PDA

View Full Version : گفتگو: حرکت فرم های فرزند داخل فرم مادر در محدوده خاص

mina.net
دوشنبه 25 خرداد 1388, 15:26 عصر
سلام دوستان
نمی دونم این کار امکان پذیر هست یا نه ولی اگه بشه خیلی به کارم می یاد. دوستان من از برنامه های مثل ورد ایده گرفته و دکمه های رو در بالا و سمت راست فرم مادر خودم به عنوان منو قرار دادم تقریبا 3 سانتی متر از بالا و 5 سانتی متر از سمت راست که دکمه های بالای به عنوان منوی اصلی و دکمه های سمت راست به عنوان منوهای فرعی که با کلیک روی هر یک از دکمه های اصلی متن و کار هر دکمه در منو فرعی تغییر خواهد کرد. حال می خوام یک ترفند دیگری بزنم و اونم اینه که فرم های فرزند اجازه نداشته باشند بر روی این منو ها یا زیر این منوها قرار گیرند یعنی فقط در یک محدوده مشخص حرکت کنند . آیا این کار عملی هست؟ اگه هست چطور؟

mina.net
دوشنبه 25 خرداد 1388, 19:11 عصر
سلام دوستان
من یک روشی رو امتحان کردم. یک فرم mdi دیگر در ساختم و که قابل حرکت و تغییر سایز نیست و فرمها رو داخل اون باز می کنم به این ترتیب این فرم ها در محدوده همون فرم mdi باز می شن. ولی یک اشکال وجود داره و اونم اینه که حتما نمی شه که یک فرم هم فرزند یک فرم باشه و در عین حال فرم مادر فرم های دیگر. وقتی وقتی فوکوس روی فرم مادر فرعی هست درست کار می کنه. اما اگه روی فرم مادر اصلی کلیک بشه همه چیز بهم می خوره.
دوستان نظرتون چیه یک کامپوننت بسازیم. کسی این کارو کرده؟

siavash525
سه شنبه 24 اردیبهشت 1392, 21:21 عصر
سلام دوستان
نمی دونم این کار امکان پذیر هست یا نه ولی اگه بشه خیلی به کارم می یاد. دوستان من از برنامه های مثل ورد ایده گرفته و دکمه های رو در بالا و سمت راست فرم مادر خودم به عنوان منو قرار دادم تقریبا 3 سانتی متر از بالا و 5 سانتی متر از سمت راست که دکمه های بالای به عنوان منوی اصلی و دکمه های سمت راست به عنوان منوهای فرعی که با کلیک روی هر یک از دکمه های اصلی متن و کار هر دکمه در منو فرعی تغییر خواهد کرد. حال می خوام یک ترفند دیگری بزنم و اونم اینه که فرم های فرزند اجازه نداشته باشند بر روی این منو ها یا زیر این منوها قرار گیرند یعنی فقط در یک محدوده مشخص حرکت کنند . آیا این کار عملی هست؟ اگه هست چطور؟

دوست من لطفن تجربیات خودتون رو در اختیار ما هم قرار بدید چون من خیلی به این امکان که شما ایجاد کردید نیاز دارم