PDA

View Full Version : سوال: fill datagrid with error

niloofar norouzi
جمعه 29 خرداد 1388, 02:03 صبح
با سلام

this.sp_Certificate_SelectAll_ATC1TableAdapter.Fil l(this.aTC.sp_Certificate_SelectAll_ATC1);

وقتی دیتا گرید موجود در فرم پر می شه با Error زیر روبرو میشم.

Failed to enable constraints. One or more rows contain values violating non-null, unique, or foreign-key constraints.

اما وقتی خط به خط اجرا می کنم مشکلی نداره
لطف می کنید بفرمایید چطور این مشکل را حل کنم
با تشکر

niloofar norouzi
جمعه 29 خرداد 1388, 16:19 عصر
لطفا راهنمایی بفرمایید.

mohsen_csharp
جمعه 29 خرداد 1388, 17:07 عصر
دوست عزیز برنامه رو با حالت start without debugging که کلید میانبرش میشه ctrl+F5 اجرا کنید اونوقت برنامه بدون مشکل اجرا میشه ولی روی سطرهای دیتاگرید علامت های خطا به رنگ قرمز ایجاد میشه و اگه موس رو روش نگه دارید متن خطا رو می تونید ببینید.
من حدس میزنم که در جدولی که در دیتاست موجود است یک کلید اصلی تعریف شده و با استفاده از stored procedure شما اون جدول رو پر می کنید که یا مقدار null به کلید اصلی اختصاص داده می شود و یا مقادیر کلید اصلی دارای داده های تکراری می شود. اگر چنین موردی پیش آمده بهتره که یا دستور fill رو اصلاح کنید و یا یک کلید اصلی مناسب برای جدول در دیتاست انتخاب کنید.

samad1987
جمعه 28 تیر 1392, 00:24 صبح
عزیزم این مشکل شمارو منم تجربه کردم و جواب اینه : شما 100% مشکلتون مرتبط با کلید اصلی یا فرعی هستش
حالا »
اینکه این دوست عزیزمون فرمودند که کلید اصلی باشه و داده ها تکراری!! اینرو sql اصلا اجازه نمیده
پس مشکل کجاس؟؟
این مشکل زمانی پیش میاد که کلید ترکیبی دارید یعنی ترکیب 2 تا فیلد کلید اصلی شمارو تشکیل میدند ! ولی خب این که اصولا نباید مشکلی پیش بیاره !! نه؟
پس مشکل چیه؟
مشکل اینه که شما اول کار یه دونه کلید واسه جدولتون گذاشتید بعد دیتاست رو ساختید بعد مدت زمانی تشخیص دادید که کلیدتون رو ترکیبی بسازید ولی یادتون رفته که کلید رو توی دیتاستتون هم تنظیم کنید و از دیدگاه دیتاست محترمه !! کلیدتون یه دونست !!
راستی میدونم که جواب من برای این دوستمون نوشدارو پس از مرگ سهراب به نظر میرسه ولی من در راستای احترام به قوانین سایت و اینکه نفرات بعدی که این مشکل براشون میاد نرن تاپیک جدید بزنن این مطلب رو زدم