PDA

View Full Version : ایجاد یک UserControl

first_squit
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 10:36 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز

بنده تا حالا یک UserControl درست نکردم در سایت هم جستجو کردم ولی نتونستم اونی رو که می خوام پیدا کنم . خلاصه

بنده می خوام یک UserControl درست کنم که مثل شکل زی(برای دریافت تاریخ از طرف کاربر ) داری خصوصیت زیر باشه

1) اول اینکه می خوام مقداری که از این UserControl گرفته می شه به عنوان یک مقدار خروجی داده بشه . یا به عبارت دیگه با نام UserControl بشه یک مقدار با فرمت خواص که شامل مقادیر موجود در باقی کنترل ها است رو برگردونه .

2) چطور میشه در properti ها یک خصوصیت جدید ایجاد کرد

3)مقداری که به UserControl داده (Set ) می شه در تمام کنترل ها پخش بشه ( مثل تاریخ که سال در textBox و ماه و روز در ComboBox ها قرار بگیرند )

متشکرم .

first_squit
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 16:29 عصر
************ (این قسمت از پستتون فاقد محتوا بود)
ویرایش شده توسط مدیر بخش : مهدی کیانی

من که تا حالا ی Usercontrol درست نکردم حداقل بگید که از چه خصوصیتی استفاده کنم تا یه مقدارو به خارج از UserControl ایجاد شده انتقال بدم .

متشکرم .

Mahdi.Kiani
پنج شنبه 28 خرداد 1388, 18:18 عصر
من که تا حالا ی Usercontrol درست نکردم حداقل بگید که از چه خصوصیتی استفاده کنم تا یه مقدارو به خارج از UserControl ایجاد شده انتقال بدم .

متشکرم .

با سلام
و اما در مورد سوالتون که چگونه دسترسی به userControl را در خارج ار آن داشته باشید:
1- توسط ایجاد property های جدید، می توانید خواصی به خواص userControl اضافه کنید. هیچ محدودیتی در نوع خواصی که ایجاد می کنید ندارید.
2- توسط تعریف event های جدید می توانید رفتار usercontrol و نیز رفتار کاربر با آن را مشخص کنید. مثلا رویدادی بنویسید که تغییر کردن سال، ماه، روز و یا تاریخ توسط کاربر را مشخص می کنه.
3- توسط متد ها نیز می توانید برای ارتبط با usercontrol بهره ببرید.
موفق باشید./

first_squit
جمعه 29 خرداد 1388, 01:03 صبح
می شه بگید که چطوری property های جدید ایجاد کنم

ممنون می شم اگه یه مثال بزنید همونطور که خدمتتون عرض کردم در مورد UserControl ها اطلاعاتی ندارم .

متشکرم .

morteza.azad
جمعه 29 خرداد 1388, 20:26 عصر
سلام. واسه ساخت user control بايد ساختار oop (برنامه نويسي شي گرا) را خوب بلد باشي. از جمله:
1. وراثت
2. پراپرتي و كاربردآن
3. پلي مورفيسم
4. event
5. ...

سعي كن بصورت سلسله مراتب برنامه نويسي رو ياد بگيري، نه اينكه بخواي واسه ي پروژه حالا ببيني به چي بايد برسي.
موفق باشي