_22a
دوشنبه 25 خرداد 1388, 16:20 عصر
هر ساب دامین یک رکورد CName مخصوص توی تنظیمات دامین نیاز داره . از این که با ساختن یک ساب دامین توی Plesk ، رکورد متناظر با اون بصورت اتوماتیک ساخته میشه یا نه ، اطلاعی ندارم . اما تا اون CName ایجاد نشه ، ساب دامین قابل دسترسی نخواهد بود .

دستور Nslookup Subdomain1.domain.com را توی CMD (Command Prompt) اجرا کنین و ببینید Ip رو شناسایی می کنه یا ارور میده . ( در ضمن ممکنه مدت زمانی بعد از ساخت ساب دامین ، ساب دامین قابل دسترسی باشه )

پ.ن : برای پیاده سازی ساب دامین از رکورد A نیز استفاده میشه .

aminM#
دوشنبه 25 خرداد 1388, 21:43 عصر
اگه DNS Server روی همون سرور پلسک نباشه این کار بازم فایده داره ؟ چون من اینم تست کردم جواب نداده ولی مدت زیادی توی این تنظیمات نبوده.

iman_22a
دوشنبه 25 خرداد 1388, 23:35 عصر
نه فایده نداره و چون ما نمیدونیم کنترل پنل ها چگونه کار تنظیم ساب دامین رو انجام میدن نمیشه در موردش کاری کرد .
برای اینکه ساب دامین قابل رویت باشه باید این تنظیمات برقرار باشه : یک رکورد A برای ساب دامین در کنترل پنل دامین ایجاد بشه که IP هاست رو هدف قرار میده . روی هاست هم توی IIS توی هدر ویرژوال دایرکتوری مربوطه آدرس کامل ساب دامین و همان IP مپ میشه . این تنظیمات اگر درست باشن ، ساب دامین توسط براوز قابل مشاهده خواهد بود . جاهایی که هاست و دامین رو با هم روی یک سرور ارائه میدن از این لحاظ مشکلی ندارن .

alisebt
سه شنبه 26 خرداد 1388, 02:08 صبح
ساب دامين ساختن با پلسك خيلي راحته. وقتي كه ساب دامين رو ايجاد ميكني دايركتوري مربوطش هم همون زمان اتوماتيك ساخته ميشه. حالا كافيه فايلهايي كه احتياج داري رو توي اين دايركتوري كپي كني و بعد هم توي تنظيمات ساب دامين كه ايجاد كردي استارت پيج رو ست كني.

aminM#
سه شنبه 26 خرداد 1388, 09:58 صبح
نه فایده نداره و چون ما نمیدونیم کنترل پنل ها چگونه کار تنظیم ساب دامین رو انجام میدن نمیشه در موردش کاری کرد .
برای اینکه ساب دامین قابل رویت باشه باید این تنظیمات برقرار باشه : یک رکورد A برای ساب دامین در کنترل پنل دامین ایجاد بشه که IP هاست رو هدف قرار میده . روی هاست هم توی IIS توی هدر ویرژوال دایرکتوری مربوطه آدرس کامل ساب دامین و همان IP مپ میشه . این تنظیمات اگر درست باشن ، ساب دامین توسط براوز قابل مشاهده خواهد بود . جاهایی که هاست و دامین رو با هم روی یک سرور ارائه میدن از این لحاظ مشکلی ندارن .

من به سرور دسترسی کامل دارم و همین طور به DNS Server یعنی هر دوتاشون توی سازمان ماست حالا با توجه به این چه کار می شه کرد؟

iman_22a
سه شنبه 26 خرداد 1388, 11:37 صبح
من به سرور دسترسی کامل دارم و همین طور به DNS Server یعنی هر دوتاشون توی سازمان ماست حالا با توجه به این چه کار می شه کرد؟

به کنترل پنل دامین دسترسی دارید ؟ از Dns Server چه استفاده ای کردین (چیزی شبیه اینترانت داخلی راه انداختین) ؟

aminM#
سه شنبه 26 خرداد 1388, 12:37 عصر
به همه چیز دسترسی دارم و پلسک رو خودم راه انداختم ، ما یه سرور داریم برای وب سایتمون روی اینترنت که میخواهیم وب سایت های دیگه ای هم روش بزاریم.

iman_22a
سه شنبه 26 خرداد 1388, 12:59 عصر
اوه . خیلی خوبه . پس سرور اختصاصی و IP Valid دارین . اگر اینطوره از راهنماییی های این فایل (http://s75.eu.rapidbaz.com/get/_Q2rE/DocxDomainSample.rar) استفاده کنین . امیدوارم بدرد بخوره .

aminM#
چهارشنبه 27 خرداد 1388, 15:32 عصر
با سلام به دوستان مشکل به این صورت حل شد: ما ابتدا ساب دومین رو ست کردیم بعد به صورت دستی توی DNS Server با IP سرور اصلی وب سایت اونو وارد کردیم .