PDA

View Full Version : تغییر تکست باکس بر اساس اطلاعات combo

mortezawolf
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 01:18 صبح
سلام
من یه صفحه دارم مثل تصویر ضمیمه.توی combobox درس لیست دروسه و تکست باکس پیشرفت مربوط به پیشرفت درس هست یعنی مثلا اگه درس ریاضی کلش 20 ساعت باید تدریس بشه الان جلسه چندمشه و هر جلسه هم 2 ساعته .یعنی جلسه اول باید تو تکست باکس بنویسه 20-2 .یعنی تا ریاضی انتخاب بشه اون تو تکست باکس ظاهر بشه.مسلما طول هر درس از دیتابیس خونده می شه.کلا این برنامه واسه برنامه ریزی اساتیده.حالا اگه تو combo درس زیریش یا یه روز دیگه همون درس انتخاب بشه بلافاصله از ادامش بیاد یعنی جلسه دوم که بنویسه 20-4 و همینطور...
حالا اگه مثلا جلسه اول combo درسشو عوض کردیم و بجای ریاضی فیزیکو انتخاب کردیم پیشرفت بعدی ریاضی که بوده 20-4 بشه 20-2.ضمنا برای هر درس بصورت مجزا باشه.حالا من نمی تونم اینو پیاده سازی کنم.نمی دونم منظورمو رسوندم یا نه.سرتونو درد آوردم ببخشید .لطفا راهنمایی کنید

masom64
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 01:34 صبح
سلام شما باید از متد text-changed یا select-changed(البته اگر اشتباه نکنم) استفاه کنین

mortezawolf
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 10:01 صبح
اون که بله!باید استفاده بشه منظور من راه حل منطقی برنامه بود.دقیقتر می خواستم.

Reza_Yarahmadi
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 12:18 عصر
نمیدونم درست متوجه شدم یا نه!
توی رویداد SelectChange کمبو درس، کد پر شدن کمبو استاد رو بنویس، اول کمبو استاد رو خالی کن بعد طبق درس انتخاب شده ، اساتید مربوطه رو داخل کمبو استاد بریز. بعد از پر کردن کمبو استاد اولین استاد رو Select کن

comboBox1.SelectedIndex = 0;
با این کار رویداد SelectChange کمبو استاد صدا زده میشه.
توی رویداد SelectChange کمبو استاد هم تکست باکس رو طبق درس انتخابی و استاد انتخاب شده پر کن.

mortezawolf
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 19:33 عصر
آقا لطف کردی جواب دادی ولی من اصلا حرفی از combo استاد نزدم.قضیه سر combo درس با textbox پیشرفته.یعنی من نمی دونم که آیا باید پیشرفت هر درسو تو دیتابیس ذخیره کنم یا نه؟
هر درسی برای اولین بار انتخاب میشه باید تو پیشرفت بنویسه 20-2
برای بار دوم 20-4 ....

mortezawolf
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 23:55 عصر
لطفا یکی درست درمون جواب مارو بده

Reza_Yarahmadi
جمعه 29 خرداد 1388, 13:12 عصر
از اینکه پیشرفت هر درس باید به نحوی ذخیره بشه شکی نیست فقط نوع ذخیره سازی بستگی به برنامه داره اگر مطمئنا هر هفته کلاس برگذار میشه میتونی از تاریخ شروع و تاریخ امروز واسه این کار استفاده کنی ولی اگر معلوم نیست میتونی هر بار که کلاسی برگذار میشه اونو ثبت کنی. بصورت پیش فرض 2 ذخیره شده باشه هر بار که کلاسی برگذار میشه مقدار ذخیره شده به اضافه 2 بشه و روی مقدار قبلی ذخیره بشه (Update)
شما معلوم نکردید که چطور باید پیشرفت حساب بشه و یا برنامه به چه نحوی کار میکنه به همین خاطر کمک کردن سخته!! :چشمک:

mortezawolf
جمعه 29 خرداد 1388, 19:57 عصر
مرسی از لطفتون
برنامه به این صورته که مثلا تو یه روز همه جلسه ها می تونه یه مشخص درس ارائه بشه و می تونه چند جلسه از روز یه درس ارائه بشه و ممکنه که بعدا یه جلسه لغو بشه و یه درس جایگزین اون بشه و اگه این طور بشه بقیه جلساتی که درس تغییر یافته ارائه شده هم مسلما باید تحت تاثیر قرار بگیرن.مثلا اگه درس ریاضی با پیشرفت 20-4 تغییر کنه بعدی که بوده 20-6 حالا بشه 20-4 و به همین صورت مثلا ممکنه یه درس طولش خیلی زیاد باشه و تو چند هفته ارائه بشه. حالا مشکل من اینه که مثلا یه درس توهفته قبلش تا پیشرفت 20-6 رفته و حالا اگه تو هر کدوم از combobox های درس اون درس انتخاب بشه باید اتومات تو پیشرفتش 20-8 نوشته بشه و همینطور بعدیش بشه 20-10 و ... اگه رو این ریتم راهنمایی کنین ممنون میشم

Reza_Yarahmadi
جمعه 29 خرداد 1388, 22:39 عصر
فکر کنم داری برنامه مدیریت کلاسها رو برای مدیر گروهت مینویسی ، درسته؟!!
میتونی اسم درس ، کل ساعت مورد نیاز ، میزان پیشرفت و تاریخ آخرین به روز رسانی رو توی یه جدول و توی یه جدول دیگه ، چیدمان پیشفرض کلاسها رو ذخیره کنی. توی لود برنامه هم طبق آخرین بروز رسانی ، پیشرفت ثبت شده ، تاریخ جاری سیستم و جدول چیدمان کلاسها اول میزان پیشرفت رو آپدیت کن و بعد چیدمان پیشفرض رو آپدیت کنی.
برای لغو یه کلاس اگر از تاریخش گذشته فقط کافیه میزان پیشرفت رو کاهش بدی اگر هم نگذشته که از چیدمان پیشفرض حذفش میکنی.
زمان لود یه ساختمان تعریف کن که شامل 3 بخشه: اسم درس ،کل پیشرفت مورد نیاز و پیشرفت کنونی. مقدار اولیه هر کدومو از بانک پر کن بعد به ازا هر درسی که انتخاب میکنی مقدار پیشرفت رو افزایش بده و توی تکست باکس نمایش بده.

mortezawolf
دوشنبه 01 تیر 1388, 17:53 عصر
یعنی باید واسه تک تک تکست باکسا و کومبو ها کد بنویسم؟35 تا کومبو تکست باکسه

Reza_Yarahmadi
دوشنبه 01 تیر 1388, 20:15 عصر
فکر نمیکنم واسه تکست باکسها نیازی باشه کد بنویسید ولی واسه کمبوها نیازه!
میتونید یه متد تعریف کنید و توی همه کمبوها اونو صدا بزنید. (واسه کنترل تکست باکسها میشه از خاصیت Controls فرم استفاده کرد)