PDA

View Full Version : كپي بر روي كلاينتها يا استفاده از روي server؛ كداميك بهتر است؟

Developer Programmer
سه شنبه 26 خرداد 1388, 17:22 عصر
سلام
نميدونم تا حالا با برنامه اتوماسيون همكاران سيستم كار كردين يا نه... اين برنامه از يه روش عجيبي استفاده ميكنه.
يعني برنامه اي رو كه نوشتن روي Server ميذارن و كلاينتها فقط يك ShortCut از اون رو روي Desktop خودشون ميذارن. بعد بر روي كلاينتها فقط يه Sql server client tools و CrystalReport نصب ميشه... اينطوري همه برنامه ها تحت شبكه كار ميكنن و هر نوع تغييري در برنامه مستلزم كپي كردن اون، به تمام كلاينتها كه ميتونن در شهرهاي دور هم باشن نيست.

مسئول من ازم ميخواد كه برنامه من هم قابل اجرا به همين روش باشه. اما اصلي ترين نكته اينجاست كه اگه يه برنامه دات نتي رو تحت شبكه به اين روش اجرا كني ؛ دات نت پيام ميده كه داري امنيت رو نقض ميكني... نكات ديگه اي هم هستن كه ميتونه تمام بار شبكه رو به سرور منتقل كنه و ترافيك سرور بالا بره و مسئل حادتري پيش بياد.
منتها كارفرما ادعا ميكنه وقتي يه سرور بيست ميليوني استفاده ميكنيم حتما مشكلي پيش نمياد و لازم نيست مرتبا به شعب مختلف در شهرهاي متفاوت سفر كني. تا يه كپي از برنامه جديد رو بهشون بدي.

از دوستان ميخوام نظرشون رو راجع به استفاده كردن يا نكردن از اين روش بيان كنن.. و ضمنا شرايط اجرا از روي Server رو هم بگن

اوبالیت به بو
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 15:56 عصر
يعني برنامه اي رو كه نوشتن روي Server ميذارن و كلاينتها فقط يك ShortCut از اون رو روي Desktop خودشون ميذارن. بعد بر روي كلاينتها فقط يه Sql server client tools و CrystalReport نصب ميشه... اينطوري همه برنامه ها تحت شبكه كار ميكنن و هر نوع تغييري در برنامه مستلزم كپي كردن اون، به تمام كلاينتها كه ميتونن در شهرهاي دور هم باشن نيست.
به عبارتي از الگوي Terminal استفاده مي كنن.

نكات ديگه اي هم هستن كه ميتونه تمام بار شبكه رو به سرور منتقل كنه و ترافيك سرور بالا بره و مسئل حادتري پيش بياد.

كارفرما خودش گفته:

وقتي يه سرور بيست ميليوني استفاده ميكنيم حتما مشكلي پيش نمياد

از دوستان ميخوام نظرشون رو راجع به استفاده كردن يا نكردن از اين روش بيان كنن..
اين روش خيلي خوبه ولي به شرط اينكه واقعاً بلد باشي به صورت كاربردي ازش استفاده كني. بايد اطلاعات و تجربت در مورد شبكه و دات نت خيلي بالا باشه كه پياده سازي و پشتيبانيش همچين راحت نيست!

Developer Programmer
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 20:09 عصر
میتونی به مطلب، یا لینکی در مورد نحوه اجرا و پیاده سازیش ارجاع بدی؟

اوبالیت به بو
جمعه 29 خرداد 1388, 14:28 عصر
میتونی به مطلب، یا لینکی در مورد نحوه اجرا و پیاده سازیش ارجاع بدی؟

تا به حال از نزديك پياده سازيش رو نديدم براي همين خودم بلد نيستم.

اما فكر مي كنم كه خود مايكروسافت آموزشي رو براي اين كار در نظر گرفته.

Developer Programmer
جمعه 29 خرداد 1388, 18:24 عصر
براي همين خودم بلد نيستم
واسه همین این جمله رو نوشتی؟

بايد اطلاعات و تجربت در مورد شبكه و دات نت خيلي بالا باشه كه پياده سازي و پشتيبانيش همچين راحت نيست!

اوبالیت به بو
جمعه 29 خرداد 1388, 23:49 عصر
پست آخرمه،

واسه همین این جمله رو نوشتی؟

نقل قول:
بايد اطلاعات و تجربت در مورد شبكه و دات نت خيلي بالا باشه كه پياده سازي و پشتيبانيش همچين راحت نيست!
چيزي غير از اين مي تونه باشه؟؟