PDA

View Full Version : سوال: Query String چیست و به چه دردی می خورد؟

hamid1988
دوشنبه 25 خرداد 1388, 15:13 عصر
Query String چیه و کجاها کاربرد داره؟
اگه توضیح کاملی بدین ممنون میشم!
مرسی.

iman_22a
دوشنبه 25 خرداد 1388, 16:27 عصر
Query String چیه و کجاها کاربرد داره؟
اگه توضیح کاملی بدین ممنون میشم!
مرسی.

با سلام

رشته اصلی اتصال به منبع داده ها رو کانکشن استرینگ (Connection String ) می گویند . رشته ای که شامل اطلاعات کلیدیه خاصی از قبیل نام سرور ، نام بانک ، نام کاربر ، رمز عبور ، ... را شامل میشود . رشته های اتصال برای منابع داده مختلف کمی متفاوت هستند .

برای آشنایی بیشتر می تونید بر حسب مورد به سایت زیر مراجعه کنید :

Http://ConnectionStrings.com

پ.ن : وقتی مانیتور 19 اینچتون یهو 2 روز بعد از تاریخ پایان گارانتی بسوزه و مجبور بشین بجاش از مانیتور قدیمیه توی کمد استفاده کنین QueryString رو ConnectionُString می خونین . مطلب رو پاک نکردم ، شاید یکی در مورد کانکشن استرینگ مطلب میخواست و اشتباهی با QueryString دنبالش گشت :بامزه::چشمک::لبخند:

Afshin160
دوشنبه 25 خرداد 1388, 17:08 عصر
سلام ..
Querystring prametrs پارامترهايي هستند كه page ما به وسيله آنها صدا زده ميشود .
مثلا" :

page1.aspx?param1=ali& age=30& x=false

به كل اين رشته Querystringگفته ميشود و

param1=ali& age=30& x=false

به اين قسمت هم Querystring prametrs گفته ميشود.
وبراي خواندن اين پارامتر ها بايد به object مورد نظر requst اشاره كنيم :

request.qurystring["nameparametrs"].tostring();

battak
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1389, 16:32 عصر
سلام خسته نباشید.
من این تاپیک رو پیدا کردم و چون مرتبط با سوالم بود دیگه تاپیک جدید ایجاد نکردم. لطفا دوستان جواب بددن.
من وقتی یک مقداری رو میفرستم، نمیدونم به دلیل فارسی بودن این ارور رو میگیرم یا چی. عکسش رو ضمیمه کردم.

Peyman.Gh
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1389, 16:38 عصر
شما تگ های Html را به QueryString فرستاده اید.در حالت پیشفرض برای رعایت امنیت شما نمی توانید تگ های Html را به QueryString بفرستید یا وارد کردن کدهای و تگ های Html در کادر های متنی. (برای جلوگیری از حملات XSS)
در سورس صفحه مورد نظر ValidationRequest را برابر False قرار دهید.

<%@ Page Language="C#‎‎‎‎" AutoEventWireup="true" ValidateRequest="false" CodeFile="Default.aspx.cs" Inherits="Default" %>

battak
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1389, 16:43 عصر
ممنون ولی من اون کار رو هم کردم نشد.
و حالا که به آی دی لینک میکنم یعنی از فارسی بودن داده دوری کردم این ارور رو میگیرم. و تنظیماتی هم که شما گفتین رو انجام دادم.

battak
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1389, 16:48 عصر
[INDENT]
protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
{if (!IsPostBack)
{
string getname =Request.QueryString["pagename"];
SearchPanel(getname);
}
}

و این هم که در صفحه بعدی هست:

[LEFT]
protected void LBMenu_Click(object sender, EventArgs e)
{
pagename = LBMenu.Text;
Response.Redirect("FirstPage.aspx?"+ pagename);
}

Peyman.Gh
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1389, 16:54 عصر
ممنون ولی من اون کار رو هم کردم نشد.
و حالا که به آی دی لینک میکنم یعنی از فارسی بودن داده دوری کردم این ارور رو میگیرم. و تنظیماتی هم که شما گفتین رو انجام دادم.

در سورس صفحه مورد نظر Debug را برابر True قرار دهید.

<%@ Page Language="C#‎‎" Debug="true" AutoEventWireup="true" CodeFile="Default3.aspx.cs" Inherits="Default3" %>یا در Web.Config بین تگ <System.Web> تگ <"compilation debug="true> را اضافه نمایید.

battak
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1389, 17:01 عصر
باز هم ممنون.
این برام جالب بود. در و اقع شما امکان دیباق من رو فعال کردین تا من ایراد برنامه رو ببینم؟ (اگه اشتباه متوجه شدم، لطفا توضیح بدین)

حالا من یه مشکل دیگه دارم. فرمت داده رو چندین بار عوض کردم. ولی باز این ارور رو دارم.

Peyman.Gh
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1389, 17:16 عصر
در رشته تقاضا به پارامتر و مقدار آن نیاز دارید.
در کدهای شما نه پارامتر مشخص شده است و نه مقدار آن !
به این صورت :
protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
{
if (!IsPostBack)
{
string getname = Request.QueryString["id"];
}

}
protected void LBMenu_Click(object sender, EventArgs e)
{
string pagename = LBMenu.Text;
Response.Redirect("FirstPage?id="+ pagename);
}موفق باشید.

battak
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1389, 17:22 عصر
واقعا از لطفتون بی نهایت ممنونم.
اگه لطف کنین به سوالم هم در مورد debug پاسخ بدید، بی نهایت متچکرم...

شما هم موفق باشین.

alireza_s_84
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1389, 18:42 عصر
واقعا از لطفتون بی نهایت ممنونم.
اگه لطف کنین به سوالم هم در مورد debug پاسخ بدید، بی نهایت متچکرم...
شما هم موفق باشین.
سلام دوست عزیز:
در صورت فعالسازی مد debug برای یک برنامه asp.net شما این امکان رو خواهید داشت تا برنامه رو خط به خط اجرا کنید و Trace کنید و در غیر اینصورت شما امکان توقف درخواست در حین اجرا رو نخواهید داشت.
باید توجه کنید در فایل web.config میتونید این مد رو برای تمامی صفحات فعال و یا غیر فعال کنید. هنگامیکه یک وب سایت در مرحله تست و خطایابی هست این مد رو باید بر روی True و در غیر اینصورت False قرار بدین.

battak
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1389, 18:53 عصر
.
باید توجه کنید در فایل web.config میتونید این مد رو برای تمامی صفحات فعال و یا غیر فعال کنید. هنگامیکه یک وب سایت در مرحله تست و خطایابی هست این مد رو باید بر روی True و در غیر اینصورت False قرار بدین.

از توجه تون ممنونم دوست عزیز.
پس نباید همیشه این آیتم برابر true باشه! از ذکر این موضوع خیلی ممنونم.

mortaza_bn
جمعه 17 آذر 1391, 21:46 عصر
با سلام

رشته اصلی اتصال به منبع داده ها رو کانکشن استرینگ (Connection String ) می گویند . رشته ای که شامل اطلاعات کلیدیه خاصی از قبیل نام سرور ، نام بانک ، نام کاربر ، رمز عبور ، ... را شامل میشود . رشته های اتصال برای منابع داده مختلف کمی متفاوت هستند .

برای آشنایی بیشتر می تونید بر حسب مورد به سایت زیر مراجعه کنید :

Http://ConnectionStrings.com

پ.ن : وقتی مانیتور 19 اینچتون یهو 2 روز بعد از تاریخ پایان گارانتی بسوزه و مجبور بشین بجاش از مانیتور قدیمیه توی کمد استفاده کنین QueryString رو ConnectionُString می خونین . مطلب رو پاک نکردم ، شاید یکی در مورد کانکشن استرینگ مطلب میخواست و اشتباهی با QueryString دنبالش گشت :بامزه::چشمک::لبخند:

این همه درجه رو کی بهتون داده با این اطلاعات سرشارتون