PDA

View Full Version : Unable to launch the ASP.NET Development Server

majidmjh
جمعه 29 خرداد 1388, 14:07 عصر
سلام و خسته نباشید به همه دوستان
وقتی می خوام پروژه رو اجرا کنم ارورر زیر میاد :
Unable to launch the ASP.NET Development Server.

خیلی مهمه چون نمی تونم پروژه هام رو Debug کنم ! من این مشکل رو توی XP داشتم , اما گفتم شاید مشکل از ویندوزه , ولی الان 7 دارم بازم همین ارورر میاد !

majidmjh
شنبه 30 خرداد 1388, 00:18 صبح
واقعاً هیچ کس به این مشکل بر نخورده ؟!! :عصبانی++:

اینم بگم که من قبلاً سیستمم شبکه نداشت ! اما مادربردم رو که عوض کردم , روی خودش کارت شبکه داره و الانم برای ADSL از همون کارت استفاده می کنم , آیا ممکنه از اون باشه ؟ :گریه:

iman_22a
شنبه 30 خرداد 1388, 01:12 صبح
چه ربطی به شبکه داره ؟! مشکل ، مشکل VS با ویندوز 7 باید باشه . برنامه نویسی توی سیستمهایی که نسخه اصلی نیستند و هنوز ورژن بتا هستند مشکلات خاص خودشو خواهد داشت . از خیلیها شنیدم که با Asp.net Development Server برنامه VS.net مشکل دارن اکثرا هم سیستم عامل ویستا به بالا داشتن .

majidmjh
شنبه 30 خرداد 1388, 13:21 عصر
چه ربطی به شبکه داره ؟! مشکل ، مشکل VS با ویندوز 7 باید باشه . برنامه نویسی توی سیستمهایی که نسخه اصلی نیستند و هنوز ورژن بتا هستند مشکلات خاص خودشو خواهد داشت . از خیلیها شنیدم که با Asp.net Development Server برنامه VS.net مشکل دارن اکثرا هم سیستم عامل ویستا به بالا داشتن

آخه من این مشکل رو توی XP داشتم , فکر کردم شاید مشکل از ویندوز باشه , وقتی 7 ریختم هم مشکل بر طرف نشد ! :متعجب: :گریه:

وقتی خود ارورر Unable to launch the ASP.NET Development Server رو توی گوگل سرچ می کنم , خیلی ها به این مشکل برخورد کردن :متفکر: , اما با تغییر پورت مشکلشون حل شده ! ولی من وقتی می خوام پورت رو عوض کنم به IIS گیر می ده !:افسرده: :عصبانی++::متعجب::عصبانی++::گر ه:

majidmjh
چهارشنبه 03 تیر 1388, 21:48 عصر
مشکل حل شد !

کسی که جواب نداد ! ولی شاید این مشکل برای بقیه هم پیش بیاد , برای حل این مشکل باید سرویس پک 1 ویژوال استدیو رو که 800 مگ هست رو دانلود کنید و نصب کنید .

iman_22a
چهارشنبه 03 تیر 1388, 22:28 عصر
به به ، چه راه حل کم حجمی :چشمک:

majidmjh
چهارشنبه 10 تیر 1388, 09:27 صبح
مشکل دوباره برگشت ! حتی یه DVD ویژوال استدیو دیگه نصب کردم دو روز درست شد و بعد دوباره ارورر داد !

می تونه ویروس باشه ؟

دوستان کارشناس نظر بدن ...

mammad++
پنج شنبه 11 تیر 1388, 15:12 عصر
منم دقیقا همین مشکلو دارم حتی برای یک پروژه خالی هم همین error میده . راه حلی پیدا شد دریغ نفرمایید

L_eskandary
شنبه 13 تیر 1388, 00:23 صبح
بابا امروز پدر من هم با این مشکل در اومده . کلی کار کرده بودم که آخر سر مجبور شدم برنامه رو از اول بنویسم . ولی خوب چه فایده امروز دوباره همون پروژه و همون مشکل :عصبانی++: با این تفاوت که دیگه حوصله ی دوباره کار کردن ندارم .
بابا یکی نیست به داد ما برسه ... راستی برا پروژه های دیگه ی من این مشکل پیش نمیاد ها... . فقط مال یه پروژه هستش .

iman_22a
شنبه 13 تیر 1388, 14:48 عصر
بابا امروز پدر من هم با این مشکل در اومده . کلی کار کرده بودم که آخر سر مجبور شدم برنامه رو از اول بنویسم . ولی خوب چه فایده امروز دوباره همون پروژه و همون مشکل :عصبانی++: با این تفاوت که دیگه حوصله ی دوباره کار کردن ندارم .
بابا یکی نیست به داد ما برسه ... راستی برا پروژه های دیگه ی من این مشکل پیش نمیاد ها... . فقط مال یه پروژه هستش .

سلام . شما باره اوله که توی این تاپیک پست میزنین . مشکلتون چیه ؟ همین مشکل دوست خودمونه ؟ :چشمک:

majidmjh
شنبه 13 تیر 1388, 17:23 عصر
توی سایت MSDN این مشکل رو توضیح داده بود ولی WebD یا WebServer.EXE روی سیستم من اصلاً وجود ندارد !

Step 1: Select the “Tools->External Tools” menu option in VS or Visual Web Developer. This will allow you to configure and add new menu items to your Tools menu.

Step 2: Click the “Add” button to add a new external tool menu item. Name it “WebServer on Port 8010” (or anything else you want).

Step 3: For the “Command” textbox setting enter this value: C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\WebD ev.WebServer.EXE (note: this points to the web-server that VS usually automatically runs).

Step 4: For the “Arguments” textbox setting enter this value: /port:8010 /path:$(ProjectDir) (or any port you like)

Step 5: Select the “Use Output Window” checkbox (this will prevent the command-shell window from popping up.

Once you hit apply and ok you will now have a new menu item in your “Tools” menu called “WebServer on Port 8010”. You can now select any web project in your solution and then choose this menu option to launch a web-server that has a root site on port 8010 (or whatever other port you want) for the project.

You can then connect to this site in a browser by simply saying http://localhost:8010/. All root based references will work fine.

Step 6: The last step is to configure your web project to automatically reference this web-server when you run or debug a site instead of launching the built-in web-server itself. To-do this, select your web-project in the solution explorer, right click and select “property pages”. Select the “start options” setting on the left, and under server change the radio button value from the default (which is use built-in webserver) to instead be “Use custom server”. Then set the Base URL value to be: http://localhost:8010/

Obviously I don't know if this is the problem you had but definitely it is something similar, essentially the problem should be that the same port used by your Development Server is not available because it is already used by another web server.

یه برنامه هم پیدا کردم که کار سرور برای asp.net رو می کنه ! اما اونم هر پورتی رو که بهش اختصاص می دی , می گه پورت بستس !

این لینک دانلود برنامه :
http://www.asp.net/Downloads/archived/cassini/

اگر برای کسی جواب داد بگه که بقیه هم استفاده کنن .

یه راه دیگه هم که 100% کار می کنه ولی بدرد نمی خوره رو هم می گم ولی اول مشکلش رو بگم که در این روش باید قید مستر پیج رو بزنید !
اول اینکه نباید پروژه رو به صورت وب سایت بسازید ، دقیقاً همین کاری رو که من می گم بکنید دقیقاً ...

File > New Project > Web > ASP.net Web application

رو بزنید و پروژه رو ایجاد کنید ...
سپس بر روی sln یا فایل اصلی پروژه کلیک راست کنید و Properties را انتخاب کنید و سپس بر روی Web کلیک کنید و از آنجا در قسمت Server رادیو باتن Specific Port را انتخاب کنید و بدون اینکه به چیزی دست بزنید پروژه را Run کنید , از شما یک سئوال می پرسه آنرا قبول کنید و پروژه خودتون رو به زیبایی ببینید !!!

در این روش شما از IIS برای اجرا کردن برنامه استفاده می کنید پس حتماً IIS رو نصب کنید .

در ضمن Msgbox در این حالت کار نمی کنه !!!

majidmjh
جمعه 26 تیر 1388, 18:46 عصر
لطفاً کسانی که این اتفاق براشون افتاده , مواردی رو که بهش شک دارن بگن تا به یه نقطه نظر مشترک برسیم . :متفکر:

من خودم اول از همه به مادربرد و کارت شبکه شک دارم , من مادربردم ایسوز و کارت شبکه آنبرد دارم .

چون بعد از وصل شدن به اینترنت این مشکل برام پیش میاد !

به برنامه هایی هم که شک دارم بعد از نصب باعث مشکل می شه :

utorrent و یاهو مسنجر

majidmjh
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 18:01 عصر
مشکل از یه ویروس بود !! :شیطان:

آنتی ویروس مک آفی آپدیت می تونه پیداش کنه !!! :قلب::قلب::قلب::قلب:

یه راه گرون تر هم هست : Fdisk ! :متعجب::گریه::گریه:

mohsen_zelzela00
پنج شنبه 08 مرداد 1388, 02:56 صبح
مشکل از یه ویروس بود !! :شیطان:

آنتی ویروس مک آفی آپدیت می تونه پیداش کنه !!! :قلب::قلب::قلب::قلب:

یه راه گرون تر هم هست : Fdisk ! :متعجب::گریه::گریه:

نه دوست عزیز هیچ ربطی به ویروس نداره من این مشکل برام پیش اومده بود الان هم حلش کردم اونم اینجوری
مراحلی که دوست عزیزمان در چند پست قبلی گفتن را تا مرحله 2 انجام بدید بعد قبل از انجام مرحله سوم فایل.WebServer.EXE را در مسیر نصب visualStudio جستجو کنید و آن را در مسیر

C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727

کپی کنید و سپس انجام مرحله سوم

zadbakhsh
یک شنبه 28 خرداد 1391, 11:38 صبح
سلام
من هم همین مشکل رو پیدا کردم و طبق #11 عمل کردم و در ضمن از نکته پست شماره چهارده هم استفاده کردم، فقط یه مطلبی
اونم اینه که در پست شماره یازده در قدم شماره شش، نتونستم مسیر مورد نظر رو از جایی که میگه پیدا کنم، (من از ویژوال 2010 استفاده می کنم، نسخه ultimate) ، اما عکس جایی که پیداش کردم رو میذارم اینجا
88365

نمی دونم چقدر خوانا باشه، ولی تو برگه web انتهای صفجه یه رادیو باتون داره که وقتی من آدرس http://localhost:8010/ (http://localhost:8010/) رو اونجا وارد کردم ، این خطا حذف شد. ولی یه خطای جدید جاش رو گرفت که نمی دونم چی کار باید کرد...
ولی مسلما این خطا حذف شده...
خطای جدید به این ترتیبه:
Unable to start debugging on the web server. Unable to connect the web server. Verify thet the web server is running and thet incoming HTTP requests are not blocked by a firewall.
اگر دوستی تونست راه حلی برام بده ممنون میشم...

shervinmina
شنبه 06 مهر 1392, 19:43 عصر
404 - Not Found ;
درود
کسی میتونه به من کمک کنه این ارور را برطرف کنم؟
ممنون میشم
وب کانفیگم اینه:
?<?xml version="1.0"?>
<!--
For more information on how to configure your ASP.NET application, please visit
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=169433
-->
<configuration>
<configSections>
<section name="FiruzehSection" type="FiruzehSection"/>
</configSections>
<connectionStrings>
<add name="FiruzehConnectionString" connectionString="Data Source=.;Initial Catalog=Firuzeh2;Integrated Security=True" />
<add name="userlogin" connectionString="Data Source=.;Initial Catalog=Firuzeh2;Integrated Security=True"
providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>

<appSettings >
<add key="ConStr" value="Data Source=.;Initial Catalog=Firuzeh2;Integrated Security=True" />
<add key="CountPerPage" value="6" />
</appSettings>
<FiruzehSection defaultConnectionStringName="FiruzehConnectionString" defaultCacheDuration="600">
<Shop pageSize="10" cacheDuration="120"/>
</FiruzehSection>
<location path="projectManagment.aspx">
<system.web>
<authorization>
<allow roles="Administrators"/>
<deny users="*"/>
</authorization>
</system.web>
</location>
<location path="ManagmentNews.aspx">
<system.web>
<authorization>
<allow roles="Administrators"/>
<deny users="*"/>
</authorization>
</system.web>
</location>

<location path="RegisterForm.aspx">
<system.web>
<authorization>
<allow users="*"/>
</authorization>
</system.web>
</location>
<system.web>
<authorization>
<allow roles="Administrators" />
</authorization>
<httpRuntime maxRequestLength="102400" executionTimeout="275"/>
<membership defaultProvider="SqlProvider">
<providers>
<clear/>
<add name="SqlProvider" type="System.Web.Security.SqlMembershipProvider" connectionStringName="FiruzehConnectionString" applicationName="/" enablePasswordRetrieval="false" enablePasswordReset="false" requiresQuestionAndAnswer="false" requiresUniqueEmail="false" maxInvalidPasswordAttempts="1000" minRequiredPasswordLength="7" minRequiredNonalphanumericCharacters="0" passwordFormat="Clear"/>
</providers>
</membership>
<roleManager enabled="true" />
<anonymousIdentification enabled="true"/>
<profile enabled="true">
<properties>
<add name="UserID2" />
<add name="UserName" />
<add name="FirstName" />
<add name="LastName" />
<add name="Email" />
</properties>
</profile>

<compilation debug="true" targetFramework="4.0"/>

<authentication mode="Forms">
<forms name="FiruzehLogin" loginUrl="LogIn.aspx" timeout="60" defaultUrl ="Default.aspx"/>
</authentication>

<pages controlRenderingCompatibilityVersion="3.5" clientIDMode="AutoID" />
</system.web>

<system.webServer>
<modules runAllManagedModulesForAllRequests="true"/>
</system.webServer>
</configuration>

fakhravari
شنبه 06 مهر 1392, 20:28 عصر
بايد iis پاك و دوباره نصب كرد.