PDA

View Full Version : سوال: ورود اطلاعات به سریع ترین راه ممکن !

IR_Designer
چهارشنبه 27 خرداد 1388, 22:31 عصر
با سلام خدمت دوستان
ما یه فرم داریم که 2 تا فیلد (TextBox) توش موجوده ، حالا اطلاعاتی که قراره وارد این فیلد ها بشه که در کامپیوتر ، بطور word و یا یک فایل txt بصورت آماده موجوده.
خب نظر دوستان در این رابطه چیه ؟ اطلاعات قاعدتا باید بصورت دستی انجام بشه ، چون هر فایل txt با فایل دیگری تفاوت داره و اطلاعات طبق خواست کاربر انتخاب میشوند !
ممنون میشم دوستان نظراتشون رو بگن :متفکر:

mohsen_csharp
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 10:36 صبح
چون هر فایل txt با فایل دیگری تفاوت داره و اطلاعات طبق خواست کاربر انتخاب میشوند !
آیا این فایل های تکست به صورت قالب بندی شده است؟
مثلا در هر سطر ، یک سری داده های مربوط به هم و با ترتیب مشخص نوشته شده است؟
بیشتر توضیح بدید

IR_Designer
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 11:03 صبح
آیا این فایل های تکست به صورت قالب بندی شده است؟
مثلا در هر سطر ، یک سری داده های مربوط به هم و با ترتیب مشخص نوشته شده است؟
اطلاعات در فرمت های مختلفی هستند ( txt,Word,pdf) نسبت قالب بندی خاصی هم ندارند ، بطور مثال امکان وجود چندین داده در یک فایل تکست وجود دارد !
قاعدتا در چنین حالتی باید با Copy/Paste عملیات انتقال اطلاعات رو انجام داد ، اما روشی برای سرعت بخشیدن به چنین عملیاتی ؟ :متفکر:

Sajjad.Aghapour
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 12:31 عصر
من دقیق متوجه نشدم.ولی فکر می کنم مشکل شما با AutoComplete حل بشه....
اگه منظورتون همینه ،می تونید خاصیت AutoCompleteCustomeSource مربوط به txtBox تون رو با اون فایل متنی پر کنید و AutoCompleteMode رو روی Suggest یا Append بگذارید.....

bahman_akbarzadeh
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 12:41 عصر
فكر مي كنم ايشون ميخوان DataEntery كنن و فايل هاشون قالب خاصي ندارن.
من معتقدم، كاري كه ما ميتونيم انجام بديم، كامپيوتر هم ميتونه انجام بده (البته اگه بتونيم درست پيادش كنيم).
شما اگر بخواين چنين كاري رو انجام بدين بايد ببينين كه خودتون چطور مي تونين داده رو از غير داده تشخيص بدين.
اگر ديدين قالب خاص و ثابتي بين اين فايل ها يا دسته اي از اين فايل ها پيدا كردين، ميتونين با RegEx پياده سازي كنين. ولي اگر پيدا نكردين، در اصل از دايرة المعارف فارسي ذهنتون استفاده ميكنين و انجام چنين كاري بوسيله كامپيوتر شدنيه، ولي زماني كه بايد براش صرف كنين، چند برابر ورود دستي اطلاعاته.

به نظر من يك نفر رو به عنوان كارآموز يا چيز ديگه اي بيارين كه اين كارو انجام بده.

IR_Designer
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 13:01 عصر
با تشکر از دوستان
اطلاعات تحت پسوند HTML هستند و در حال اجرا ، کاری که دوستان انجام میدن اینه که کل صفحه رو در فایل txt و یا Word ذخیره می کنند . البته این در بخشی از کاره ، بخش دیگر هم که اطلاعات رو ذخیره نکرده و بطور مستقیم از Browser در نرم افزار ذخیره می کنند . [ که از طریق Copy/Paste انجام میگیره ] ( بخش دوم مهم تره )
خودم دو نظر دارم که البته تو عملی کردنشون موندم :متفکر:
1. از اونجایی که اطلاعات درون Browser دارای قالب خاصی هستند و همیشه یکسانند ( Label هایی که از اطلاعات پر می شوند)، نرم افزار اطلاعات رو از Browser به textBox های نرم افزار بفرسته .

اگر راه بالا نشه ،
2. با توجه به وقت گیر بودن Copy/Paste و انتقال آنها به نرم افزار با وجود اهمیت سرعت انتقال اطلاعات از Browser به نرم افزار ، بطور مثال با انتخاب Label مورد نظر در Browser و فشردن کلید Ctrl+C اطلاعات به txtBox ارسال بشه.

bahman_akbarzadeh
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 18:06 عصر
حدس زده بودم كه بخواين يه سايت رو Grab كنين. (البته با ذكر منبع:چشمک:)
شما ميتونين يه Application بنويسين و توش از كنترل webBrowser استفاده كنين.
خاصيت Url مربوط به webBrowser رو مساوي آدرس صفحه اي كه ميخواين ازش ديتا بخونين قرار بدين.
بعد از خاصيت DocumentText براي دسترسي به كد HTML صفحتون استفاده كنيد.
به عنوان مثال، براي دريافت متن داخل يك لايه به اسم Div1 ، از كد زير استفاده كنين :

string data = webBrowser1.Document.GetElementById("Div1").innerText;
or
string data = webBrowser1.Document.GetElementById("Div1").innerHTML;

البته تمام اينا در صورتيه كه شما يه قالب ثابت براي Page هاتون داشته باشين.
در ضمن، با كنترل webBrowser خيلي كاراي ديگه اي هم ميشه انجام داد.
مثلا من از متود print استفاده كردم و يه Reporter كوچيك نوشتم.

IR_Designer
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 18:54 عصر
با تشکر از دوست عزیز آقای اکبر زاده
با توجه به استفاده از WebBrowser در نرم افزار ، آیا می توان از پلاگین ها و Addon های موجود بر روی Browser ( بطور مثال، پلاگین های IE *) استفاده کرد ؟
* بطور مثال : پلاگین مربوط به پر کردن خودکار فرم ها Ai Form

bahman_akbarzadeh
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 19:03 عصر
اين مورد رو شك دارم.
به نظرم اين webBrowser هموني باشه كه تو IE استفاده شده. چون تمام خصوصيات و اعمالش شبيه همونه.
با اين حال به احتمال زياد، اين پلاگين ها بوسيله خود نرم افزار IE استفاده ميشن، نه webBrowser داخلش.

در ضمن بين اكبر و زاده Space وجود نداره. :لبخند:

IR_Designer
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 22:08 عصر
:لبخند:
خب پس بدین شکل باید از راه دوم بریم !
دوستان نظری دربارش ندارند؟

1. از اونجایی که اطلاعات درون Browser دارای قالب خاصی هستند و همیشه یکسانند ( Label هایی که از اطلاعات پر می شوند)، نرم افزار اطلاعات رو از Browser به textBox های نرم افزار بفرسته .

اگر راه بالا نشه ،
2. با توجه به وقت گیر بودن Copy/Paste و انتقال آنها به نرم افزار با وجود اهمیت سرعت انتقال اطلاعات از Browser به نرم افزار ، بطور مثال با انتخاب Label مورد نظر در Browser و فشردن کلید Ctrl+C اطلاعات به txtBox ارسال بشه.

bahman_akbarzadeh
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 23:58 عصر
پيشنهاد من براي راه دومتون اينه كه يه Shortcut براي برنامتون در نظر بگيرين و موقع فشردن دكمه Ctrl+C اطلاعات از Clipboard به تكست باكس بعدي انتقال پيدا كنه.
مهم ترين بخشش، تعريف شورتكاته كه متاسفانه من تا حالا انجام ندادم.
يه جستجو بكنين پيدا ميشه. (پيدا كردين اينجا هم بزارين)

IR_Designer
شنبه 30 خرداد 1388, 12:41 عصر
قاعدتا shortcut ها در صورتی باید کار کنند که نرم افزار در حالت Active نیست !
دوستان نظر و یا ایده ای ندارند ؟:متفکر:

IR_Designer
چهارشنبه 03 تیر 1388, 11:52 صبح
دوستان ، دستور کلید میانبر ترکیبی بطور مثال : Ctrl+F1 و یا Ctrl+V برای اضافه کردن به کلید ها به چه شکل است ؟:متفکر:

mehribh
شنبه 06 تیر 1388, 15:08 عصر
سلام لطفا خیلی سریع کمکم کنید من می خوام توی word یه report درست کنم که از طریق پارامتر ورودی داده وارد کنم و این داده ها توی textbox های من قرار بگیرند .

Sajjad.Aghapour
شنبه 06 تیر 1388, 17:49 عصر
قاعدتا shortcut ها در صورتی باید کار کنند که نرم افزار در حالت Active نیست !
دوستان نظر و یا ایده ای ندارند ؟:متفکر:

می تونید از hook کردن keyboard استفاده کنید.راه دیگه ای هم هست که قبلا تو همین تالار عنوان شده.hook رو جستجو کنید.....

دوستان ، دستور کلید میانبر ترکیبی بطور مثال : Ctrl+F1 و یا Ctrl+V برای اضافه کردن به کلید ها به چه شکل است

//key down event
if(e.control && e.modifier==keys.F1)
//do something

//