PDA

View Full Version : سوال: مشورت در رابطه با شروع برنامه نویسی

یحیی اسماعیلی
دوشنبه 25 خرداد 1388, 23:20 عصر
با سلام بنده رشته حسابداری هستم از این رو می خواستم برنامه نویسی را با هدف نوشتن برنامه حسابداری (نه در سطح تیم ملی) شروع کنم لذا از شما می خواهم به سوالات بنده جواب دهید/
1- بنده از لحاظ برنامه نویسی صفر هستم از کجا باید شروع کنم؟
2- چه کتابی را پیشنهاد می کنید؟ (نام دقیق)
3-برنامه Vb 6 برای نوشتن برنامه حسابداری چطور است؟
4- آیا می توان یاد گرفت؟ % سختی کار؟
منتظر پاسخ شما هستم.

mnajafi
دوشنبه 25 خرداد 1388, 23:26 عصر
سلام دوست عزیز
یه قسمتی هست بنام مباحث مربوط به مهندسی نرم افزار و تجزیه وتحلیل فکر می کنم سوالت رو اونجا مطرح کنی زودتر به نتیجه می رسی.

MIDOSE
سه شنبه 26 خرداد 1388, 11:18 صبح
دوست عزیز شما فقط یه گوگل کن، همه چیز دستگیرت می شه

Asad.Safari
سه شنبه 26 خرداد 1388, 13:59 عصر
می خواستم برنامه نویسی را با هدف نوشتن برنامه حسابداری (نه در سطح تیم ملی) شروع کنم .

اینطوری میشه که تو کشور ما یک مهندس کشاورزی میاد رییس کل انفورماتیک و مخابرات میشه و یک مهندس کامپیوتر میاد راننده تاکسی میشه .

عزیز دل برادر اصلا لزومی نداره که شما برای ساخت یک برنامه حسابداری بیایید برنامه نویسی یاد بگیرید .
شما میتونید با کمک دو تا برنامه نویس یک برنامه حسابداری بسازید . به این شکل که شما اصلاحا به اون ها business Model هاتون رو بدید و اون ها اون رو تبدیل به Model برنامه نویسی بکنند و بعد کدش بکنند .

موفق باشید

MIDOSE
سه شنبه 26 خرداد 1388, 15:46 عصر
با حرف دوست عزیز SIR_asad کاملن موافقم

اینطوری میشه که تو کشور ما یک مهندس کشاورزی میاد رییس کل انفورماتیک و مخابرات میشه و یک مهندس کامپیوتر میاد راننده تاکسی میشه .

عزیز دل برادر اصلا لزومی نداره که شما برای ساخت یک برنامه حسابداری بیایید برنامه نویسی یاد بگیرید .
شما میتونید با کمک دو تا برنامه نویس یک برنامه حسابداری بسازید . به این شکل که شما اصلاحا به اون ها business Model هاتون رو بدید و اون ها اون رو تبدیل به Computer Model بکنند و بعد اون کدش بکنند .

موفق باشید
مگه بده؟؟؟ خوب جفتشون کسب تجربه کردن!مثلن اون مهندس کشاورز یاد گرفته که اینترنت را به صورت قطره ای در اختیار هم وطنان قرار بده یا به چه شکل جامعه ی انفورماتیک را شخم زد و اون مهندس نرم افزار هم یاد گرفته که چگونه برای رسوندن مسافرش باید مسیر را تحلیل کند(حالا به هر شکلی تابعی یا شی گرا) .
خلاصه به قول مسئولین امر: همینه که هست.

Nima NT
چهارشنبه 27 خرداد 1388, 18:45 عصر
با حرف SIR_asad (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=5548) موافقم , چون تو مملکت ما برنامه نویسی ختم میشه به حسابداری , مشکل از برنامه نویسا هم نیست , مشکل از جامعه هست . ( بگذریم )
به نظر من شما هر زبانی رو که دوست داری شروع کن و به اینکه کدوم زبان برای چه کاری مفید هست الان فکر نکن , بعد از اینکه به یه زبان تسلط پیدا کنی دیگه برات فرقی نمیکنه که برنامه حسابداری بخوای بنویسی یا یه بازی ساده ( منظورم اینه که میتونی )
در مورد سختی هم باید در نظر بگیری که برنامه نویسی کار سختی نیست ولی اگر بخوای با روزی 1-2 ساعت پیش بری , متاسفانه نتیجه نمیگیری.
من خودم با دلفی شروع کردم و با توجه به پیش زمینه فکری شما در مورد حسابداری , کار شما تماما" با پایگاه داده هست , دلفی هم در زمینه پایگاه داده خیلی ساده عمل کرده , پیشنهاد میکنم با دلفی شروع کنی ولی نه با ورژن 7 ! ورژن 2007 رو نصب کن و شروع کن.
برای شروع هم میتونی از کتاب جعفرنژاد قمی شروع کنی , ولی بعد از مدتی میبینی که باید مطالب مورد نیاز خودت رو از اینترنت به دست بیاری و تو کتاب ها متاسفانه بار علمی مناسبی وجود نداره.

Babak.Hassanpour
چهارشنبه 27 خرداد 1388, 20:25 عصر
مگه بده؟؟؟ خوب جفتشون کسب تجربه کردن!مثلن اون مهندس کشاورز یاد گرفته که اینترنت را به صورت قطره ای در اختیار هم وطنان قرار بده یا به چه شکل جامعه ی انفورماتیک را شخم زد و اون مهندس نرم افزار هم یاد گرفته که چگونه برای رسوندن مسافرش باید مسیر را تحلیل کند(حالا به هر شکلی تابعی یا شی گرا) .
خلاصه به قول مسئولین امر: همینه که هست.
حال کردم با این جواب :تشویق: تحلیلت خیلی قشنگ بود.مخصوصا اون قسمت بولد شده.خیلی باحالی :تشویق: :چشمک:
به اون دوستمون هم عرض کنم که هیچکس از یادگرفتن ضرر نکرده.چه اشکالی داره شما که حسابداری خوندی برنامه نویسی هم یاد بگیری.حالا هرچقدر که تونستی.اصولا هرچه همتتون بیشتر ، موفقیتتون هم بیشتر.همین وی بی هم برای شما خیلی خوبه.نگران سختیش هم نباشید .اصلا سخت نیست.بر و بچ اینجا هم کمکتون می کنند.بسم الله شروع کنید.
آهان تا یادم نرفته ،اگه خواستی وی بی 6 یاد بگیرید هر کتابی غیر از کتابهای جعفرنژاد قمی.(نمی دونم چه پدر کشتگی با این آقا دارم:شیطان: .شوخی کردم ولی کتاباش یه جوری اند.به قول ما [C2F4]n اند.به دل نمی چسبند).اگه زبانتون هم خوبه کتابهای الکترونیکی بسیار جالبی هم وجود دارند.منتها چون فعالیت وارز ممنوعه از گذاشتنشون معذورم.
آموزش گام به گام ویژوال بیسیک 6 نویسنده : گرگ پری ترجمه :فرهاد غنی زاده فر انتشارت : نشر گستر
چون بعد ها کارتون با پایگاه داده خواهد بود این کتاب هم براتون بد نیست:
برنامه نویسی پایگاه داده با وبژوال بیسیک 6 نوشته :اسمیت - آموندسن ترجمه : زارع پور - سیروسیان انتشارات : نص
ضمنا پیاده سازی توابع ریاضی رو هم دنبالش باشید.(راستی از دوستان کسی مرجع نسبتا کاملی از عملات ریاضی و کد های وی بی معادل اونها دم دست داره؟)
موفق باشید.