PDA

View Full Version : گزارش کار یعنی چی ؟

seven7777777
دوشنبه 25 خرداد 1388, 12:53 عصر
دوستان سلام

من واسه یه جا برنامه نوشتم ، الان براشون نصب کردم . حالا به من گفتن گزارش کار و یه برآورد قیمت بنویس بده .

می خواستم ببینم تو گزارش کار چی باید نوشت ؟
آیا قوانین و فرمت خاصی داره ؟

NewFoxStudent
دوشنبه 25 خرداد 1388, 13:10 عصر
معمولا گزارش کار یا همون گزارش روند انجام پروژه توضیح مختصر یا کاملی (بستگی به درخواست داره) از مراحل انجام یک پروژه بر حسب زمان
توی شرکت ما قبل از انجام هر پروژه زمان مورد نیاز برای انجام اون برآوردمیشه و با توجه به اون برنامه زمانی اجرا ایجاد میشه و بعد از انجام پروژه با توجه به اون برنامه زمانی هر شخص گزارشی میده که نشون میده آیا اون شخص توی زمان مورد نظر کارش رو انجام داده یا نه

tdkhakpur
دوشنبه 25 خرداد 1388, 13:15 عصر
سلام
ببینید شما داخل برنامتون یک سری اطلاعات رو ذخیره کرده اید.
اول باید یک تحلیل از گزارش رو بدست بیارید بعد خواسته ها را پیاده کنید.
بالاخره گزارش یک چیزهایی را برای کسانی که گزارش میخواهند باید برگرداند و این موارد را یا خودتون یا بنا به خواسته متقاضیان تهیه کنید.
مثلا اگر من متقاضی شما باشم از شما میخواهم که تمام افرادی رو که در بانک ذخیره کرده اید و سن انها زیر 18 سال هست رو مشخص کنید.و وظیفه شما این هست که داده ها رو با شرط من بررسی و در یک فایل دیگر که فایل گزارش نامیده میشود ذخیره و بالاخره در چاپ ظاهر کنید.
موفق باشید.

asefy2008
دوشنبه 25 خرداد 1388, 15:14 عصر
فکر کنم باید قاعده خاصی داشته باشه ولی تو ایران زیاد رعایت نمی کنن(بهتره بگم اصلا رعایت نمی کنن). در ضمن تو درس مهندسی نرم افزار به طور کامل این موضوع رو توضیح داده(البته استاد من این ها رو می گفت).
موفق باشید

محمدامین شریفی
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 19:51 عصر
دوستان سلام

من واسه یه جا برنامه نوشتم ، الان براشون نصب کردم . حالا به من گفتن گزارش کار و یه برآورد قیمت بنویس بده .

می خواستم ببینم تو گزارش کار چی باید نوشت ؟

آیا قوانین و فرمت خاصی داره ؟

رفیق در این تالار جای این تاپیک نیست.
شما اشتباه بزرگی کردی که بعدا واسط تجربه میشه.
برو اول برنامه ای که نصب کرده ای را uninstall کن،یک بهونه ای هم بیار،مثلا توی برنامه یک bug بزرگ هست!
شما باید اول قرارداد با شرکت بنویسی،یعنی مثلا توی یک ورق A4 درخواست های خودت را بنویسی و سپس با شرکت مورد نظر به توافق برسی.
شما توی درخواست هات،مشخص می کنی که چه چیزهایی را می خواهی،مثلا در طراحی وب host و domain و ...، و سپس مبلغ قرار داد و زمان انجام پروژه را مشخص می کنی.
در فرم قراردادت مشخص می کنی که مبلغ پروژه طی چند مرحله باید به شما داده شود و هر یک از مراحل را شرح میدهی.مثلا 20 درصد اول کار،50 درصد بعد از انجام کار،30 درصد زمان تحویل کار.
منظور از گزارش کار هم اینست که "جریان کاری" برنامه ات را داکیومنت کنی،البته شما باید در حین پروژه با شرکت در ارتباط باشی تا پروژه ات مورد قبول آنجا واقع شود،نه اینکه پایگاه داده و برنامه ات را خودت بنویسی و یهویی تحویل شرکت بدی،چون خواه نا خواه اونها یا می خوانامکاناتی رو به پروژه ات اظافه کنی یا کلا از پروژه ات خوششون نمیاد.پس بین کارت تعامل با شرکت داشته باش.[یک چیزی مثل help درست کن و وضعیت فعلی پروژه ات را ذکر کن.]

در آخر هم مواضب کدهای پروژه ات باش.یعنی هواست به deassemble شدن و کرک شدن برنامه ات باشه.اگه پروژه تحت وب می نویسی به DLL تبدیلش کن و سپس روی هاست بزارش(یعنی publish کن).و اگر تحت ویندوز هست،کدهایی که برات اهمیت داره رو native کن.
به نظر من گزارش کار و ظاهر برنامه خیلی مهمتر از کدنویسی پروژه هست.
قبل از تحویل پروژه ات حتما قرارداد رو بنویس،وگرنه پشیمون میشی.:چشمک: